Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло с удължен Пробег !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло с удължен Пробег !

    колеги чух че има масло с удължен пробег. може ли да го сложа на моята количка 1996г и колко ще карам с него ? и може въобще да се спестят пари от това ?
    Bravo GT 1.8

    #2
    Има едно Selenia 20K в червена кутия е. То е за удължен пробег. казват, че се кара 20 000 км., но аз бих го сменил на 15 000 км.За парите не съм го смятал - незнам цените. Мисля,че Selenia Gold e 12-13 лв. , а 20К 18 лв. / л.
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    Коментар


      #3
      С удължен пробег са маслата обикновено 5w30. Имат подобрено смазване и се пести 3-5% от горивото (според Автобилд и производителите). Сменя се на 15хил и е доста скъпо
      Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
      Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
      FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
      Powered by Total & Fobos LPG

      Коментар


        #4
        Сам си прави сметка, като имаш предвид дали колата ти гори масло, иначе къде ти е файдата да доливаш до 20 хил.км. вече може да си го сменил 3 пъти от доливане, ако не гори слагай и карай аз съм със масло за до 25 хил. км . американско на политрон, струва ми се добро, но смятам да го сменя на 15-18хил, зависи колко рядко и мръсно ще ми изглежда тогава. А имай предвид, че маслото трае +-1 година и после трява да се сменя, независимо от киломерите.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          van_dal написа:
          Сам си прави сметка, като имаш предвид дали колата ти гори масло, иначе къде ти е файдата да доливаш до 20 хил.км. вече може да си го сменил 3 пъти от доливане, ако не гори слагай и карай аз съм със масло за до 25 хил. км . американско на политрон, струва ми се добро, но смятам да го сменя на 15-18хил, зависи колко рядко и мръсно ще ми изглежда тогава. А имай предвид, че маслото трае +-1 година и после трява да се сменя, независимо от киломерите.
          това 5в40 ли е ? и колко струва литъра ?
          Bravo GT 1.8

          Коментар


            #6
            Не 10в40 и беше 18лв./л., а 5в40 от това масло го дават за 50000км. Може да влезеш в сайта и да погледнеш за какво става на въпрос, много го хвалят, а и хубавото е че не е някакво комерсиално масло и е малко вероятно да правят ментета. Ето: http://polytron.bg/index.php?option=...d=96&Itemid=96
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              Re: Масло с удължен Пробег !

              zloben9000 написа:
              колеги чух че има масло с удължен пробег. може ли да го сложа на моята количка 1996г и колко ще карам с него ? и може въобще да се спестят пари от това ?
              20K или SELENIA GOLD 10w40 е с препоръчителен пробег 20 000 км - всичко зависи от режима на каране и от това дали колата се използва на дълги разстояния или повече на градскоНа всички масла срока на експлоатация е 1 година!

              Коментар


                #8
                Re: Масло с удължен Пробег !

                hit-ko написа:
                zloben9000 написа:
                колеги чух че има масло с удължен пробег. може ли да го сложа на моята количка 1996г и колко ще карам с него ? и може въобще да се спестят пари от това ?
                20K или SELENIA GOLD 10w40 е с препоръчителен пробег 20 000 км - всичко зависи от режима на каране и от това дали колата се използва на дълги разстояния или повече на градскоНа всички масла срока на експлоатация е 1 година!
                аз карам със селения голд .. и казаха да го сменя след 8000км
                Bravo GT 1.8

                Коментар


                  #9
                  Аз, обикновенно го сменям на 12-15 000км и не доливам изобщо - зависи от състоянието на мотора, но чак пък на 8 000

                  Коментар


                    #10
                    и аз карам 15 000 и не доливам защо да го сменям по-често като препоръчват да се сменя на 15 000кмобикновено колата си отива не от двигателя, а от други неща по нея
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      Re: Масло с удължен Пробег !

                      hit-ko написа:
                      20K или SELENIA GOLD 10w40 е с препоръчителен пробег 20 000 км - всичко зависи от режима на каране и от това дали колата се използва на дълги разстояния или повече на градскоНа всички масла срока на експлоатация е 1 година!
                      Аз съм със SELENIA GOLD 10w40. Сменяно е преди година и половина, а съм минал около 10 000 км. Да го сменям ли незабавно понеже е минала повече от година? И понеже карам предимно на газ, да рискувам ли с SELENIA VS Gas - 15w40? Карам малко - около 6-7 000 км на година.
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        Има и още нещо, което съществено влошава качествата на маслото: студеното време и минусови температури, особено в комбинация с предимно градско шофиране. Ако карате доста и успявате в зимните месеци да навъртите 8-9000 км., смятайте, че маслото ви наистина е за смяна, въпреки по-малкото километри, студения старт го съсипва.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          MadHead написа:
                          С удължен пробег са маслата обикновено 5w30. Имат подобрено смазване и се пести 3-5% от горивото (според Автобилд и производителите). Сменя се на 15хил и е доста скъпо
                          5в30 с гарантиран от мен произход 12лв на литър 20000км пробег или 4л за 40лв оригинално само кажете
                          fiat bravo 16_16v 103hp

                          Коментар


                            #14
                            nikolov-1.6_v16 написа:
                            MadHead написа:
                            С удължен пробег са маслата обикновено 5w30. Имат подобрено смазване и се пести 3-5% от горивото (според Автобилд и производителите). Сменя се на 15хил и е доста скъпо
                            5в30 с гарантиран от мен произход 12лв на литър 20000км пробег или 4л за 40лв оригинално само кажете
                            От мен 50000 ,но само ако на денонощие се изминават 1000 км.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Tornado написа:
                              nikolov-1.6_v16 написа:
                              MadHead написа:
                              С удължен пробег са маслата обикновено 5w30. Имат подобрено смазване и се пести 3-5% от горивото (според Автобилд и производителите). Сменя се на 15хил и е доста скъпо
                              5в30 с гарантиран от мен произход 12лв на литър 20000км пробег или 4л за 40лв оригинално само кажете
                              От мен 50000 ,но само ако на денонощие се изминават 1000 км.
                              това как да го разбирам
                              fiat bravo 16_16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X