Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Турбото на GT

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Турбото на GT

    Тука всеки изка да качи някоколко коня , аз изкам да сваляи така на моито ГТ турбото помпи над 1.6 ( не беше така като го купих) и като влезе в червеното и много ми обедява сместа и припуква Как да намаля налягането на турбото щото много помпа а над 1.6 на овербуст ми се вижда много
    Power Under Pressure

    #2
    Виж дали маркучето към wastegate клапана на турбото да не се е разкачило или е яко спукано. Другия вариант е блокирал wastegate на турбото

    Коментар


      #3
      о.к. като намеря канал ще го проверя а West gate втора ръка има ли от каде да се намери
      Power Under Pressure

      Коментар


        #4
        То няма какво да му се развали. Разглобяване, почистване и сглобяване. Настройката на натягането е малко пипкава но ще се справиш по манометъра
        no pain no pain

        Коментар


          #5
          Re: Турбото на GT

          WhitePower написа:
          Тука всеки изка да качи някоклоко коня , аз изкам да сваляи така на моито ГТ турбото помпи над 1.6 ( не беше така като го купих) и като влезе в червеното и много ми обедява сместа и припуква Как да намаля налягането на турбото щото много помпа а над 1.6 на овербуст ми се вижда много
          Мдааа , най-вероятно е откачено маркуче

          Коментар


            #6
            Колко трябва да дава налягане на 1-ва 2 3 4 5 че и мойта почна да дава егати налягането ?
            Cupra Fr

            Коментар


              #7
              Speedster написа:
              Колко трябва да дава налягане на 1-ва 2 3 4 5 че и мойта почна да дава егати налягането ?
              на 2500 започва да надува , на 3000 пълни 1,6+ и после спада до 4000 по-рязко , а носле по-лекичко ....до към 0.8 да речем

              Коментар


                #8
                Мойта е горе доло така на 1-ва 1.6 и пада после 2 1.3 и тн.Тва добре ли е ?
                Cupra Fr

                Коментар


                  #9
                  Speedster написа:
                  Мойта е горе доло така на 1-ва 1.6 и пада после 2 1.3 и тн.Тва добре ли е ?
                  на всяка предавка ако натиснеш от 2000 оборота пълна газ , нещата би трябвало да се развият по описания по-горе начин ....пробвай пак и пиши , ако нещо не е наред ..

                  Коментар


                    #10
                    Ок ше го пробвам първо да видим кво ше стане с мизерията с паленето и ще пробвам горенаписаното
                    Cupra Fr

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте и от мен искам да попитам дали може на Brava 1.6/103hp да и сложа турбо? ако някой знае да помогне с цени,и къде го слагат

                      Коментар


                        #12
                        UNO TURBO i.e MK1

                        Zna4i stava vupros za unoto s turbo mk1 staroto ima problem ima nekva trubi4ka koqto otiva kum nego koqto e spukana i isti4a VODA ot cqlata sistema kakva e procedyrata.. svalq se i se zapu6va ili...... i sasto nesto vie v samata turnina na kakvo se dulji tova ???? kak moga da uveli4a malko nalqganeto mislq 4e e malko nekade 0.7Правилата на Форума

                        Коментар


                          #13
                          Re: UNO TURBO i.e MK1

                          jikata написа:
                          ....
                          fiat16v написа:
                          ..........
                          И на двамата ви трябват отделни теми според мен

                          Коментар


                            #14
                            Re: UNO TURBO i.e MK1

                            jorko написа:
                            jikata написа:
                            ....
                            fiat16v написа:
                            ..........
                            И на двамата ви трябват отделни теми според мен
                            И аз така мисля Колега и аз имам сущия проблем като твоя и искам да си върна колата в сток вариант оба4е аз я взех надута и не ми стига боост уреда да видя колко надува ако някои има идея как да си я направя в оригиналния вариант ще сум мн благодарен
                            4 бири и турбината да свири

                            Коментар


                              #15
                              ми слагаш едно кранче и си готов , или си връщаш соленоида
                              Power Under Pressure

                              Коментар

                              Working...
                              X