Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

с.Кошов - Природен парк "Русенски Лом"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    с.Кошов - Природен парк "Русенски Лом"

    ....на около 25 километра от град Русе. Настоящата тема е по-скоро предложение за еднодневна разходка, макар че до колкото знам има две вили, в които срещу заплащане може и да се отседне. За проявилите интерес - напишете "Кошов" в чичко Гугъл и ще излязат....аз по-скоро исках да покажа забележителните места в селото.И така - братовчедите ми имат вила там от много години и често съм ходил, но досега снимковият материал бе ограничен. Сега вече мога да покажа повече. Темата е спешъл поздрав към брат Kilar, който още навярно пази спомена за едно приятно замезващо и опияняващо в прекият смисъл посещение от преди май четири години.... Забележителностите са по-скоро около реката, която минава през селото. Както в заглавието уточнявам, става дума за природен парк "Русенски Лом"...мястото е по-широко известно със скалните манастири при Иваново, много от вас са го посещавали. Селото е километри по-надолу по поречието на реката със същите скали, опасващи подножието, както при манастирите.Интересно е и разположението на самото село - доста ниско. От главният път Русе - София се откланяме надясно към село Иваново / посока Русе-София/, минава се ЖП-прелез и в Иваново се завива надясно...след селото има разклонение за с. Кошов в дясно. И започва едно доста сериозно спускане, като в края на селото - вилната част, спускането е сериозно. Дори операторите нямат обхват там, само Вивател. Естественно тишината и спокойствието е на ниво. Вилата на братчедите ми се намира в края на селото във въпросната вилна част. Чудесно място за почивка, барбекю.......а отсреща се извисяват скалите - тежки, високи и респектиращи.Навремето, по Крумово време, в скалите е живял монах-отшелник. В една от пещерите високо в скалите си е направил леговище. С годините е издълбал собственоръчно стълби, от които са останали много малко стъпала. Гледаш ги и тръпнеш пред полъха на миналото. Ето как изглеждат:"Клик на снимките за голям размер"Реката е тиха и спокойна. Точно на тази река, преди доста години, още като хлапе, извадих първият си шаран:Ето как се вие пътя по скалите. Снимката не успява да пресъздаде мястото, но скалите наистина са величествени:И сега нещо много интересно. Тук има една интересна забележителност, която не е много известна, даже подозирам че съм първооткривателя и... ...защото местните останаха ококорени и нямаха представа за това, което им показах. Снимките се казват "...и дяволът слезе на земята...":Ето я и старата мелница...остаряла, забравена и ничия...изтърбушена и дори опасна. Дъските вътре са прогнили отвсякъде и е доста опасно да се влиза. Интересен е надписа на входа и:А магарето си е магаре, каквото и да го правиш, обаче толкова дружелюбно такова не бях виждал до сега. Като ни видя и доприпка при нас и с такава радост ни обикаляше.....позна побратимите си явно, хахахах:Ето и един анонс към вечерното "представление"...малко по-късно, на този огън зацвъркаха в тон редица кебапчета и кифтенца....Приключвам с обща снимка на селото - не че се вижда добре, но....това е улицата на вилната зона....Ето и пълният линк към всички снимки, ако някой проявява интерес:Село Кошов - Русенско...

    #2
    Много хубаво, да прочета хубави думи за моя край... :D И във Варна е хубаво, на мен много ми харесва! :D Искам да споделя, че с мотоциклет по тези места(поречито на Лом-а) е невероятно изживяване. Да покарам там ми е супер приоритет на мен.
    TD_100, че е кръгло число.

    Коментар


      #3
      nylon написа:
      Много хубаво, да прочета хубави думи за моя край... :D И във Варна е хубаво, на мен много ми харесва! :D Искам да споделя, че с мотоциклет по тези места(поречито на Лом-а) е невероятно изживяване. Да покарам там ми е супер приоритет на мен.
      ..аааа, не е само твой тоя край... Някой сме израстнали в "Здравец-Изток"...

      Коментар


        #4
        Авео написа:
        Някой сме израстнали в "Здравец-Изток"...
        Я да поспамя малко.Явка ти уж от Габрово беше па сега Русе.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Авео написа:
          Някой сме израстнали в "Здравец-Изток"...
          Я да поспамя малко.Явка ти уж от Габрово беше па сега Русе.
          Начи...обяснявам...:Роден съм в гр. Силистра. Когато съм бил на един месец, баща ми напуска града и заминава за Русе / поради трагично стечение на обстоятелствата /, живях в Русе до 1986г., след което се преселихме в Габрово, щото румънците много обгазяваха града и аз се поболях. После 94 год. отидох студент в София и до 2006г. живях там. Накрая хукнах подир жена ми във Варна и до този момент съм тук. Карам варненска кола, със софииска книжка, прибирайки се към Габрово и с акт за раждане в Силистра.....

          Коментар


            #6
            Явката и той кат мене Роден съм в Пловдив, израстнал съм в село Кабиле край Ямбол, през 1986 се преместихме в Сливен, после 2 години се подвизавах из Варна (като студент, но се преместих в Сливен), после пак в Сливен, и на края след жена ми в Ямбол Карам ямболска кола, със сливенска книжка, прибираки се към Кабиле и с акт за раждане в Пловдив А, и служих на родината в Плевен дъге и Троян

            Коментар


              #7
              снимките са ти много добри,а и мястото изглежда много яко.Дано някой път да имам пари да зареда Фифо и да ида и аз малко на такива разходки
              FIAT BRAVO SX 1.6 16V '96 ex...
              FIAT Doblo Cargo 1.9 JTD
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD '01 now

              Коментар


                #8
                Идват на разходки много регистрации тук, основно крепостта Червен, пещера Орлова чука, виждал съм коли от цяла бг. Авео: Здравец-изток, блок Никола
                TD_100, че е кръгло число.

                Коментар


                  #9
                  nylon написа:
                  ....Авео: Здравец-изток, блок Никола
                  Блок "Камен" вх. А

                  Коментар


                    #10
                    Явор Митев написа:
                    nylon написа:
                    Много хубаво, да прочета хубави думи за моя край... :D И във Варна е хубаво, на мен много ми харесва! :D Искам да споделя, че с мотоциклет по тези места(поречито на Лом-а) е невероятно изживяване. Да покарам там ми е супер приоритет на мен.
                    ..аааа, не е само твой тоя край... Някой сме израстнали в "Здравец-Изток"...
                    Хм ,да не би да се познаваме,аз живея в този квартал......... Бл."Будапеща".
                    Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
                    Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

                    Коментар


                      #11
                      nylon написа:
                      Идват на разходки много регистрации тук, основно крепостта Червен, пещера Орлова чука, виждал съм коли от цяла бг. Авео: Здравец-изток, блок Никола
                      До автомивка Петрохан ли си?Дано успея да си взема Палиото... че да се запознаем.
                      Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
                      Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

                      Коментар


                        #12
                        Долината Русенски Лом е много красиво! Найстина е незабравимо и пещерата и манастира и цъкрвите и крепостта ... всичко и самите Варовики свити Иначе гледам много от махалата има ... аиде ЗДРАВЕЦ!
                        Ето ме вече с Фиат

                        Коментар


                          #13
                          ха в Блок "Камен" вх. Г се подвизавам аз ,браво хубави снимки
                          Fiat Punto 1.2 75 hp
                          Suzuki Vitara 1.6
                          Lancia Ypsilon 1.2 60hp

                          Коментар

                          Working...
                          X