Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обслужване в Гърция!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обслужване в Гърция!!!

    Както някои от вас може би помнят, бях казал, че ще ходя за обслужване на моето "ГрандеПунто" в съседска Гърция и ето, че този момент дойде - преди няколко часа се прибрах от гр.Серес намиращ се на 50км. след границата или на 250км. от гр.София Пристигнахме към 12ч. на обяд...Оставихме ключa, талона и сервизната книжка на колата при приемчика и се насочихме към шоурума където да изчакаме сервизирането.Вътре попаднахме на някои добре познати модели...И на някои не толкова познати...След около час се оказа, че вече работят по колата ми и отидохме в сервизната час да гледаме.Смяната на маслото...Проверка налягането в гумите, паразитни шумове в спирачките, лагерите, главините и прочие, луфтове и хлабини по окачването...Смяна на филтри и първо запалване с новото масло...Проверка на светлините и безпроблемното функциониране на всички системи...Проверка за грешки в компютъра...Ходова част...Спирачки...Амотрисьори...Газ-анализатор и катализатор...Финал Цената на услугата е точно 129 Евро с ДДС. Включва консумативи (масло "ШЕЛ" или "Селениа" по избор, маслен/въздушен/климатичен филтри) и труд, и може да се издаде фактура за разход на фирма, при нужда!Пътя до гр.Серес с нормално каране и умерен трафик отнема малко над 3 часа, а разстоянието, както вече казах, е грубо 250км. от гр.София - пътя е повече от перфектен, с малки забележки, но смятам незначителни Цялата процедура по обслужване трае средно 2 часа и на практика операцията "пътуване-обслужване-пътуване" може да се извърши в рамките на един работен ден Готов съм да отговоря на всякакви въпроси и да ви съдействам с каквото мога, при желание да осблужите и вашата кола в гр.Серес - качеството е гарантирано

    #2
    Колега, дай нифо как да запазя час там и колко време предварително трябва да го направя.
    Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
    Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
    Ex: Marea 2.4 JTD 2000
    Ex: Brava 1.6 1997
    Ex: Puntо 1.1 1994

    Коментар


      #3
      Алтернативното обслужване в Ауто Италя колко пари би излязло?
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Смяна на масло и три филтъра - 240 лв.!Тоест, цената е приблизително същата (129Е = 252 лв.) без да смятам горивото, НО тук само ще сменят филтрите и маслото, и ще ти кажат довиждане!

        Коментар


          #5
          Само за нови коли ли правят всичко изброено от теб, т.е. гаранционни или става за каквато кола откараш като възраст с марката Фиат?
          KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
          Land Rover Discovery 2.5TD '94
          EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
          EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
          EX: Fiat Regata 1.7D '84

          Коментар


            #6
            Имаше такъв въпрос и от друг колега - проверявам и пиша!

            Коментар


              #7
              Много полезна информация.Имам още около 4000 км. до обслужване и мисля да се разходя до там. Случайно да знаеш събота/неделя, дали работят?

              Коментар


                #8
                Не, само делнични дни, за съжаление.

                Коментар


                  #9
                  И все пак, какво е нужно да се направи предварително или палиш и се молиш да минеш още същия ден?
                  Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                  Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                  Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                  Ex: Brava 1.6 1997
                  Ex: Puntо 1.1 1994

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за информацията.

                    Коментар


                      #11
                      По непотвърдена информация, прегледа важи с пълна сила за всяка кола, която влезе в сервиза, била тя гаранционна или не!ОБАЧЕ, за да мине прегледа, ако намерят нещо повредено ще го сменят, т.е. на една кола с луфтове по окачването ще тръгнат да сменят окачването и става дебела работата....Иначе е нужно предварително записване!Изпраща се и-мейл до сервиза с нужните за обслужване/ремонт части и в отговора на и-мейла се съдържа цена, време и т.н.

                      Коментар


                        #12
                        Колеги,на мойта Линеа за смяна на същите работи ми взеха 218 лева в АИ със записване от днес за утре.Времето за обслужване около 1.5 ч.

                        Коментар


                          #13
                          Бензин или дизел?на 500 1.2 бензин е 180лв. първото обслужване в АИ!
                          F31 BMW 320d

                          Коментар


                            #14
                            бензин 1.4 8v

                            Коментар


                              #15
                              новата делта обаче ....ох мамо! бях гледал снимки преди време някъв фотошоп и изобщо не ми хареса..на живо обаче...трепач мамицата й! кажи кой е сервиза колега както и имейл за да знаем всичките..благодаря
                              фиат браво 1.4 12в
                              фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

                              Коментар

                              Working...
                              X