Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за масло Мобил S някакви?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за масло Мобил S някакви?

    Здравейте, тъй като селенията е станала доста скъпа ... и като ще е гарга да е рошава, се чудя дали ще се намери някой, който да е карал с някое от ето тези два вида масло на снимката ... и дали ще може да сподели впечатления и наблюдения за това как се държи това масълце в сравнение с вселената. 2 кутийки селена по 38 лева 76 ... долу горе същата работа и тази полусинтетика, или не е съвсем така? Мобил защо не е Mobil1 ? Какви са тея S ? Имат ли нещо общо с истинския мобил?
    Прикачени файлове
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    #2
    Аз и на предната ми кола и на Фиата си карам с Мобил Супер С 10W40 - полусинтетика. Нямам никакви оплаквания. Само едно уточнение. Купувам го от Метро. Там гаранцията, че маслото не е менте е в пъти по-голяма, отколкото в който и да е друг магазин.
    FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
    LPG System BRC Just

    Коментар


      #3
      HLX написа:
      Аз и на предната ми кола и на Фиата си карам с Мобил Супер С 10W40 - полусинтетика. Нямам никакви оплаквания. Само едно уточнение. Купувам го от Метро. Там гаранцията, че маслото не е менте е в пъти по-голяма, отколкото в който и да е друг магазин.
      Сигуен ли си колега Я пак си помисли.В Метро няма Mobil Super S 10w40 и то полусинтетика.Там има Mobil Special S 10w40 и е МИНЕРАЛНО Рабираш ли къде е тънката работа,там където никой не гледа какво пише на етикета.Отгоре на това метровския Мобил е с доста по ниска спрецификация по API и по ACEA.Ники,аз лично си карам турбозвяра тояно с такъв Мобил,няма проблеми.Серията Mobil 1 е отделна гама от самия Mobil,там са най хайтек продуктите на фирмата.По подобие на Mobil 1 , Кастрол създадоха Castrol Edge Ако решиш звънни един телефон(0887 973 821) да те уредим на доста добра отстъпка В момента даже има промоция на :- Mobil 1 ESP Formula 5w30 - 4+1 - 99.90лв- Mobil 1 Protection Formula 0w40 - 4+1 - 94.90лв- Mobil 1 Rally Formula 5w50 - 4+1 - 83.90лвЦените са с ДДС,като промоцията е до 09.11.2008 или до изчерпване на количествата.Сега е момента някой ако иска да се възползва.
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        #4
        HLX написа:
        Само едно уточнение. Купувам го от Метро. Там гаранцията, че маслото не е менте е в пъти по-голяма, отколкото в който и да е друг магазин.
        Откаде идва тази гаранция за която споменаваш,защото аз съм на малко по друго мнение за маслата продавани в Хипермаркетите.Маслото на снимката е произведено в Турция
        Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
        Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
        I am in love with my cars

        Коментар


          #5
          и какъв е проблема като е произведено в Турция, Румъния или някъде другаде?щом Мобил са решили че ще произвеждат там, значи всичко си им е наред
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            и какъв е проблема като е произведено в Турция, Румъния или някъде другаде?щом Мобил са решили че ще произвеждат там, значи всичко си им е наред
            Казвам ли някаде ,че е проблем,по скоро споделям информацията с която съм запознат и смятам би била полезна за колегата задал въпроса.
            Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
            Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
            I am in love with my cars

            Коментар


              #7
              Replay написа:
              Sev написа:
              и какъв е проблема като е произведено в Турция, Румъния или някъде другаде?щом Мобил са решили че ще произвеждат там, значи всичко си им е наред
              Казвам ли някаде ,че е проблем,по скоро споделям информацията с която съм запознат и смятам би била полезна за колегата задал въпроса.
              От къде знаеш,че е произведено в Турция?Аз лично избрах Мобил Специал Х 5W40 от Практикер.Отзад етикета е на немски.Маслото се продава и в Практикер Германия.Не знам къде е произведено,но се надявам да не е менте.Между другото там има и филтри БОШ на много добра цена.Яд ме е ,че преди това си бях купил друг филтър.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Ще погледна бар кода и ще Ви напиша коя страна на произход се пада това. ivanko_rs тази оферта звучи добре...
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #9
                  Нико,няма нужда да правиш сверката,страната производител е Турция.Все пак знам от къде го внасяме dudulia "Аз лично избрах Мобил Специал Х 5W40 от Практикер"Колега,наясно ли си че това масло което си купил е минерално?
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар


                    #10
                    Да но аз все пак реших да проверя. 505 United Kingdom (а и веригата не е МЕТРО)... ако беше Турция кода трябваше да е 869 ...... приатно изненадан съм...лятато ме интересува на жегите да не стане твърде рядко (и по-специално това: "Mobil 1 Rally Formula 5w50 - 4+1 - 83.90лв") . ... защото 8000 км цяла година има да ги търкалям.Още не съм пазарувал - моля те виж на Вашите опаковки какво пише на първите три цифри и ми пиши Л.С.!( http://www.izmamno.com/bar-codehttp:...ber.com/?p=496 )
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #11
                      niko_ymn написа:
                      лятато ме интересува на жегите да не стане твърде рядко (и по-специално това: "Mobil 1 Rally Formula 5w50 - 4+1 - 83.90лв") . ... защото 8000 км цяла година има да ги търкалям.
                      Точно индекса 50 значи че маслото държи много висок вискозитет при работна температура, до 130 градуса няма грижи.Ако имаш манометър ще забележиш че налягането е по-високо от това на масло с индекс 40 с повече от 1 бар.Това е много сериозен плюс при спортно каране.Вече за нормални условия ти си преценяваш.Тоя Мобил1 Рали е за много натоварени топлинно двигатели и защитните му свойства надхвърлят многократно изискванията за един нормален мотор.Обаче се иска малко загряване преди да се кара на високи обороти.
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар


                        #12
                        5W го дават уж за зимата ... проблема не е толкова спортното каране колкото ефекта от климатика лятно време ... и аз заради индекса 50 към това се насочих ... а и само колата ми си знае реалните км ... не вярвам да пречи ако е малко по-гъстичко. Мерси за сега - може да се видим на срещата в Русе тази седмица.
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          ivanko_rs написа:
                          Нико,няма нужда да правиш сверката,страната производител е Турция.Все пак знам от къде го внасяме dudulia "Аз лично избрах Мобил Специал Х 5W40 от Практикер"Колега,наясно ли си че това масло което си купил е минерално?
                          Прав си! Пише,че е със синтетични компоненети.Утре го връщам обратно :D Какво ще ми кажеш за МОБИЛ 1 0W40? Дали е пълна синтетика?
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #14
                            dudulia написа:
                            Прав си! Пише,че е със синтетични компоненети.Утре го връщам обратно :D Какво ще ми кажеш за МОБИЛ 1 0W40? Дали е пълна синтетика?
                            Цялата гама на Mobil 1 е пълна синтетика,и то това което е последна разработка на фирмата Exxonmobil
                            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                            Коментар


                              #15
                              Аз ако бях пред такава дилема въобще нямаше да се замислям а щях да звънна на ванко и да направим сделката.Момчето е много точно,коректно и добро
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар

                              Working...
                              X