Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данни за валовете на моторите FIRE (uno,panda,punto, Y10 ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Данни за валовете на моторите FIRE (uno,panda,punto, Y10 ...

    Тези разпределителни валове са взаимно заменяеми .......
    Прикачени файлове

    #2
    Още за ФАЙЪР модификациите:http://smokeme.coconia.net/index.htm

    Коментар


      #3
      Колеги интересува ме дали ще стане нещо с мощноста на двигателя ако на Пунто 1.1 (B2.000) сложа вал от 1.2 MPI???Сигурен съм че няма да смачка клапаните,но дали има смисъл?
      Punto 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        marryboy написа:
        Колеги интересува ме дали ще стане нещо с мощноста на двигателя ако на Пунто 1.1 (B2.000) сложа вал от 1.2 MPI???Сигурен съм че няма да смачка клапаните,но дали има смисъл?
        Ще има ефект,макарче тоя двигател е слабичук за това купе...Чинкоентото го тунинговат така със вал от 1,2мпи
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          Благодаря ти Selqatin,а относно електрониката налага ли се смяна?Знаеш ли дали ще стане на Пунто 1.2 ’02 защото то е само 60коня?Октъде се намират валове? :D
          Punto 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            marryboy написа:
            Благодаря ти Selqatin,а относно електрониката налага ли се смяна?Знаеш ли дали ще стане на Пунто 1.2 ’02 защото то е само 60коня?Октъде се намират валове? :D
            Eлектрониката не я пипаш,слагаш само разпределителен вал от Пунто МК1 75(тва е 1242см пълната инжекция 73коня,не моното 60 дето е ),като ходиш по моргите гледай вала който зимаш да е от пълна инжекция или от ланция Ипсилон 1242моно 60 коня тя е със същия вал като пунто 75
            _______________________________________
            0885261834

            Коментар


              #7
              a на Punto Sporting 16v какви валове мога да сложа без да сменям пружини и т.н. останалото да си е stock ... плана ми е изпускателна система с 4-2-1 колектори и спортен филтър който вече имам ... незнам и при смяна на валовете дали ще има нужда от смяна на софтуера ps: не искам много агресивни валове само да подобря top end-a малко и да го режа до към 8к RPM
              Madness Motorsport
              (\__/)
              (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
              (")_(") signature to help him gain world domination.

              Коментар


                #8
                За тоя двигател не знам кой прави валове,за 8 клапановите има много
                _______________________________________
                0885261834

                Коментар


                  #9
                  А с Уното от подписа какво може да се направи? Пълна инжекция е
                  Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                  Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                  Коментар


                    #10
                    Crusader написа:
                    А с Уното от подписа какво може да се направи? Пълна инжекция е
                    Питай Jorko той ще ти каже
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      Каталог на полска фирма, която произвежда разпределителни валове. Съотношението Полска злота PLN/лев е 1зл. = 0.52 лв или иначе казано на половина http://www.swiatek.com.pl/katalog%20walkow1.htm
                      Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                      Коментар

                      Working...
                      X