Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зацепване на ангренажен ремък на BRAVO 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зацепване на ангренажен ремък на BRAVO 1.6 16V

    Здравейте!Има ли вариант този двигател да бъде зацепен без фиксатори на валовете?Няма ли някъде белези,които да се гледат?
    еx-fiat bravo 1.6 16V
    now-fiat marea 1.8 16V

    #2
    Мисля,че някой хора го правят като те сами си правят маркиране,ама не съм много сигурен.Знам че ти е трудно да се разделиш с 100-150 лева за смяна,ама на тия мотори е така.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      Маркираш двата разпределителни вала и коляновия вал с коректор! Допълнително разпределителните валове си имат белези на капака на ангренажния ремък - прозорчето! Но не фиксирането на валовете ти е проблема! Обтяжната ролка е малко "чалъмлийска" и ако не си го правил или виждал друг път - не те съветвам да се захващаш!

      Коментар


        #4
        Въпроса е,че ремъка е изваден и нищо не е белязано!Май ще се търси майстор!Проблема е,че след последния такъв кутията на ремъка е изпотрошена,а обтяжната ролка трака!Изминати са 3000км след смяната!
        еx-fiat bravo 1.6 16V
        now-fiat marea 1.8 16V

        Коментар


          #5
          Няма ли вариант да си потърсиш правата в сервиза, където са ти сменили ремъка?

          Коментар


            #6
            Не ща да ги виждам!
            еx-fiat bravo 1.6 16V
            now-fiat marea 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Ами вземи от някоя морга такъв капак за ангренажа! Тъй или иначе ще ти трябва! Та на прозорчето са двата белега за разпредовете!

              Коментар


                #8
                Капака го подсигурих,но на зъбните колела няма белези,само някакви стари от маркер
                еx-fiat bravo 1.6 16V
                now-fiat marea 1.8 16V

                Коментар


                  #9
                  Това може би ще те ориентира малко:
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #10
                    Естествено , че може аз как мислиш че съм го сменял , без тези глупости.Всеки оважаващ себе си МАЙСТОР това го прави със затворени очи.

                    Коментар


                      #11
                      Аз се смятам за уважаващ себе си МАЙСТОР,но на климатици и автоклиматици!По двигатели имам само основни познания!Сменял съм си не един път ремък,но не на такъв двигател!Затова питам ако има къде да гледам да си го зацепя!
                      еx-fiat bravo 1.6 16V
                      now-fiat marea 1.8 16V

                      Коментар


                        #12
                        klima написа:
                        Аз се смятам за уважаващ себе си МАЙСТОР,но на климатици и автоклиматици!По двигатели имам само основни познания!Сменял съм си не един път ремък,но не на такъв двигател!Затова питам ако има къде да гледам да си го зацепя!
                        Колега, виждам че си от Шумен. Пиши за кой сервиз става въпрос, че да знаем и ние! Може и на лично съобщение!
                        Space Star 1.9 DID

                        Коментар


                          #13
                          Няма ли никой да знае и да има желание да ми обясни как да си зацепя ремъка?!
                          еx-fiat bravo 1.6 16V
                          now-fiat marea 1.8 16V

                          Коментар


                            #14
                            това е инструмента
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #15
                              маркираш с коректор коляновия вал, за всеки случай. маркираш разпределителните валове към блока пак с коректора. лошо няма и валовете към стария ремък за всеки случай ако се осереш поне да сложиш стария. след това не виждам какъв е въобще проблема слагаш новия ремък по направените от теб белези и тва е. фиксаторите са необходими при положение, че никога валовете не са били добре зацепени и се чудиш в какво положение трябва да са и в такъв случай каквито и марки да си правиш ти сам не можеш да го нацелиш, щото не знаеш правилната им позиция. ако сега е правилно зацепен няма никакъв проблем
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X