Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое на колко хиляди се сменя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кое на колко хиляди се сменя

    Колата ми е фиат пунто 1.2 75 к.с, бензин, 94 г. с клима. Та въпроса ми е следния, отделните консумативи като ангренаж, масло, въздушен маслен и горивен филтър, свещи, ремЪка на алтернатора и ако не се лъжа и климатика има ремЪк та всеки по отделно от изредените консумативи на колко хиляди км. се смения, може да съм пропуснал някоЙ от консумативите и ако е така поправете пропуска ми?Колата се кара само на бензин. И още едно въпросченце, кЪде се намира филтЪра на килиматика и той общ ли е на парното и климата или парното си има своЙ отделен и ако има отделен кЪде се намира.Благодаря предварително.
    Пунто 1.2 75 94г климатик SX

    #2
    Кое на колко се сменя е доста труден въпрос. Обикновено в някоя книга за пунто ще пише всичко, което те интересува - виж в даунлоадс секцията. Ако няма за пунто За всеки друг фиат с подобен двигател ще ти свърши работа книжка. Обаче трябва да се съобравяваш и производителя на съответния консуматив, както и на желанието си дали да поддържаш колата или само да изтискаш възможно всичко от нея. Ето грубо, това което знам: ангренаж от 50 000 до 100 000 зависи от производителя му и дали колата чупи клапани при скъсване. Масло също зависи от маслото и колко караш градско. Грубо 10 000 или 1 година, което настъпи първо. При градско каране 8 000, При комбинирано каране на газ 15 000км. Въздушен и маслен филтър заедно с маслото. Горивен заедно с ангренажа. Другите ремъци се сменят заедно с ангренажа задължително и се проверяват през наколко хиляди за повреди и опъване и се сменят ако е необходимо. Даже според мен е по-важно да се проверяват ремъците визуално, отколкото да ги смениш и после да си мислиш че всичко ти е наред следващите няколко години. След 1000км след смяната ремъците задължително се доопъват и проверяват за повреди. Има още важни консумативи, които много хора забравят: антифриз и спирачна течност задължително на 2 години, хидравлична течност не съм сигурен на колко. А пък колко още неща трябва да се проверяват редовно ще разбереш от книгата, ама никой не ги гледа и после колите били скапани.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      "...ама никой не ги гледа и после колите били скапани."Ей тука е истината!!!Иначе колега, виж какво може да ти е полезно от тези неща:http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Punto/

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        "...ама никой не ги гледа и после колите били скапани."Ей тука е истината!!!Иначе колега, виж какво може да ти е полезно от тези неща:http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Punto/
        Книжката за пунто мк1 е пълна скръб. Резолюцията е отврат, била е стара и ксерокса е хващал лице и опако, което води до едно голямо нищо. Все още търся по чуждите сайтове и ако намеря ще помоля да я качите на сървъра. Спецялно за ДИЗЕЛ 1,7 Д ми е насоката. Продължавам търсенето
        CSI in the CAR !!!
        Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


        ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

        Коментар


          #5
          mancuzo написа:
          Immortal написа:
          "...ама никой не ги гледа и после колите били скапани."Ей тука е истината!!!Иначе колега, виж какво може да ти е полезно от тези неща:http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Punto/
          Книжката за пунто мк1 е пълна скръб. Резолюцията е отврат, била е стара и ксерокса е хващал лице и опако, което води до едно голямо нищо. Все още търся по чуждите сайтове и ако намеря ще помоля да я качите на сървъра. Спецялно за ДИЗЕЛ 1,7 Д ми е насоката. Продължавам търсенето
          И аз търся такова ръководство,но уви.... Ако намеря ще го кача !!!
          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
          Fiat Punto 1.2 16v LPG

          Коментар


            #6
            Проблем със лампичка

            Имам фиат пунто 1.2 16v elx има една лампичка, която ми светка от време на време лампичката е оранжева прилича на крушка със удивителен знак във нея,какво предупреждава и хабер си нямам, ако някои ми каже ще съм много благодарен.
            jss

            Коментар


              #7
              Означава, че някой от фаровете спира да ти свети. Като отново се покаже - излез отпреди и погледни кое е изгаснало. При мен се оказа левия габарит. Не беше съвсем изгорял, ту даваше контакт, ту - не.

              Коментар


                #8
                филтъра на климатика се намира пред жабката под пластмасовата кора на чистачките. свалят се рамената на чистачките и се маха внимателно кората. там дето ти казах трябва да има филтър - може и да е празно или пълно с листа . филтъра струва около 20 лв. иначе stanleyhacker ти е отговорил.свещите са на 50 000 км. ама ако питаш мен - ако ти работи добре колата - не ги пипай!друго което си забравил е масло на ск. кутия - 75 W90 - 1,7 л. - пробката е отпред шестограм 12 май беше - налива се до ръба.друго - кабели за свещите - аз имам колата от 2.5 г .- още не съм ги пипал... потърси тук 3-4 страници назад съм писал колко и какви консумативи са нужни / за Пунто 1.1 само че /
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  Колега, да ти е честита фиатката! Пожелавам ти много безаварийни километри по пълните с изненади, родни пътища!Обърни внимание на думите на колегата Стенли относно ангренажния ремък. Ако съдбата ме беше събрала с поста му преди 1 година, нямаше да изпитам последствията от "първи рунд" бутала vs клапани. И то две хиляди километра след смяната на ремъка. ..човек се учи докато има двувалка

                  Коментар

                  Working...
                  X