Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съхраняване на гуми, монтирани на джанта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съхраняване на гуми, монтирани на джанта

    Няма да разказвам предисторията, за да пусна тази тема, а направо ще задам въпроса: Как е правилно да се съхраняват гуми, монтирани на джанта - в легнало положение една върху друга или изправени върху гумата ? Какви са рисковете при неправилно съхранение ?Местя темата в новосъздадения раздел "Консумативи"Mодераторски екип на fiat-bg.org
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Трябва да са добре напомпани. Разбира се най-удачно е да се държат легнали, но така, като се разположат и четирите, заемат много място! Ако имате гараж, най-добре е да ги сложите да висят една по една, или две по две. В краен случай (като при мен) ги дръжте изправени, "стъпили" на пода, като е веднъж в месеца да им сменяте позицията. Аз това не го правя, мърлява работа е... а пък и не виждам да е повлияло на гумите, но така пише в дебелите книги...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Точно липсата на място е основното, едва ли някой може да отдели повече от 1-2 кубични метра пространство. От гумаджии съм чувал напълно противоположни мнения:- Че ако се държат изправени, гумите ще "хванат елипса", ще се сплескат в частта, на която лежат. Аз лично не мога да си обясна как ще стане това, нали същите гуми държат на себе си и 1 тон кола, която далече не винаги е в движемие.- Че ако се държат хоризонтално, наредени една върху друга, най-долната гума се сплесквала странично от тежестта на останалите гуми и джанти.Аз ги съхранявам изправени и един път месечно за всеки случай ги припомпвам. Досега не съм забелязал да ми се е деформирала гума.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Вижте аз на какво попаднах.Има значение от това дали са с джанти или без.http://www.semperit.com/generator/ww...atgeber_en.pdf
        Прикачени файлове
        Bravo JTD 105 '98

        Коментар


          #5
          Ако се поставят легнали, както е показано на третата картинка от първия ред, под тях трябва да има някаква изолация - парче стиропор, парче фибран, дървено пале - нещо което да ги дели от мокрър и студен под

          Коментар


            #6
            Тъй като темата е за гуми, монтирани на джанта, гледаме първи ред на картинката:- Моят начин на съхранение е задраскан , макар че и идея си няма защо.- Втория (да ги закача някъде) не мога да го реализирам.- Остава третия - наредени една върху друга. А интересно какво имат предвид под ’restack" на всеки 4 седмици ? Може би пренареждане - най-горната да мине отдолу, а останалите да се изместят с 1 нагоре ? И Kuku със сигурност е прав, че не трябва да са върху студения и влажен под на избата или гаража. В противен случай джантите задължително ще ръждясат.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Прикачени файлове
              AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
              AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
              FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

              Коментар


                #8
                И това е решение - гумите и джантите вкъщи, а жената в гаража . В крайна сметка с какви очи бихте гледали едни ръждясали джанти :D ?
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  аз в гараж държа 2 летни с джанти една върху друга на един рафт както е на снимката на колегата и по същия начин и други 2 летни ама без джанти.няма възможност по друг начин , то само мен няма там
                  Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                  ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                  Коментар


                    #10
                    В началото ТАКА, в последствие спретнах една зверска импровизация и сега - ТАКА Според мен ако са на джанти и са що-годе напомпани, нямат проблен да стоят как да е.Първата картинка нямам идея защо е задраскана и защо е одобрена третата - мисля, че при първата на гумите им е екстра.И даже нямат нужда от "примък-отмък" - егаси "принцесите": Ще ги въртя аз на 4 седмици, че да не получат пареза! В гаража и чак на първи кокичета.И в тая връзка, преди години имаше оферта от Диана ако не се лъжа за зимно съхранение на гуми.Дали го предлагат все още като Ослуга?Щото за човек, който няма село и гараж си е оферта.На мен в хола или коридора малко ми грознее
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      Аз пък моите съм ги хвърлил без джанти в гаража точно както е показано че не трябва да се прави.Даже върху тях има други работи.Сега като сложих зимните гуми нямаше проблем.Най-вероятно в следствие на грижливото ми отношение.

                      Коментар

                      Working...
                      X