Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на тоалетна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на тоалетна

    На всеки четиридесет годишен блок му идва време да му се сменят тръбите за фекални води, които са от керамика и протичат. Тръбите, не водите. Това време настъпи и за нашия блок. Посред зима. Се ла жизнь, майна! Ден първи. Майсторите идват с препоръка. Двама - Ламбо и Вичо. Ламбо е баша, Вичо е японското багерче. Първия ден потрошиха всичко. Зейнаха дупки по подовете и таваните а ла
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Човече, аз си мислех че съм карък...ама ти можеш и да пишеш...смях се много При мен как се развиха събитията - реновиране на банята.Ден първи..решение за покупка на тоалетна и мивка...избирам ги по каталог и ще пристигнат..скоро.Ден трети ...пристигнаха, и аз доволен в магазина...и виждам че съм избрал ама най-малката мивка...бе кой ти гледа размери.Ден шести...решаваме с едно родителско тяло да махнем старите бели камъни и да поместим новите.Мивката падна барабар с родителското тяло, което псувайки я захвърли извън полесражението. Оказа се че е била зациментирана леко, и излезна с лекота. Само дето отдолу щръкнаха едни железни подпори...ужас...рязане на подпори, трошене с чук.Стана 10 часа. Съседите почнаха с нокти да дерат стената, докато ние с чукове, отверки и тн разбивахме остатъците от праизторическия цимент отдолу. По едно време се сетихме че няма с какво да я закрепим...ок, продължаваме утре.Ден седми. Съседите на влизане в блока ме гледаха като че съм изял котката им.Реших да им го върна с ново къртене и пробиване на дупки за новите "супер спешъл подпори" за мивка.Закрепихме болтовете за стената. Беше мазане, ново трошене, пак мазане и кво ли още не....Стана 10...Оказа с ече мивката не е предвидена за супер спешъл болтове, ми за обикновени и дупките са малки. Мале! Разпробивахме дупки в мивката! Отне около 2 часа, сръбски псувни и струва живота на 2 бургии от "немските".Сложихме мивката...оказа се че е малка за смесителя. Нищо, ще пръска малко. Само дето ме къпе целия...добре, умора, и това е, утре..Ден осми. Бре, как се чупи кенеф? Естествено с чук. Родителското тяло седи, втренчено в стария кенеф, и го почуква с леко страхопочитание..."- Удари го бре, нема да те ухапе! - викам - Е не! Ще взем да изригне и да ни окъпе! -казва. бе удари го бре! - и той тряс! И...фонтан! Отляво, бликна и ни заля. не знаех че е възможно да има толкова вода в една тоалетна....Строшихме тоалетната, изнесохме я, едвам я циментирахме и триумфално решихме да пуснем водата....и тогава стана тя. Тръгна една река, от банята, чак през външната врата излезна...тоалетната била спукана! Обърнахме я отдолу...кой да види че фабрично загрижените за блъгоденствието на копувача работнически ръчички са оставили дупка, колкото да ни развали кефа...добре че не я пробвахме преди това...Ден девети. Нерегламентирано следобедно хвърчане за носене на тоалетна. В бързината взимам кенефа, занасям го до в къщи с колата, доволен че е сменен, стигам до в къщи и...няма ключове от вкъщи. Мале в работата са!Добре че майка ми решила да се поразходи из квартала та ме изчака на една спирка...След 10 дена мъчения, за една тоалетна...представям си ако беше с майстори!
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Хора ако знаете как ме развеселихте с вашите истории.Колега donnna тия твоите майстори е трябвало до ги разстреляш на място още първия ден та да не страдат и други хора като теб.
      fiat REGATA 1.9 DS
      lancia LIBRA 1.8 SW

      Коментар


        #4
        Историята е много стара и съм я срещал доста пъти из нет-а.Което не я прави лоша де
        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

        Коментар


          #5
          Моята история е от миналата седмица. Моя си е
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            За твоята не споря.Въпроса е че Донна пуска поста от свое име без никъде да спомене че историята е намерена нейде из нета
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #7
              о и туй http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20895 съм го пуснал без да претендирам, че ми се е случило, без да споменавам отде съм го забърсал... ии ко от туй??????? да не би да е казано че в раздел "Истории" трябва да се пуска нещо дето задължително ти се е случило... пуснах го да се похилите малко...п.п. абе вий га ши съ нъучити, че ника ми е с 3 "n"
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                donnna написа:
                о и туй http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20895 съм го пуснал без да претендирам, че ми се е случило, без да споменавам отде съм го забърсал... ии ко от туй??????? да не би да е казано че в раздел "Истории" трябва да се пуска нещо дето задължително ти се е случило... пуснах го да се похилите малко...п.п. абе вий га ши съ нъучити, че ника ми е с 3 "n"
                На бг ли е?!??Нещо като ЬОПППА?!!?
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  GTipo написа:
                  Моята история е от миналата седмица. Моя си е
                  Максимум за два дена ти го правя този ремонт без да имаш после никакви проблеми при използване на мивката и тоалетната.

                  Коментар


                    #10
                    Стига с тия кенефни истории, че умирисахте форума бе! Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      Колкото е смешно, толкова е и тъжно! Да ремонтираш баня е най-голямото наказание.
                      Република на негодници! Диктатура на демократи! Чиста полицейска държава! Телефона ти се подслушва, коренспонденцията ти се контролира ... За нас я няма тази власт...

                      Коментар


                        #12
                        baracuda написа:
                        Колкото е смешно, толкова е и тъжно! Да ремонтираш баня е най-голямото наказание.
                        В този филм съм от 3 седмици. Цяла седмица разбивах, после правихме канализацията, сега ще правим водопроводите, после гипокартон на конструкция по стените, лепене на плочки, кичене на аксесоари.... Но не викам "майстори". Разбиването и изнасянето на боклука го свърхиш сам. За останалите неща викам приятели.

                        Коментар


                          #13
                          Горе долу същата история, само че до тук са 7 дни и тоалетна имам, но кефалите трудно минават през "ситото" надолу... ще се пляскаме май тия дни.

                          Коментар


                            #14
                            В строителството сложни неща няма, особено в ремонтните дейности (е, не говорим за мегаобекти, мостове, тунели и атомни електроцентрали)! Необходими са хубави инструменти и ентусиазъм (спестяваш пари за майстори и излишните нерви, свързани с тях). Преди да се започне ремонта се мисли усилено, четат се форуми, а после се четат инструкциите на производителите на съответния строителен материал. Работи се бавно, технологията се спазва и така... Няма да е на 100% перфектен крайния продукт, но остава удовлетвориениет от свършената работа със собствени сили. А и пари и нерви са пощадени!!!Дерзайте П.П. И пишете за консултации

                            Коментар

                            Working...
                            X