Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на газ ....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на газ ....

    Колеги като чета това:
    zgabrovski написа:
    Разхода е 8/100 извън града, 10/100 градско, динамиката е перфектна
    brat_John написа:
    7,5 извънградско и 10,5 градско. Е губиш от динамика
    Направи се плаша с моя разход 14.5 .... верно ли е това колеги и ако е така .... къде да ида да регулират и прегледат уредвата ми ....Но не ми се вярва много като направя сметка по каталог моя разход е 10- 10.5 бензин градско,а реален може би 11-12 ... и като сметна +20% за газ ... сметката си идва почти .... Така, че моля специалистите да се изкажат на темата .... или се връщам към бензина ....п.п. А и приятели напоследък ми се оплакват от такъв разход 13-15 ... градско .... а не са с фиати - пежо 406 и киа делта
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    #2
    Re: Разход на газ ....

    ivo написа:
    Колеги като чета това:
    zgabrovski написа:
    Разхода е 8/100 извън града, 10/100 градско, динамиката е перфектна
    brat_John написа:
    7,5 извънградско и 10,5 градско. Е губиш от динамика
    Направи се плаша с моя разход 14.5 .... верно ли е това колеги и ако е така .... къде да ида да регулират и прегледат уредвата ми ....Но не ми се вярва много като направя сметка по каталог моя разход е 10- 10.5 бензин градско,а реален може би 11-12 ... и като сметна +20% за газ ... сметката си идва почти .... Така, че моля специалистите да се изкажат на темата .... или се връщам към бензина ....п.п. А и приятели напоследък ми се оплакват от такъв разход 13-15 ... градско .... а не са с фиати - пежо 406 и киа делта
    Хъм, Габровски е с газов инжекцион на 1,2л 16 кл. мотор, нормално еБрат Джон 1,4 Типо, абе възможно е.Лятото и моя разход беше 10-11,5 л газ градско(8-10 л извънградско)с климатик, ама последните седмици скочи драстично, над 13 л(на моменти 14 и повече) е в момента, до Пловдив и обратно, с 140-150 км/ч - 10,5 л/100От зимата(студа), зимната газ и от задръстванията е според мен.
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #3
      И при мен е така

      Аз съм с БРАВА 1.8 16 VРазхода ми с газ е 14.8 л/100 км градско с газ и 8.5л/100км извънградско.Казаха ми да си сменя свещите и после да си махна катализатора и на негово място да сложа резонаторно гърне-80 лв. е в бургас.Иначе минавам на бензин
      www.avi7.hit.bg
      Видеонаблюдение и системи за сигурност

      Коментар


        #4
        pinko168 написа:
        Хъм, Габровски е с газов инжекцион на 1,2л 16 кл. мотор, нормално е
        Инжекциона е на Бравата, там цифрите са още по добри - 8.5/100 градско, 6.8/100 извънградско, а това което е цитирано в първия пост е на Бравото - с обикновена BRC обаче след смяната на мембраната, което съм описал в темичката http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3110Малко OFF - когато ходих да ми оправят Бравото, запитах майстора за Golf III -ката на тъста, която лапа 11/100 извънградско и 14-15 в града с мотор 1.8, той ми каза че е прекалено висок разход, трябвало да бъде не повече от 9 извън и 11 в града и сега ще му карам и голфа да му побае, мисля че ще има ефакт.[/url]
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Разход на газ ....

          ivo написа:
          Колеги като чета това:Направи се плаша с моя разход 14.5 .... верно ли е това колеги и ако е така .... къде да ида да регулират и прегледат уредвата ми ....Но не ми се вярва много като направя сметка по каталог моя разход е 10- 10.5 бензин градско,а реален може би 11-12 ... и като сметна +20% за газ ... сметката си идва почти .... Така, че моля специалистите да се изкажат на темата .... или се връщам към бензина ....
          Колега и аз съм с такъв двигател и цифрите точно в момента са ми точно като твоите (все едно си писал за моята кола)!Вече въздушния филтър ми е на 16-17хил. та ще го сменя да видя какво ще стане, иначе най-добрия резултат за градксо каране съм дал 11.5 с нови свещи, кабели и въздушен филтър а на извънградско рекорда ми е 7.4
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Re: Разход на газ ....

