Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bologna Motor Show 2005: Fiat изненада публиката с Oltre

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bologna Motor Show 2005: Fiat изненада публиката с Oltre

    Италианският гигант Fiat представи поредното доказателство за решимостта си да си възвърне лидерските позиции на автомобилния пазара. Публиката на Bologna Motor Show 2005 остана доста изненадана и определено очарована от шоу- модела Oltre, който компанията представи вчера на изложението.С Oltre, Fiat представя своя достоверна интерпретация на модел от класа на големите автомобили с 4х4 задвижване- един доста непознат на компанията раздел. Шоу-моделът на италианската компания е разработен на базата на мултифункционалният Iveco LMV /Light Multirole Vehicle/- нов военен автомобил, оборедван с високи технологии и победител в избора FCLV /Future Command and Liaison Vehicle/ на английската армия. Този команден и свързочен автомобил е и избора на италианските военни сили.Основните габарите на Oltre Fiat са дължина 4 870 мм, височина 2 050 мм и ширина 2 200 мм. Междуосието му е 3 230 мм. Масивен, погледнат от всяка една страна, автомобилът е със задвижване 4х4 и благодарение на отстоянието си от пътя на цели 50 см е в състояние да атакува почти всяко изправило се пред него препядствие. Oltre може да се движи по пътища със страничен наклон до 40% и по надлъжни такива от до 80%. Всичко това е възможно не и без помощта на нископрофилните Pirelli Scorpion Zero Asimmetrico гуми с размери 315/40. Джантите на Oltre Fiat са 26- цолови.Изложеният на автомобилното изложение в Болоня Oltre Fiat е оборудван с комън-рейл двигателя F1C на Iveco. Трилитров, четирицилиндров, редови той гарантира максимална мощност от 136 кВт или 185 конски сили при 3 700/мин и максимален въртящ момент от 456 Нм при 1 800/мин. В комбинация с шестстепенната автоматична предавателна кутия, Oltre е в състояние да развие максимална скорост над 130 км/ч. На пръв поглед последният показател не е нещо особено... Да обаче не сме пояснили, че Oltre Fiat тежи седем тона и предлага товароносимост от около три тона.
    Прикачени файлове
    Типо 1.6

    #2
    Боже мили!!! Стахотия, пък и красива... Просто ФИАТ!!!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      уникално 7 тонно чудовище... ФИАТ и муахахах над 130км ..абе просто перфектна работа :P :P :P

      Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
      Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
      Добло 02' 1.9 D- ех
      Добло 06' 1.3 Mjet -ех

      Коментар


        #4
        е с такова да си ходя на село
        Punto HGT - total
        Punto 1.2 16v Sporting - total
        Punto 1.2 - alive
        Toyota celica t23

        Коментар


          #5
          SIII написа:
          е с такова да си ходя на село
          Да очароваш бабите :D Майтап бе Уили!!!
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            А вие имате ли С-категория
            Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

            Коментар


              #7
              Ей това вече ме разби!А аз, си мислех, че познавам Фиат....! Да....ама не!!!

              Коментар


                #8
                Е това вече е върха... ,страхотно изпълнение ни е поднесъл FIAT отново и дано продължава в същия дух занапред -абе италианците просто си знаят работата най-добре...
                forza forever

                Коментар


                  #9
                  Друга подобна машина дали се произвежда в Европа ми е интересно .Туи нещо като Европеиския Хамър ми се вижда.

                  Коментар


                    #10
                    beer написа:
                    Друга подобна машина дали се произвежда в Европа ми е интересно .Туи нещо като Европеиския Хамър ми се вижда.
                    Не просто "в Европа", а в Италия Lamborghini LM - 1986
                    Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                    Коментар


                      #11
                      DEYAN IYI написа:
                      ....
                      Направо паднах от стола туи не е истина направо.

                      Коментар


                        #12
                        beer написа:
                        DEYAN IYI написа:
                        ....
                        Направо паднах от стола туи не е истина направо.
                        Тук малко повече за творението: http://www.geocities.com/MotorCity/5849/lm.html#tableа тук даже едно се продава .... тук .... А тук погледнете OLTRE отвътре ....
                        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                        Коментар


                          #13
                          И ко искате да ми кажете сега всичко ново е забравено старо това ли

                          Коментар


                            #14
                            за тва ламбо знаех ма че е толкова старо вобще не сам подозирал! :P
                            Croma CHT
                            Croma 1.9 multijet

                            Коментар


                              #15
                              а относно FIAT-а те тва е истината .Ма бая чепат ми се вижда отвътре
                              Croma CHT
                              Croma 1.9 multijet

                              Коментар

                              Working...
                              X