Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като пусна топлото , мирише като че ли на изгоряло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Като пусна топлото , мирише като че ли на изгоряло

    Като пусна парното в колата в началото 1-2 мин. ми замирисва леко на изгоряло и после си е нормален мириса ..От кво може да е това?

    #2
    И при мен го има същото. Не знам от какво е, но свикваш постепенно :D
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #3
      Явно е всеобщ проблем. И при мен е така, смърди, та се не трае в началото. :D
      Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
      Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

      Коментар


        #4
        Не знам при Бравото как е , но предполагам изпускателната тръба минава под картера.Ако има сълзене от гарнитурата на картера,капвайки върху изпускателната тръба и високота температура замирисва на изгоряло.Това го имаше и при мен преди 2 г. , сега вече не
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          Не знам на какво смърди при колегите, но при мен "изгоряло" не е точната дума, по - скоро мирише на "ферментирало" :D
          Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
          Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

          Коментар


            #6
            да не ви отчайвам, но има вариант да са ви спукани радиаторчетата за отопление...миризмата е специфична, но мога да определя точно каква
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              миризмата е специфична, но мога да определя точно каква
              При позагрял двигател отваряте капачката на разширителния съд (ама много внимателно, за да не изригне водата) и си завирате носа вътре Ако и в купето мирише на същото, то диагнозата е ясна
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                а по-лесно: утре сутрин преди да запалите връткате парното на студено. карате каквото карате. ако не мирише добре. на другия ден преди да тръгнете пускате топлото на парното и така тръгвате- като смърди сменяте радиаторчето и почва да ви смърди на новото радиаторче, което пак не е много приятно
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  а по-лесно: утре сутрин преди да запалите връткате парното на студено. карате каквото карате. ако не мирише добре. на другия ден преди да тръгнете пускате топлото на парното и така тръгвате- като смърди сменяте радиаторчето и почва да ви смърди на новото радиаторче, което пак не е много приятно
                  На студено всичко е ОК, смрадта идва с пускането на топлото, витае из въздуха около 1 - 2 минути и после пак си е нормален аромата, поне при мен е така. :D Принципно се свиква, не е болка за умиране, при мен пускането на парното е съпроводено със смъкването на стъклата за минутка - две.
                  Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
                  Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

                  Коментар


                    #10
                    не е нормален, а ти свикваш. ако не ти поти джамовете повече от нормалното не пипай, ако ли да си за смяна на радиаторче задължително. въпреки че лятото не пречи дори и да иска да ги поти с климата се оправя веднага
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      pakumba написа:
                      не е нормален, а ти свикваш. ако не ти поти джамовете повече от нормалното не пипай, ако ли да си за смяна на радиаторче задължително. въпреки че лятото не пречи дори и да иска да ги поти с климата се оправя веднага
                      Между двете коли които карам не виждам разлика в потенето, бих казал че се изпотяват еднакво :D
                      Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
                      Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

                      Коментар


                        #12
                        зависимоето пропускаше много малко и прозорците не се потяха, обаче миризмата е неприятнаи капе върху централана за въздушните възглавници...
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Капнете си няколко капки силен парфюм в казанчето с антифриза и ако в купето ви замирише на него - диагнозата е ясна.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            Ама как го казвате, колеги, едно такова тайнствено и загадъчно, диагнозата е ясна ... Като е ясна, кажете за какво става дума и скъп ли е ремонта, човек като се нуждае от съвет и помощ, иска нещо конкретно, а не да му доказвате, че не знае.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              във форума има 100 теми за товаремонта - зависи от човекана мен ми отне час-два, използвах случая и смених антифризарадиаторчето е 50-60 лева
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X