Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ADAC публикува тестовете на зимните гуми за 2008/09

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ADAC публикува тестовете на зимните гуми за 2008/09

    Тази година германският автомобилен клуб ADAC е тествал 37 модела зимни гуми и 3 модела всесезонни.Общо 8 модела са оценка "непрепоръчителни". В евтиния сегмент на пазара излизат твърде много модели, които не покриват достатъчно изискванията на клуба. Критериите при теста на зимни гуми са: поведение при суха и мокра настилка, върху сняг и лед, износване, разход на гориво и ниво на шум.ADAC публикува тестовете на зимните гуми за 2008/09При размер 175/65 R14 са тествани 20 вида зимни гуми и един модел всесезонни. С такива размер гуми най-масово се движат автомобили от ниския клас, например Ford Fiesta. В тази група четири модели са получили оценка "особено препоръчителни": Vredestein Snowtrac 3, Continental WinterContact TS 800, UltraGrip 7+ на Goodyear и Dunlop SP Winter Response. Всесезонните гуми Vector 4 Season на Goodyear са получили оценка "препоръчителни". Заедно с по-високия разход на гориво, който дават 4-сезонните гуми, те се отличават и с изненадващо лошо поведение на суха настилка. При сравнение, повечето зимни гуми дават по-добри показатели на сух път. Други девет модела също получават оценка "препоръчителни", два модела са не особено препоръчителни, а пет от тестваните гуми не се препоръчват от специалистите на ADAC. Лошите резултати на гумите на Gislaved и Maxxis са надминати само от още по-лошите данни на Tigar, Ceat и Linglong - гуми с действително висок рисков потенциал.При размер 195/65 R15 (например VW Golf, Audi A4 и BMW 3) са тествани 17 модела зимни гуми и два модела всесезонни. Особено препоръчителни са: Goodyear UltraGrip 7+, Continental WinterContact TS830, Pirelli W 190 Snowcontrol и Dunlop SP Winter Sport 3D. Други 11 модела постигат оценка "препоръчителни". Всесезонната гума на Vredestein Quatrac 3 постига оценка "не особено препоръчителни", заради слабости на мокър, заснежен и заледен терен, а също и заради завишения разход на гориво. Другата тествана всесезонна гума Goodyear Vector 4 Season показва незначителни предимства на сухо пред чисто зимните гуми. При нея обаче, степента на износване е много ниска и затова оценката е "препоръчителни". ADAC дава непрепоръчителна оценка на следните продукти, които идват нискобюджетния далекоизточен сегмент: Nankang, Marshal и Wanli.http://news.automedia.bg/News
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    #2
    така е... който плаща - поръчва музиката...п.п. каквата и зимна гума да се сложи ше е по-добре от някои летни платненки от 3-4 години...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Kleber и Toyo не са ги тества ли, а бау - бау марки колкото искаш!
      F31 BMW 320d

      Коментар


        #4
        Така като гледам и зимата ще съм с Барум, а и Нокиан не са включили в класацията. Честно казано не вдявам много от коефициентите им на тия, добре че са писали коя е препоръчителна и коя не.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          колкото е по-малко числото, толкова по-добре се е представила гумата в дадената дисциплина
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Тurbodieselcomby написа:
            Kleber и Toyo не са ги тества ли, а бау - бау марки колкото искаш!
            И Ласса няма.
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              и Корморан няма в списъка ...п.п. туй Корморана голема работа да знайти...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                И KUMHO ги няма.. Бе тази класация ***

                Коментар


                  #9
                  Честно да ви кажа колеги , не знам тея тестове колко може да им се вярва. Първо , че аз съм доволен от 3 марки автомобилни гуми , две от тях не са включени в тестовете а третата незнайно как но не била особенно препоръчителна. Защо не съм съгласен ли , ами защото с моите навици на шофиране , темпове и превозни средства съм най-доволен от БФ Гудрич , карал съм с Мишелин и с Гудиър , единственно с Гудрич не съм имал нужда от вериги , и с тях колата се е представяла най добре според мен на пътя с по-висока скорост , дори и в завои. Това е мое субективно мнение . А останалите две марки от които съм доволен , странно но тях не ги виждам в никакви класации на гореспоменатата АДАК , а именно Кумо и Йокохама.
                  .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                  Коментар


                    #10
                    Гиславед - не са ги препоръчали ? тука ги хвалим тия не...Баща ми вчера си науми да си купи и си сложи зимни гуми - клебер за 143 кинта от дияната в люлин.
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      nasty написа:
                      Гиславед - не са ги препоръчали ? тука ги хвалим тия не...Баща ми вчера си науми да си купи и си сложи зимни гуми - клебер за 143 кинта от дияната в люлин.
                      Слабо ме интересуват, какво не ми препоръчват. Тази зима съм с 4 от непрепоръчвания модел на Гиславед на Алфата, а на Типото двигателните ще са Yokohama V901. С този модел на Гиславед ще карам 3-та зима и съм си предоволен от тях. Много им здраве на "специалистите"...
                      AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                      AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                      FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                      Коментар


                        #12
                        donnna написа:
                        и Корморан няма в списъка ...п.п. туй Корморана голема работа да знайти...
                        е не са чак толкова голяма работа.Нисък клас зимна гума са.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък не ви препоръчвам едни от най-препоръчваните - DUNLOPa... Вече посах в другата тема за зимните гуми причината.

                          Коментар


                            #14
                            Тук още малко ще се изкарате по-големи разбирачи от хората от германският автомобилен клуб ADAC
                            SEAT Leon Cupra 300
                            Triumph Street Triple 765 R

                            Коментар


                              #15
                              Тази зима пак си обувам Юрофростовете - възхитен съм от гумите! Нямам забележка! С тези гуми миналата зима успях да спра на снега и да спася на два пъти деца изскочили на под 2 метра от бронята (нямам ейбиес)! Нито един път не съм забуксувал или поднесъл! Нека си пишат каквото си искат! Аз не съм разривал колата от паркинга - просто откючвам, паля, почиствам само стъклата, емблемата и фаровете и първа и газ! Като 4х4! Само хвърчи сняг настрани! Е може би пирели сноуконтрол или сотодзеро, но пък те са само за сняг, аналози на нордфрост!

                              Коментар

                              Working...
                              X