Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зарежда много бавно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зарежда много бавно

    Днес отивам да заредя газ и момчето от бензиностанцията като закачи маркуча вика.."абе нещо много бавно зарежда така ли е попринцип?"...когато поглеждам колонката, едвам едвам налива. Зареждах 37 литра сигурно 10 минути. Газовата я сложих преди 2 месеца. Какъв е проблема?

    #2
    Какво е било налягането на газта на колонката? А друга причина може да е нивомера на бутилката и клапата която изключва при пълна бутилка, как работи нивомера ти?
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Наляганнето на газта на колонката беше добро, така каза момчето, пробвах и на друга беннзиностанция.Нивомера бачка уж.

      Коментар


        #4
        Alexius написа:
        Наляганнето на газта на колонката беше добро, така каза момчето, пробвах и на друга беннзиностанция.
        И там ли бе същото? а колко бе като стойност мисля че нормално е 10-12 атмосфери.
        Alexius написа:
        Нивомера бачка уж.
        А случайно да ти се е завъртяла бутилката - нивото на което изключва клапана се определя от ъгъла на разположение на сондата ... ако успя да ме разбереш
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #5
          Ако си с Ловато сонда или производните й турски - има едно дребно пластмасово чудо , мисля че има фукнцията на възвратен клапан , което често запецва и като запече и после едвам пълни...
          Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
          София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

          Коментар


            #6
            The_Machine написа:
            Ако си с Ловато сонда или производните й турски - има едно дребно пластмасово чудо , мисля че има фукнцията на възвратен клапан , което често запецва и като запече и после едвам пълни...
            Точно поради тази причина майсторчето, което ми слага уредбата /Ловато/ не сложи такава сонда а сондата ми е Джоли /JOLLY/ мисля или нещо подобно .....
            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

            Коментар


              #7
              Всъщност не съм сигурен каква е сондата може и ловато да беше, а къде се намира тази пластмаса?

              Коментар


                #8
                Ами вътре в механизма на самия поплавък - трябва да си изхарчиш газта докрай , след това се сваля сондата , оправя се , поставя се обратно и повече НЕ ПРЕПЪЛВАШ бутилката!
                Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                Коментар


                  #9
                  т.е. не трябва да зареждам догоре?

                  Коментар


                    #10
                    Т.Е. някъде на около 80% от обема на бутилката защитния клапан трябва да сработи и помпата на газовата колона да почне да прищраква , да тресе и Т.Н. и в този момент спираш да пълниш , иначе има голям риск да запече пластмаската. Риска си съществува и при нормално пълнене , но е доста по-минимизиран.Възможно е клапанчето само да се освободи от друсането по дупките , но не се надявай твърде много
                    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                    Коментар


                      #11
                      Същия проблем го имаше един колега с уредба Ловато. Наложи се да разглоби цялата система на поплавъка и вътре имаше някакви втулки, които просто бяха запекли от "хубава газ" Та се наложи да ги прави наново и така оправи положението. Ако не ти се разглобява, а пък и нещата вътре никак не са прости за изработка ако нямаш фреза и струг по-добре си вземи нова системка с поплавъка - мисля, че е около 20лв.
                      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                      Коментар


                        #12
                        няма проблем относно разглобяването, все пак аз го сглобих когато монтирах газовата. Бутилката върви отделно от поплавъка и нивомера. Ще изхабя газта и ще взема да го разглобя, освен ако не вземе само да се оправи дотогава

                        Коментар


                          #13
                          До колкото си спомням поплавъка "буташе" нещо като "лостче", което отваряше и затваряше пътя на газта. Проблема не е в разглобяването, а изработването на нови детайли ако не искаш да си купуваш нова система.
                          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                          Коментар

                          Working...
                          X