            BO написа:
            ivo написа:
            Колеги като чета това:Направи се плаша с моя разход 14.5 .... верно ли е това колеги и ако е така .... къде да ида да регулират и прегледат уредвата ми ....Но не ми се вярва много като направя сметка по каталог моя разход е 10- 10.5 бензин градско,а реален може би 11-12 ... и като сметна +20% за газ ... сметката си идва почти .... Така, че моля специалистите да се изкажат на темата .... или се връщам към бензина ....
            Колега и аз съм с такъв двигател и цифрите точно в момента са ми точно като твоите (все едно си писал за моята кола)!Вече въздушния филтър ми е на 16-17хил. та ще го сменя да видя какво ще стане, иначе най-добрия резултат за градксо каране съм дал 11.5 с нови свещи, кабели и въздушен филтър а на извънградско рекорда ми е 7.4
            BO въздушен филтър на 16-17 хил Yellow_Flash_Colorz_PDT_37. Не се съмнявам че разхода е нагоре, когато караш на газ филтъра не го задържай повече от 5-6 хил км.

            Коментар


              #7
              Re: Разход на газ ....

              Alexius написа:
              BO въздушен филтър на 16-17 хил Yellow_Flash_Colorz_PDT_37. Не се съмнявам че разхода е нагоре, когато караш на газ филтъра не го задържай повече от 5-6 хил км.
              Моя е на 2-3к ... но все тая ... разхода си ми е както съм писал по-горе ....
              zgabrovski написа:
              ..... майстора .....
              Колега, кажи кои е този ... МАЙСТОР ... да взема да направя една консултация с него ... някакви координати ..
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                Re: Разход на газ ....

                BO написа:
                Колега и аз съм с такъв двигател и цифрите точно в момента са ми точно като твоите (все едно си писал за моята кола)!Вече въздушния филтър ми е на 16-17хил. та ще го сменя да видя какво ще стане, иначе най-добрия резултат за градксо каране съм дал 11.5 с нови свещи, кабели и въздушен филтър а на извънградско рекорда ми е 7.4
                Моя мотор е почти същия - има много малка разлика - равносметка - 8-8,5/100 извънградско 100-120км/ч и 12-15/100 градско в зависимост от мястото, режима и т.н.Опитано е абсолютно всичко за смъкване на разхода - включително наскоро смених и испарителя - без забележим ефакт. Извода - ЦАКАТ НИ С ГАЗТА, И ТО МНОООООГООООО ЯКОООО.Един братовчед на тъста, той ми продава газаджийските работи каза така - неговата кола (мерцедес 2,0 бенцин, комби , естествено на газ) На дълъг път има следния разход:Италия 7,5/100Холандия 8/100Гърция 8/100България 10,5-11/100Е вие си правете извода, и кое е нормално и кое не. Аз се отказах да се боря, колкото яде толкова, се е по малко от на бензин...
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Re: Разход на газ ....

                  Yavor написа:
                  Извода - ЦАКАТ НИ С ГАЗТА, И ТО МНОООООГООООО ЯКОООО.
                  ТАКА Е! Мам ... цата им мутренска
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте колеги,Много хора бягат от Лукойл-Петрол бензиностанциите заради цената - малко по-висока е от останалите разпространители на "качествена" газ, но по мои наблюдения с нея минавам най-много километри. Правил съм си експерименти с други газ станции, но все карам с 10 - 15 км по-малко на една бутилка от 24 литра. Това не е реклама, а опит.Пробвайте с Лукойл-Петрол газ, хубав въздушен филтър - например на UFI и първият километър да карате на бензин и тогава вижте разхода на градско! И един трик, за който ме светнаха - заредете от газстанция, на която не е имало скоро доставка и резервоара за газ да е пълен под половината или да е на свършване! Трудно ще намерите такъв, защото разпространителите нарочно ги поддържат пълни заради газовите помпи, които на пълен резервоар не нагнетяват достатъчно газта. Казвали са ми, че разликата е 5 - 8% а може и повече!Дано да има ефект при вас!Успех!
                    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                    Коментар


