Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ко стана?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ко стана?

    здравейте колеги,да кажа кво ми са случи:имах малко патуване извън града и си викам подходящт момент за проверка на разхода.имах газ за 10 лв и бях минал 40км(10лв=11.23 литра) в града и подкарах колата (типо 1.4 кабуратор)и о,ужас на 95км гаста свърши,намерих една газстанция попътно и сложих за 5лв и продължих,на 58 км пак свърши гаста-10 на дълго,13.5-14градско.колата я имам от една годинаи когато я взех я карах на бензин два месеца -около 6 на дълго и около 10.5 градско без юркане, това миналия януари и февруари,после сложих газ (1л=0.76ст тогава )и разхода беше около 6.5-7 на дълго и около 10-11 градско-това е лятото,от както хвана студа бах мамаму и разход , не мога да го сваля под13,преди това имах форд сиера 2000 кубика и не минаваше 13 през зимата и около 7.5-8 на дълго.това е при положение, че я паля на бензин, чакам 1-2минути,после след около 1км я обръщам на газ-а бе уж по правилата.....не знам ,почнах да се чудя дали няма някаква конспирация по газстанцийте, щото колата с върви чудесно има ряз ,не мирише на газ,не гори масло,въздушния филтър е нов, свещи и центровка в ред, сега при този разход и цена на газта май нямаше да сложа газ ,даже почнах да се ослушвам за дизелова кола ама ме е яд да се разделя с тази защото е много стегната и има много хляб(километри) ....
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    #2
    ... това и на мен ми е болна тема. Рядко давам мнения тук, но редовно следя форума и мога да ти кажа, че не малко народ се е оплаквал от подобни проблеми (включително и аз), но нито един до сега не е казал "Еееее, пичове, разбрах к’ва е закучката!!!", така че или са се примирили с т’ва положение (като мен) или са си ги решили, но никой не казва как Аз съм с Типо 1.4 карб. и съм на газ: 11-12 полуградско (не влизам в центъра) спокойно каране и около 8-9 извънградско (130-140км/ч). Вижда ми се множко, но за сега не съм успял да направя нещо, което да свали поне до 10л/100км градско.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      Като ви гледам с тези малки двигатели и ми олекна. мислех си че моята е ламя, ама имало и по-големи. Аз на дълъг път съм някъде около 10.5-11/100, градско около 13/100 ГАЗ!!! Имам я от ноември, така че не знам дали ще е така и през лятото. На бензин не съм я засичал, предполагам че ще е с 1-1.5 литра /100 по-малко.

      Коментар


        #4
        момчета на път съм да направя революция в настройката на агу-то,не се примирих с това 2.00 кубикови мотори да горят колкото мояи след доста ровене в архива на дира за агу и консултация с един приятел монтьор реших да действам , като си казах че по зле едва ли ще я направя.1. ЦЕНТРОВКА на запалването:на загряла кола разхлабвам делкото,вдигам оборотите на около 2500 (с една отверка зачекнах привода на дроселната клапа) и започвам да давам по малко аванс и да слушам мотора, по някое време започват да се появяват детонаций,връщам малко делкото и леко затягам болта.2.настройка на газ:започвам да завивам леко от тройника докато оборотите на празен ход почват да падат, а като подам газ не иска да се изфорсира , но работи устойчиво на празен ход.Тогава започвам да развивам с по 1/4 оборот и да се мъча да я форсирам рязко,на втората 1/4вече се форсираше добре, айде и от мен още 1/4 тогава от изпарителя започвам да търся максималните обороти на празен ход, като много леко ги подминавам в посока завиване.3.пак отвивам болта на делкото,пак оборотите на 2500 и отново почвам да го въртя,само че този път не търсих детонаций, а масималните обороти, намирам ги и стягам болта.цялата настройка я направих на студен въздух, предполагам че като се стопли времето , ще правя нова.РЕЗУЛТАТИ:1.мотора стана тих като ектровигател, върви колата много добре2.пали от раз, на бензин също работи задоволително3.работи с около 20%-25% по завит тройник, предполагам черазхода малко ще намалее(още не съм го засякъл но веднага ще дам отчет независимо дали има или няма промяна веднага щом го засека )по думите на мой приятел така се прави настройка за съотвения двигател за конкретното гориво и състоянието в което се намираи че на никой елкон няма да направят центровка по такъв начин,а само ще я настроят по белезите, най-много да дадат още 5 градуса напред за газ , защото така трябвало....ами това е , ако разхода падне, това ще го пусна в отделна тема ,за да могат да го видят повече колеги от форума
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          момчета , ще се наложи да го пусна в отделна тема,разхода е под 9/100 градско газ, при това положение да го духат дизелитеколата е карана по същия начин и засичането е по същия начинкогато резултата беше 13/100, ако някой ми го беше казал преди2 седмици щях да кажа че е невъзможно.....
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар


            #6
            Аз имам малко неразбиращ въпрос?Мойто типо е моноинжекция?Та въпроса ми е нали предварението на делкото се прави автоматично от компютъра на колата или се лъжа (поне така бях чел)-за това питам?И дали това не е техника подходяща само за карбуратори?Ако има повече пояснения относно запалването на моноинжекцията ще ви бъда много благодарен!!!!!!!!!!!
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              А пробвали ли ли сте нещо по-елементарно като смяна на въздушния филтър - на мен веднага ми пада разхода от това - и да ви кажа не ми се виждат нормални тия цифри дето ги споменавате.

              Коментар


                #8
                BO, догадката ти е вярна - тази техника с въртенето на делкото е за карбураторни двигатели (или поне за такива които имат механично регулиране ъгъла на запалването). За инж. и моноинж. има други начини за подобна хватка (разни jetspark-ове), но за тях нека колегата Mario да те просветли, че май до колкото знам има монтиран и е доволен.
                Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                --- в сърцето завинаги... ---
                Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                Коментар

                Working...
                X