Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вериги за сняг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вериги за сняг

    Имам фиат Пунто с гуми 155х70-13 искам да си купя вериги за сняг но не знам какви на пазара има всякакви от 25 до 90 лева дайте съвет Бихте ли си купили от интернет магазин чрез куриер

    #2
    Pewag и Konig.Pewag ги продава в РайчевKonig се продават в Диана.Цените могат и да бъдат над 90лв в зависимост от модела - с автоматични обтегачи или с ръчни.Цени под 50 лева обаче забрави за тези марки.Но и това са марките, произвеждащи вериги.П.С: Упс, сега погледнах размера. Ами 13 цола бяха по-евтини но не много.Изобщо щом се интересуваш от дадежни вериги, това са марките.Звънни на фирмите за цени най-добре.Тази тема беше актуална при мен миналата зима и цените са ми от тогава
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      вериги

      дано не се налага да се слагат че аз веднъж ми трябваха неможах да ги сложа сигурно трябва тренировки иначе само за отчет пред КАТ аз си взех Konig ама от заложната нови
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Аз си взех от Метро миналата година, някакви ментаци за 23лв. Два пъти ги ползвам - никакви проблеми.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Ами не е зле някоя и друга суха тренировка, да По пронцип зависи от модела.Моите се слагат адски лесно - ей-тук даже мома ги монтира П.С: Мамата... Миналата година беше мома и то угледна...
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Rokambol написа:
            Аз си взех от Метро миналата година, някакви ментаци за 23лв. Два пъти ги ползвам - никакви проблеми.
            И аз съм с такива, но досега не ми се е налагало да ги ползвам.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              аз си взех от бензиностанция за към 25-30 лв. беше голям глад на вериги след тази нова година точно. особенно в балкана бях много по-проходим от 90% от колите, обаче въпреки това спах на пътя заради "зимни гуми, джипове и шофьори"самите вериги са боклук прекалено лесно се късат и с по-малко от 3-4 натягания и допълнителни ластици не се минава
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                суха тренировка, ама не сега при +20 градуса ами кога сняг забръска и желязото почне да ти лепне по ръцете... п.п. ни да ги имаш веригите, ни да ги нямаш...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Само да питам: имали вероятност веригите да повредят протектора на гумите?Мерси!
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #10
                    Jimy написа:
                    Само да питам: имали вероятност веригите да повредят протектора на гумите?Мерси!
                    не смао има вероятност, ами баш така си става. аз бях с летни гуми и по външната част на гумата изяде грайфера малко. но аз говоря за 800 км на вериги, за 50-100 няма хич да усетиш. освен това при мен имаше смесено-пряспа...сухо...пряспа....лед....сухо и е възможно заради това да ги нарани. ама дреме ми в такива условия за гумата
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, гледайте веригите да пасват на размера на гумите. Преди 2 години ме изпързаляха с 1 идея по-малки вериги и едно качване и слизане на Шипка беше целият им живот. Бяха ментаци. Сега са зверски ръждясали...

                      Коментар


                        #12
                        Ми ей тези мисля, ще щадят гумата доста.Това са така наречените "гумени вериги".Дълбоко подозирам обаче:Ще се скъсат и при по-лош погледЩе бъдат с пъти по-неефективниЩе бъдат с пъти по-скъпиА има и други, по-напредничави и високи технологии - "течни вериги".Те със сигурност са най-безвредни.И най-безполезни.Обаче за сметка на това са и най-евтини. Иначе веригите за сняг се продават за точно определен размер гума и той е написан на опаковката.
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #13
                          Esper написа:
                          ...А има и други, по-напредничави и високи технологии - "течни вериги".Те със сигурност са най-безвредни.И най-безполезни.Обаче за сметка на това са и най-евтини. ...
                          За спрея ли става дума? Ако да - пълна измама
                          Fiat Marea 1.8i 16V
                          Fiat Tipo 1.4i 8V
                          Fiat Punto 1.6i 8V
                          www.italauto-bg.net/forum/

                          Коментар


                            #14
                            Да, спрейовете...
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              вчера четох за текстилен калъф за гумата.... ама няма много инфо. предполагам с него на лед е добре, но на сняг....
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X