Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачни дискове.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачни дискове.

    Предните спирачни дискове са ми за смяна (d=5mm)...Мога ли сам (и как) да си ги сменя или трябва да влизам в сервиз?Tempra 1,6 i.e.

    #2
    Лесно е. Не са нужни никакви специални умения или инструменти. ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО е обаче да смениш и накладките.След като свалиш колелото първо разкарай спирачните апарати за да се приберат буталцата навътре (новия диск е доста по-дебел и няма да влезе). След това сваляш апаратите - хванати са отзад към супорта с два болта. Дискът е закрепен и той с два болта - м/у дупките за болтовете на колелото. Отвиваш ги и диска пада После по обратен ред.
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      И задължително преди да поставиш новите дискове почисти добре главините където ляга диска с телена четка и новите накладки са задължителни

      Коментар


        #4
        Забравих да кажа че след като сглобиш всичко трябва да напомпаш няколко пъти спирачката за да прикараш накладките, и да си провериш нивото на спирачната течност.
        FIAT Tipo 1,4mi - EX
        Alfa Romeo 146ti - EX
        Alfa Romeo 156 2,4JTD

        Коментар


          #5
          OK! Благодаря

          Благодаря за инфото, вземам ги и ще се пробвам сам да си ги сменя!

          Коментар


            #6
            Цената?

            На какво се дължи такава огромна разлика в цената на спирачните дискове?!В Александър авто, Т&H,на "Симеон",...комплекта е около 50 лв.,а в Ауто-Италия- 146 лв/бройката (300 лв. комплекта) ???!

            Коментар


              #7
              Писах му, чакам отговор от него!Между другото той ми достави носачи на много добра цена, които са монтирани вече...Мисълта ми е защо има разлика от няколко пъти в цената по магазините?!

              Коментар


                #8
                TEMPRIERI написа:
                Писах му, чакам отговор от него!Между другото той ми достави носачи на много добра цена, които са монтирани вече...Мисълта ми е защо има разлика от няколко пъти в цената по магазините?!
                Защото една кожа да ти свалят не им стига на мизерниците ниедни
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар

                Working...
                X