Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тунинг на ДВГ-то на UNO 1.5 i.e.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тунинг на ДВГ-то на UNO 1.5 i.e.

    уното ми е пълен инжекцион , та ви питам какво мога да му направя та да му дигна малко кончетата;има ли чипове за този мотор , и др.

    #2
    Re: тунинг на ДВГ-то на UNO 1.5 i.e.

    unoto написа:
    уното ми е пълен инжекцион , та ви питам какво мога да му направя та да му дигна малко кончетата;има ли чипове за този мотор , и др.
    тва уно мисла че беше моноинжекцион,75 кончета нищо че го пишат i.e.1.фаза зимаш колянов вал и мотовилки от пунто 1,6 от некоя морга и от 1498 отиваш на 1581 кубика олекотяваш ги преди да ги сложиш,също и маховика...2.фаза полиране и портване на главата,смяна на прожините на клапаните олекотяване на клапаните смяна на всички консумативи по главата,правиш леглата на клапаните със 3 ъгъла...3. изхвурляш моно инжекциона и зимаш два двойни карба вебер(или подобни) има ги по старите алфи...4.там спортни филтри и хубава изпускателна с-ма
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      Re: тунинг на ДВГ-то на UNO 1.5 i.e.

      Selqatin написа:
      unoto написа:
      уното ми е пълен инжекцион , та ви питам какво мога да му направя та да му дигна малко кончетата;има ли чипове за този мотор , и др.
      тва уно мисла че беше моноинжекцион,75 кончета нищо че го пишат i.e.1.фаза зимаш колянов вал и мотовилки от пунто 1,6 от некоя морга и от 1498 отиваш на 1581 кубика олекотяваш ги преди да ги сложиш,също и маховика...2.фаза полиране и портване на главата,смяна на прожините на клапаните олекотяване на клапаните смяна на всички консумативи по главата,правиш леглата на клапаните със 3 ъгъла...3. изхвурляш моно инжекциона и зимаш два двойни карба вебер(или подобни) има ги по старите алфи...4.там спортни филтри и хубава изпускателна с-ма
      Да де само че що щат четирите дюзи на моету уно, при тва е доста дърто?И другото, само колянов вал и биели от пунто ли требе, че станат ли буталните болтове и буталата от уното?
      Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
      Uno 75 1.5i.e.8V 88`

      Коментар


        #4
        а пружините от какво се слагат
        Пауър из нотинг уитаут гума
        Cinq 16v , Delta 1 2.0

        Коментар


          #5
          Re: тунинг на ДВГ-то на UNO 1.5 i.e.

          Selqatin написа:
          unoto написа:
          уното ми е пълен инжекцион , та ви питам какво мога да му направя та да му дигна малко кончетата;има ли чипове за този мотор , и др.
          тва уно мисла че беше моноинжекцион,75 кончета нищо че го пишат i.e.1.фаза зимаш колянов вал и мотовилки от пунто 1,6 от некоя морга и от 1498 отиваш на 1581 кубика олекотяваш ги преди да ги сложиш,също и маховика...2.фаза полиране и портване на главата,смяна на прожините на клапаните олекотяване на клапаните смяна на всички консумативи по главата,правиш леглата на клапаните със 3 ъгъла...3. изхвурляш моно инжекциона и зимаш два двойни карба вебер(или подобни) има ги по старите алфи...4.там спортни филтри и хубава изпускателна с-ма

          Коментар


            #6
            батка , незнам дали е моно инжекцион ама аз имам 4 дюзи и със сигорност трябват и четирите иначе това за пунтото е идейно[/b]

            Коментар


              #7
              Опааа днес видях че има и 75i.e. , което е моноинжекцион , а пък на жената е пълен инжекцион. тъпото е че по-старите 87-88 са с пълен инжекцион Бош а по-новите 89-91 са с моноинжекция. Все си мислех че нещата се развиват по обратния ред. Все още се учудвам на Uno-то, бе много бега бе - днес ми "скалпира" и Alfa-та -> тая въшка направо си плаче за тунинг. Нека се постопли и ще се поразтърся за колянов вал от Punto 1.6
              Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
              Uno 75 1.5i.e.8V 88`

              Коментар

              Working...
              X