Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бели циферблати и синя подсветка на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бели циферблати и синя подсветка на Типо

    Като си взимах типото бях намерил едни снимчици на направено табло на типо та реших да ви ги постна, някои може да се запали. На моето си му отива зелено щото колата е сива пък и фаровете и касетофона са ми зелени. Надявам се някои колега които го е правил да не се обиди щоот не си спомням от къде ги взех. Поне ще добиете представа какво и как трябва да стане.
    Прикачени файлове
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    2 част Това което пича е направил е да залепи синьо фолио като премахне зеленото. Нищо повече.
    Прикачени файлове
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      3 част
      Прикачени файлове
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        4 част
        Прикачени файлове
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          5 част
          Прикачени файлове
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            6 част
            Прикачени файлове
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Таблото е станало супер. А от къде си намерил синьо фолио? Защото на таблото на Уното извадих зелената подсветка. Тя е около 15см дълга и 1 широка, но е сложена в такова нещо като на снимка DSC00596.jpg, но това е залепено. С триста зора изрязах една дупка от страни я извадих,но там е трудно да вкараш нешо друго.Азси мисля дали да не си поядисам крушките сини и да остана без подсветка. Дай съвет , защото не знам кой малоумен инженер го е залепил.
              Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

              Коментар


                #8
                Забравих да те питам на каква хартия да си изкарам циферблатите?
                Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

                Коментар


                  #9
                  Аз не съм си правил така таблото бях намерил тия снимки щото имах намерение. Синьо фолио...според мен не е трудно да се намери. Има специализирани магазини за фолио за тия дето правят рекламите на магазините. Бях намерил един в хаджи димитър маи...БЯло лепящо фолио може да се намери на същото място, което става за километражи. Фирмата...ако намеря линка -имат страница че и цени на нея - ще я постна допълнително!
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Колеги какво синьо фолио виждате бре..Това е мойто табло но старото след като Еньо ми даде една старо от SediciValvole е същото като цвят само че е с оборотомера и останалите уредиЦвета на осветяването на километража и оборотомера е променлив т.е. нормално е интензивно бяло с малко син отенък но когато се стъмни достатъчно изключвам бялото и пак става цялото синьо...направих го така защото синьото е цвак който на съмрачно време не дава достатъчно контраст и се виждат доста слабо показанията... Малко цигански седи ако смените само цвета на таблото затова смених и цвета на копчетата на ел стъклата и тези на пръчките на мигачите и чистачките, остана само на отоплението да сменя ама аз скоро разбрах че всъщност те са ми изгорели от както съм взел колта и вчера им смених крушките само ...А за синьото фолио , ми то няма такова само диоди общо само върху оборотомера и километража са 120 кандела 9 по 11000 бели останалото сини 4. малко гадно е че сините много се влиаят от волтажа и като подам газ светват по силно, а пък като включа нагревателя на задното стъкло ветват малко по слабо... ако на някой ми трбва Cad четрежа на таблото да си го разпечати нека каже ще го кача както за него така и за 20 16vДнеска или утре ще сложа снимки на това как е в момента таблото

                    Коментар


                      #11
                      Capoeira написа:
                      Колеги какво синьо фолио виждате бре..Това е мойто табло но старото след като Еньо ми даде една старо от SediciValvole е същото като цвят само че е с оборотомера и останалите уредиЦвета на осветяването на километража и оборотомера е променлив т.е. нормално е интензивно бяло с малко син отенък но когато се стъмни достатъчно изключвам бялото и пак става цялото синьо...направих го така защото синьото е цвак който на съмрачно време не дава достатъчно контраст и се виждат доста слабо показанията... Малко цигански седи ако смените само цвета на таблото затова смених и цвета на копчетата на ел стъклата и тези на пръчките на мигачите и чистачките, остана само на отоплението да сменя ама аз скоро разбрах че всъщност те са ми изгорели от както съм взел колта и вчера им смених крушките само ...А за синьото фолио , ми то няма такова само диоди общо само върху оборотомера и километража са 120 кандела 9 по 11000 бели останалото сини 4. малко гадно е че сините много се влиаят от волтажа и като подам газ светват по силно, а пък като включа нагревателя на задното стъкло ветват малко по слабо... ако на някой ми трбва Cad четрежа на таблото да си го разпечати нека каже ще го кача както за него така и за 20 16vДнеска или утре ще сложа снимки на това как е в момента таблото
                      Тоест си сложил диоди вместо крушките на таблото ли щото на моето е с крушки. Да, на ръчките и вратите е с диоди но за тях не говорим сега.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        да диоди 5мм белите и 3мм сините.... но не трябва да светят директно кум циферблатите защото се виждат разлики в осветяването трбва да света както крушките напред и само отразената светлина да пада надолу, за целта трябва и малко да се пооголеми прореза...

                        Коментар


                          #13
                          Capoeira написа:
                          да диоди 5мм белите и 3мм сините.... но не трябва да светят директно кум циферблатите защото се виждат разлики в осветяването трбва да света както крушките напред и само отразената светлина да пада надолу, за целта трябва и малко да се пооголеми прореза...
                          Диодите с какви резистори си ги слагал? Или си намерил такива на 12в?
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            geshabeli написа:
                            Диодите с какви резистори си ги слагал? Или си намерил такива на 12в?
                            Диосиде са вързани последователно по 4 на 12 волта и така се получават точно по 3 в на всеки... иначе 220ома е съпротивлението ако е stand alone

                            Коментар


                              #15
                              обръщам се към Capoeira, би ли качил, или да ми изпратиш Cad четрежа на таблото на Типо да си го разпечатам

                              Коментар

                              Working...
                              X