Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.9JTD съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.9JTD съединител

    Здравейте,първо много се радвам, че най-накрая имаме добър български форум.Честно казано уморих се да търся свестна информация в италиански, немски/често с достъп само за членове-срещу месечна такса ,разбира се/, английски и даже американски форуми.Така, че благодаря за невероятната възможност да обменяме информация на български.Започвам с проблем!Имам Пунто 1.9JTD, 2000год. От известно време се появи един проблем със съединителя - започнаха трудно да влизат скоростите, а едновременно с това и леко да се втвърдява волана, но за второто не съм много сигурен!Сега къде е проблема в съединителя или в някоя част като хидравличен усилвател например?Имам Алфа 33 и при нея е по-лесно, сменям хидравличния усилвател и проблема се решава.При Пунто-то обаче дори не знам дали е на жило.Друга може би важна подробност е , че проблема се появи след като от 4 месеца карам в много по-натоварен град от София и познати ме предупредиха, че сменят на 30000 км пълен комплект съединител.

    #2
    Аз съм с Пунто-II, но атмосферния дизел.Уверявам те, че съединителят и волана нямат нищо общо.На волана имаш електроусилвател -т.нар "DUAL DRIVE" и там няма никакви флуиди, а електроника и електромеханика.Ако ти свети "CITY" при скорост над 70км/ч електроусилвателя автоматично се изключва и воланът става по-твърд.За съединителят не мога да ти помогна, иди на профилактика във "Ванто Трейд" или "Ауто Италия".Може пък да е само за регулировка,а не за смяна.Успех!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар

    Working...
    X