                      #11
                      Ха И от един опит мой за извънградското каране:Веднъж си казвам - Я да видя, колко ще ми харчи колата с максимално най-икономично каране. И като я закротих тази кола на 88км/ч ама почти не мръдна +-2-4км/ч (разбира секато изпреварвам или като има кола пред мен не можеш да не се отклониш малко повече ама равносметката беше 9х% от времето бях на 88км/ч и познайте - 8.1 л/100!След 2-3 седмици пак ми се наложи извънградско да пътувам и си викам - Я малко да забързам темпто както никога (защото обикновенно си карам 100-120 на по-продължително пътуване) и тази кола не слезна под 120 (естествено където има възможност а това беше магистрала и имаше доста възможност) и 125-150км/ч постоянно между тази скорост - познайте 7.9 л/100!Може ли някой да ми каже изводите ?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Това за 10,5/100 градско го постигнах в по-топло време и я бях поудушил. Сега като позастудя времето и като я поотворих малко разхода се вдигна малко над 11/100. Една проба от петък пълна бутилка (20,4л.) от Лукойл:Русе - Търново 105км, средна скорост около 90 - 100Търново около 15 км градскоТърново - Русе 105км, средна скорост пак около 90 - 100Русе - около 22 градско.Когато отидох да заредя километража показваше 248км. Да речем, че 2-3 км общо съм минал на бензин, докато загрее, значи 245.Отново на Лукойл налях почти 20 литра (19,9).И ако сметнем 210км х 7,5л = 15.75л за извънградско и около 4 литра за 35км, което е около 11.4/100 ........Пътя Русе - Търново в отсечката до Бяла е пресечена местност т.е. има баири за качване и слизане и където се настъпва по-яко.Значи в крайна сметка излиза 7,5 извънградско и 11,5 градско.Ако вземем по каталог дават 6,2/100 при 120км/h или 6,2 завишено с 20% = 7.44/100 газза градско 9/100 или 9л. завишено с 20% = 10.8/100 газ.
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар


                          #13
                          Re: Разход на газ ....

                          ivo написа:
                          Колега, кажи кои е този ... МАЙСТОР ... да взема да направя една консултация с него ... някакви координати ..
                          Колега телефона му е 0888845820, Казва се Ники Каров и се намира във Велинград.Казваш му че си взел телефона от Здравко, на който е слагал инжекциона и вече си говориш с него
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            Колега аз съм с абсолютно същия мотор като твоя и разхода при мен е 11,5 през лятото,сега 12,5-градско;за извънградско 7,5,сега 8!Настройката си я правих аз на ухо!Газовата ми е Fema-турски лиценз на Ловато!За сега съм супер доволен,а ми струваше само 290 лв.Забелязал съм ,че ако галиш повече мотора-напр.да караш с 80-90 извънградско разхода пада до 7.Забравих да кажа,че и при мен динамиката на мотора е перфектна!
                            Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                            Коментар


                              #15
                              Re: И при мен е така

                              Ricardo написа:
                              Аз съм с БРАВА 1.8 16 VРазхода ми с газ е 14.8 л/100 км градско с газ и 8.5л/100км извънградско.Казаха ми да си сменя свещите и после да си махна катализатора и на негово място да сложа резонаторно гърне-80 лв. е в бургас.Иначе минавам на бензин
                              бах тоя разход, а аз исках газ да слагам по едно време....14.8х1.06=15.68 лв на 100 кммойта кола на бензин 11х1.50=16.50 лв ма 100 км, и за колко време да избия газовата уредба
                              ex Fiat Bravo GT

                              Коментар

                              Working...
                              X