Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за пистов ремък брава 1.4//12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за пистов ремък брава 1.4//12V

    здравейте колеги, искам да попитам за този ремък защо се износва(напуква)толкова бързо, сменяван е преди 5000 км. и сега пак е за смяна, дали защото е менте или има нещо друго, затягане на алтернатора няма, сервото също е ок, всички ролки вкл. и ангренажа са сменяни преди 5000 км., не забелязвам и виене на лагер
    Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

    #2
    Каква марка е ремъка? Моя е Flennor, за 3 години няма напукано никъде.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      не мога да кажа слагаха ми го в сервиз не ги попитах за марката за съжаление
      Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

      Коментар


        #4
        може да е пренатегнат.

        Коментар


          #5
          не ми се вижда да е пренатегнат,като го хвана подава нагоре надолу макар и малко,някой знае ли колко трябва да е опънат ремъка като се хване с ръка колко трябва да подава и пружината на обтяжната ролка не го ли обтяга достатъчно
          Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

          Коментар


            #6
            Пистовия ремък на този двигател може да се пренатегне само ако обтягането се извършва ръчно при липса на хидравлична помпа и климатик.Имаше колега с такъв двигател във форума.Обтягането при всички останали е от опъваща ролка/автоматично/.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              благодаря на отзовалите се явно ремъка е менте и направо мисля да го сменя
              Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

              Коментар

              Working...
              X