Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на Масълце

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на Масълце

    И така колеги, дойде времето да се сменява маслото.Навъртехме ги 10 000 км.Какво бихте ми предложили ?Сега съм с AGIP 10w40 , мился че беще?Какво да си купя , и къде да го сменя?Благодаря Ви!и ако може и цени на маслата?Благодаря Ви!

    #2
    Не знам по принцип тук повечето колеги са привърженици на марката СЕления препоръчана от ФИАТ , примерно Селения голд 10в-40, цена около 25лв за 2 литра. Но най важното според мен да спазваш вискозитета посочен ти от ФИАТ и да не попаднеш на масло със съмнително качество!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      задължително ще си взема италианско масло.Не мисля да си правя екс. със колицата.

      Коментар


        #4
        Добър избор!
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          bravosx написа:
          задължително ще си взема италианско масло.Не мисля да си правя екс. със колицата.
          Защото така предписват от Фиат ли? :D Потърси темите за масло във форума. За мен много от големите поризводители на масла правят по-добри продукти от Tutela, или Selenia. Лошото е, че в повечето случаи няма, как да се разбере дали на мотора му допада дадено масло, а пък и той не си казва... Успех!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Колега никой не е твърдял, че Селения е най хубавото масло на света, просто, поради малката му популярност вероятноста да попаднеш на менте е по малка!
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              И аз така мисля.

              Коментар


                #8
                Колеги аз съм с ТОТАЛ 10w40 и изобщо не съм доволен. Разтропа се повдигач и аз си мисля, че проблема идва от маслото защото шума се чува само когато колата загрее.
                FIat brava 1.6 16V 1999г.

                Коментар


                  #9
                  А от къде мога да си закупя такова масалце?и кое да бъде?SELENIA 20KилиSELENIA GOLD

                  Коментар


                    #10
                    СОФИЯСофия п.к.1336ж.к. "Люлин" 3бул. "Петър Дертлиев" бл. 362тел. 02/9250089моб. 0878 800482е-mail: anitrade21@gmail.com
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      bravosx написа:
                      А от къде мога да си закупя такова масалце?и кое да бъде?SELENIA 20KилиSELENIA GOLD
                      Здравей колега аз вече 7000 км минах с такова масло , Selenia Gold и мисля следващият път пак такова да купя .Четох и доста положителни коментари
                      "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
                      "What do you do to help save the world?"

                      Коментар


                        #12
                        qvkata-dcs написа:
                        bravosx написа:
                        А от къде мога да си закупя такова масалце?и кое да бъде?SELENIA 20KилиSELENIA GOLD
                        Здравей колега аз вече 7000 км минах с такова масло , Selenia Gold и мисля следващият път пак такова да купя .Четох и доста положителни коментари
                        И аз такова мисля да си взема.Разликата била, че с 20К минаваш 20000 км. Но пък разликата в цената са само 4 лв. на литър. Затова съм малко раздвоен. Затова малко ще помисля.

                        Коментар


                          #13
                          Ако караш градско в София, недей да минаваш 20000 км. А като си купих Селения последния път, преди 1 месец, в магазина ми казаха, че това е най-доброто масло В Бълагария за момента. Не че имаше нужда да ме убеждава продавачката, защото го вметна след като бях платил вече Селения-та. Ако искаше да ме къпе в хладка вода, щеше да се опита да ми пробута някое по-скъпо и "по-хубаво" като Кастрол, Мотул или някоя друга пополярна рацерска марка :D
                          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                          Коментар


                            #14
                            То и аз от време на време карам с Мотул , значи съм рейцър
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              и в крайна сметкаСЕЛЕНИА най-добратапоне за мене голд20к несъм слагалголд си го сменям на 13 хил. км.и си е перфект двигателя и грам не бута...да не казвам голяма дума че
                              Fiat Brava 1.6 16V 2001

                              Не на войната по пътищата !
                              http://media.causes.com/ribbon/478500

                              Коментар

                              Working...
                              X