Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приста Лидер???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Приста Лидер???

    днес смених маслото на Мариата 1,8сложих Приста Лидер 10-40мисля да карам с това масло 15 000 кмдали ще имам някакви проблеми дължащи се на избора на масло?
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    Пич не съм карал със приста но някакси не ме кефи това масалце .По добре друго масло даже 15-40 от колкото Приста .Аз карах със 10-40 а сега съм със 15-40 ВР и колата се държи доста добре , все пак вече е старичка 12г.Ако караш със Пристата по мое мнение я караи 8000-10000 не 15000.Това е мое мнение .

    Браво 1,6 16V

    Коментар


      #3
      от марката на маслото няма д аимаш проблем. пробвано колко ще си я караш си е твоя работа вече
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Re: Приста Лидер???

        alvanovo написа:
        днес смених маслото на Мариата 1,8сложих Приста Лидер 10-40мисля да карам с това масло 15 000 кмдали ще имам някакви проблеми дължащи се на избора на масло?
        Спокойно можеш да караш с това масло.Няма да имаш никакви проблеми.Маслото е добро и равностойно на много фирмени.

        Коментар


          #5
          и аз мисля, че Приста прави добри маслане като Мобил, но все пак за парите си са добриа 15 000 ще мина без проблемняма нужда да давам излишни пари за реклама на скъпи масла
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            alvanovo написа:
            и аз мисля, че Приста прави добри маслане като Мобил, но все пак за парите си са добриа 15 000 ще мина без проблемняма нужда да давам излишни пари за реклама на скъпи масла
            Колега защо 15хил.км. 8-10 мах. От масло не се спестява
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Atanas71 написа:
              alvanovo написа:
              и аз мисля, че Приста прави добри маслане като Мобил, но все пак за парите си са добриа 15 000 ще мина без проблемняма нужда да давам излишни пари за реклама на скъпи масла
              Колега защо 15хил.км. 8-10 мах. От масло не се спестява
              Колега,някакви аргументи за 8-10000 клм.Как определи този пробег интересно ми е??.Фирмата препоръчва 15000,а напоследък 20000клм.Какви са ти съображенията или така си чул,че се говори.

              Коментар


                #8
                Stefan Hadjov написа:
                Atanas71 написа:
                alvanovo написа:
                и аз мисля, че Приста прави добри маслане като Мобил, но все пак за парите си са добриа 15 000 ще мина без проблемняма нужда да давам излишни пари за реклама на скъпи масла
                Колега защо 15хил.км. 8-10 мах. От масло не се спестява
                Колега,някакви аргументи за 8-10000 клм.Как определи този пробег интересно ми е??.Фирмата препоръчва 15000,а напоследък 20000клм.Какви са ти съображенията или така си чул,че се говори.
                ами колеги, нямам никакво обяснение, но при мен маслото до 7000 км не го е пипала, но станат ли там някъде почва да го гори и трябва да почвам да доливам. не е много, но е факт, че така прави. куппувам 4 литра до 7000 не доливам грам, от 7000-8500 доливам половината литър и после го сменям. прясното не го пипа. нямам обяснение защо така, но и не е само при мен. не казвам, че това е довод за смяна, по-скоро търся отговор защо става така
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Stefan Hadjov написа:
                  Atanas71 написа:
                  alvanovo написа:
                  и аз мисля, че Приста прави добри маслане като Мобил, но все пак за парите си са добриа 15 000 ще мина без проблемняма нужда да давам излишни пари за реклама на скъпи масла
                  Колега защо 15хил.км. 8-10 мах. От масло не се спестява
                  Колега,някакви аргументи за 8-10000 клм.Как определи този пробег интересно ми е??.Фирмата препоръчва 15000,а напоследък 20000клм.Какви са ти съображенията или така си чул,че се говори.
                  Съображенията са ми следните. Не караме нови коли а коли прехвърлили отдавна средния ресурс или ще ме питаш сега колко е той Такива двигатели е по-добре да се извършва по честа смяна или по скъсен пробег между обслужването.Всичко това се дължи заради големия процент въглеродни съединения които се образува в маслото при такива двигатели. Като се има в предвид че никой неможе от нас да гарантира каква отмиваща способнос ще има маслото при 10хил.км. и ще запази ли своята температурна еластичност при натрупването на тези съединения при тези километри . Моето ЕКСПЕРТНО мнение е че е по-добре маслото да се смени на писаните от мен километри а именно 8-10хил.км. Още повече ако колата се кара повече градско аз лично бих го сменил на 8хил.км. Фирмата препоръчва 15000хил.км. добра реклама , това масло може и на 35000км. да се смени но колко пъти това е отделен въпрос.
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #10
                    Аз също казвам максимум 12000км и без колегата да ме пита ще кажа защо,защото така ни го казва самият производител на маслото ,а именно Exxonmobil.Няма значение производителя на колата колко дава щом производителя на маслото дава друг пробег.Колегата по-горе е разяснил малко от химическите качества на маслото,аз няма да ги раздувам че ще има едни постове.....Ще изброя някои фактори от които зависи пробега - запрашеност на околната среда,влажност,горива,дистанция на която се управлява,стил на каране,топла или студена и още...Това което ние казваме на клиентите е :- минерално 15w40,20w50 между 8000-10000км- полусинтетика 10w40 до 12000км- пълна синтетика 5w40 до 15000км- Mobil 1 от 15000км нагоре в зависимост вида масло.Запомнете че в БГ не се използва в пълния възможен пробег дори и масло за такъв удължен пробег,поради някои фактори които се различават от европейските.
                    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                    Коментар


                      #11
                      Колеги от всички участници в играта най заинтерисован от дългия живот на двигателя на една кола е нейния производител.От това по-голяма реклама няма.Производителя определя какъв вискозитет трябва да има използваното масло и какъв клас на качество трябва да притежава/ стандатти по API и др./И на колко клм трябва да се сменява без да определя никакви други условия които някои изброяват.Освем климатичния пояс в който се използва колата.Всичко останало е импровизации и приказки от чуто и казано.Четете прецизно инструкциите за експлоатация.

                      Коментар


                        #12
                        Stefan Hadjov написа:
                        Колеги от всички участници в играта най заинтерисован от дългия живот на двигателя на една кола е нейния производител.От това по-голяма реклама няма.Производителя определя какъв вискозитет трябва да има използваното масло и какъв клас на качество трябва да притежава/ стандатти по API и др./И на колко клм трябва да се сменява без да определя никакви други условия които някои изброяват.Освем климатичния пояс в който се използва колата.Всичко останало е импровизации и приказки от чуто и казано.Четете прецизно инструкциите за експлоатация.
                        Не каза нищо което не зная , мислих си за нещо което съм пропуснал но уви
                        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                        Коментар


                          #13
                          правя вече трета смяна с Приста супер бензин 10 в 40... туй Приста Лидер не се сещам кое е, но при мен след 7000 км. двигателя започна да загрява една идея повече... моя съвет е - максимум 8000 км.!!!!
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #14
                            Възможно ли е наистина, заради масло, двигателя да прегрява малко?
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #15
                              dikanio написа:
                              Възможно ли е наистина, заради масло, двигателя да прегрява малко?
                              Колега колкото е по старо маслото толкова по висока температура държи.
                              FIAT PUNTO 55 SX
                              FORZA ITALIA

                              Коментар

                              Working...
                              X