Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ангренажен ремък 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ангренажен ремък 1.6 16V

    Предполагам че не всеки ще може да се справи дори и да има този инструмент. Предполагам че ти можеш. Та въпроса ми е дали би се наел да го смениш ремъка, защото не ми се експериментира.

    #2
    мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

    Коментар


      #3
      hf hpe написа:
      да ти кажа честно ме мързи :D :D :D
      Да ти кажа не смея да го сменя сам, май до ВантоТрейд ще ида

      Коментар


        #4
        мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

        Коментар


          #5
          hf hpe написа:
          да ти кажа честно ме мързи :D :D :D
          какво представлява този инструмент и какво точно се прави с него? и как се разбира, че агрнажния ремък не е зацепен правилно, защото моя баща ми го е сменявал в някъкъв убит сервиз и не съм сигурен, че всичко е ОК?
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            да наистина как да разбера дали е зацепен правилно и тоя инструмент предполагам става и за 1.8 нали?
            ex Fiat Bravo GT

            Коментар


              #7
              мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

              Коментар


                #8
                Колеги, по отношение смяната на агр.ремьк на 1.6/16v, искам да ви кажа, че тези фиксатори само фиксират положението на разпр. валове и не са надежно средство за тяхното застопоряване,особено при развиване и завиване болта на агр. колело!!! Единствено за този мотор те не се поставят на гьрбиците на валовете и това е основната причина да не се расчита само на тях при затягане на агр.колело тьй като шпонките им превьртат! Но, по-важен момент е настройването на самообтяжната ролка и обтягането на ремька м/у двете агр. колела, което е важно условие за по-дьлгия пробег. С тези пояснения се опитвам да предпазя колеги ,които биха проявили самоинициатива и да им напомня, че клапаните са 16 !!!

                Коментар


                  #9
                  вече се отказах да се занимавам аз със тези сложнотии, ама остава въпроса - как се познава дали е зацепен правилно агренажния ремък при смяната му...?
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    и в допълнение към казаното от Charlie, ако трябва да се презацепва колко ще струва тази операция във някой нормален сервиз???
                    FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                    FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                    Коментар


                      #11
                      Момчил написа:
                      и в допълнение към казаното от Charlie, ако трябва да се презацепва колко ще струва тази операция във някой нормален сервиз???
                      аз вече проверих. във вантотрейд е ~ 90.00 лв.
                      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                      Коментар


                        #12
                        Ама тва да не би да е и за нов ремък?Аз за теа пари смених ангренаж и пистов+ труд!
                        FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                        FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                        Коментар


                          #13
                          Момчил написа:
                          Ама тва да не би да е и за нов ремък?Аз за теа пари смених ангренаж и пистов+ труд!
                          само за труд е. в раздела за сервизи може да провериж за контакти на сумати сервизи и да провериш лично.но остава висящ въпроса за това, как се познава дали е правилно зацепен агренажния ремък.
                          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                          Коментар


                            #14
                            Не знам какво разбирате под нормален сервиз : нормални майстори, нормално обслужване, нормални цени. Но виж, отговорен сервиз кьм извьршената услуга е нещо сьвсем различно! Нормална цена за смяня на агр. ремьк на 1.6/16V е около 40лв /!!! за провинцията/ и гарантирам ви - няма да бьде сменен по различно от столичен сервиз / пьк може и по отговорно./ , естественно с фиксатори! Неправилното зацепване на ремька може да се установи по работата на мотора ,особено на празен ход,или статично- само с подходящите фиксатори за положение на валовета спрямо Г.М.Т. на К.Вал.

                            Коментар


                              #15
                              скоро си сменях ангренажния ремък и преди два дена като отворих капака чух леко виене от него кокво може да е това

                              Коментар

                              Working...
                              X