Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запитване за газ Брава 1,4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запитване за газ Брава 1,4

    Здравеите,реших да си слагам газова ловато, но вьпросьт ми е следният:при мен компютарьт не от4ита работата на ламбда сондата,(поне така показа диагностиката даже и след смианата с нова),и разходат ми е 15-16литра.Може ли да вазникнат ниякакви проблеми след монтажа и дали 6те даде по-мальк разход на газ?

    #2
    .

    Какво излиза че компютъра е за смяна така лиАз на моето Браво 1.6 16съм със газово и ми гори 10 на 100значи и на теб там някъде ще ти гори щото там компютъра не играе

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора.

      Коментар


        #4
        За да нямаш проблем на газ най-напред трябва да си оправиш работата на двигателя на бензин Макар, че за Брава 1.4 казват, че гори като 1.6 и върви като 1.2 (това в рамките на майтапа), според мен разход 15-16 е твърде много за този двигател Не си мисли, че като сложиш газова уредба и веднага ще ти падне разхода. Имаш друг проблем, който трябва да отстраниш и тогава да слагаш газова. Тя пък (газовата) от своя страна ще ти донесе други проблеми, но да речем, че за тях има писано по форума.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          За да нямаш проблем на газ най-напред трябва да си оправиш работата на двигателя на бензин .... Не си мисли, че като сложиш газова уредба и веднага ще ти падне разхода. Имаш друг проблем, който трябва да отстраниш и тогава да слагаш газова.
          Абсолютно вярно!!! В такъв случай разхода на Газ може да достигне космически величини.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Колега,аз съм с газова от 6 месеца, сега в по-студеното време под 13-13,5/100 градско немога да я сваляСмятам, че и ти ще си горе-долу с тоя разход.Слагай смело, ти си моноинжекция ламбда сондата не играе Успех
            FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
            FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

            Коментар


              #7
              Момчил написа:
              Слагай смело, ти си моноинжекция ламбда сондата не играе
              Извинявам се, но как се получава така, че при вас ламбда сондата не играе Ако погледнеш подписа, моя двигател е по-стар от твоя и мога да кажа, че успях да карам нормално само една седмица без симулатор на сондата. После ECU-то влезе в един сервизен режим и се наложи рестарт. Слава Богу, че това помага при нашия модел на ECU.......
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                Сложих гзова и за сега сам дожолен,колата варви по-добре от бензина,а за разхода не мога да кажа ни6то.Като го засе4а 6те пи6а пак.

                Коментар

                Working...
                X