Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въздушен филтър на Bravo 1,6 - алтернативи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въздушен филтър на Bravo 1,6 - алтернативи

    Здарвейте колеги. Прерових с търсачката набързо, но не намерих подобна тема. Попадна ми въздушен филтър тип конус. Взех го да го пробвам как ще се държи колата с него и ще падне ли разхода, защото освен това, друго едва ли ще постигна със спортен филтър. Преди е бил на двулитров турбо мотор, така че със сигурност има дебит да захранва 1,6 атмосферен. Всичко беше чудесно, докато не реших да махна оригиналния еърбокс. След половин часово поетапно разглобяване на колата установих, че няма ваденката наникаде. Абе явно има щом е влязъл там. Както и да е, стъмваще се и ми се свършиха нервите, пък и нямах преходни тръби за конуса. Сглобих си го както беше и оте&ах. Някой вадил ли е кутията и откаде? През отвора в подкалника? Или се маха целия подкалник, а може би и самия калник, както и задна дясна гума..... италианска му работа :D . Аз май ще си купя K&N реплейсмънт и ще г туря в оригиналния еърбокс. Конуса щеше да седия готино, все пак. Ако някой е сменял филтъра с някакав афтърмаркет, нека сподели.
    Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
    www.dolni.org

    #2
    Re: Въздушен филтър на Bravo 1,6 - алтернативи

    lud_vaso написа:
    През отвора в подкалника? Или се маха целия подкалник, а може би и самия калник,
    На прав път си бил не е трябвало да се ядосваш и отказваш.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Стана тъмно, страшно и студено, иначе нямаше да се откажа нивгаш! Може другия уикенд да пробвам пак. Като гледам колко отоговори има по темата, явно не е масова практика да се сменя филтъра.
      Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
      www.dolni.org

      Коментар


        #4
        lud_vaso написа:
        Стана тъмно, страшно и студено, иначе нямаше да се откажа нивгаш! Може другия уикенд да пробвам пак. Като гледам колко отоговори има по темата, явно не е масова практика да се сменя филтъра.
        колега виж ми профила там има снимкиаз съм със спортен филтърама не съм махнал кутията...... защото повече се мърси филтъра и трябва по често да се пере.....и направо вътре и до сега съм нямал никви проблемипознати дето са си махнали кутията на 2-3 хил. км. си ги перътпак аз на 5 000
        Fiat Brava 1.6 16V 2001

        Не на войната по пътищата !
        http://media.causes.com/ribbon/478500

        Коментар


          #5
          Тва пък не ми е хрумвало изобщо. Така ще е и по-добре изолиран от двигателния отсек, макар че отгоре пак ще смуче топличко. Ама защо ми се струва че няма да влезя моя в кутията... трябва да пробвам. Мерси за идеята. Аз мислех да махна оригиналния еърбокс, и да намуша филтъра максимално ниско долу до фара, да го духа от оригиналния хобот, който е заустен отпред над радиатора. Така ми се струва най-удачно.Добре де никой ли не е свалял тая пущина, да сподели как и от каде излиза. Без да я чупи разбира се, така и аз мога да я извадя кутийката. Ето така изглежда филтъра.
          Прикачени файлове
          Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
          www.dolni.org

          Коментар


            #6
            Явно, наистина никой не го е свалял...
            Fiat Bravo '98 1,6 16v - Jovani
            www.dolni.org

            Коментар

            Working...
            X