Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За чистачките и помпичката

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За чистачките и помпичката

    Момчета, имамТемпра и като дръпна дясното лостче да измия стъклото водата не излиза веднага, а помпата работи. И колкото по-дълго време не съм използвал помпичката, толкова по-късно излиза водата. Все едно, че има по магистралата неработещ обратен клапан и самата магистлала се изпразва. Същото положение е и отзад. Веднъж излезе ли вода си пръска, но престои ли ден и нагоре става сериозно. И друго- струва ми се, че силата на излизащата струя не е като на другите коли, които съм имал. Подскажете, ако имате опит моля ви!!
    Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

    #2
    мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

    Коментар


      #3
      Намерих нужните обратни клапанчета и ги монтирах. Старите бяха просто задръстени. Сега Фиатката е като истинска кола, а не като Трабант. И всичко това отново благодарение на hf hpe!!! Пак негова заслуга е оправянето на проблема с изпотяването на стъклата ми. В Стара Загора ме изгледаха учудено, като попитах за подобен филтър, камо ли да ми покажат точния. В сряда бях в София и от там си купих- 16 лв.- точно същия като моя, само, че снежно бял!!! И сега край на запотяването- вчера я пробвах!!! Благодаря отново на hf hpe!!!В тази тема да попитам и още нещо: откъде купувате чистачки, защото в Ст. З. няма и били уж над 100лв., или сменяте само перцата??
      Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

      Коментар


        #4
        Re:Чистачки...

        Едни от качествените марки чистачки са Valeo-има ги и на Метро.Цена на комплекта~20лв.Успех!
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          С такова захващане, като на моята Темпра, поне в нашето Метро няма. В магазина на Фиат ми отговориха, че трябвало да поръчам с целите рамена - и именно те били над 100лв?! И те ми казаха, че се сменяли само перцата /разбирайте гумичките/, които пък от своя страна били над 20лв. и също трябвало да ги заръчват...?!
          Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

          Коментар


            #6
            Става въпрос за филтъра на климатика. Ако е зацапан прекалено много не позволява да навлиза свеж въздух отвън и затова се запотяват стъклата.Под пасажерската чистачка има един пласмасов капак/държи се с 2-3 рапидки/ под него е филтъра. Разглобявах и една Алфа156 и при нея беше там.

            Коментар


              #7
              Alexius написа:
              Става въпрос за филтъра на климатика. Ако е зацапан прекалено много не позволява да навлиза свеж въздух отвън и затова се запотяват стъклата.Под пасажерската чистачка има един пласмасов капак/държи се с 2-3 рапидки/ под него е филтъра. Разглобявах и една Алфа156 и при нея беше там.
              А тоя филтър само за климатик ли е или го има и при вентилаторите???На моето типо над вентилатора нямам никъв филтър???
              Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
              Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
              Fiat Bravo 1.4 120k.с.

              Коментар


                #8
                само за тези с климатик го имат

                Коментар


                  #9
                  Момчета,не е много по темата,но някой да знае как се сменя маркуча за водата на задната чистачка на Brava
                  Brava JTD ELX
                  105 к.с.99"

                  Коментар


                    #10
                    Защо искаш да смениш целия маркуч???

                    Коментар


                      #11
                      Защтото отнякъде тече,и не знам как да го хвана къде точно.Да попитам също само перото ли се сменя на задната чистачка?
                      Brava JTD ELX
                      105 к.с.99"

                      Коментар


                        #12
                        Незнам дали би било разумно да издърпаш целия маркуч който отива до отзад. Специално при мен тъй като не пръскаше отзад задържах по-продължително време моторчето да пръска и при мен протече на земята. Така открих че ми беше запушен клапана който не позволява водата да се връща обратно в казанчето. Мисля да провериш дали и при теб не е това проблема.
                        hf hpe написа:
                        ...за задната чистачка клапана е подобен но не е разклонител, той седи на края на белият маркуч и обикновенно седи около лявото бомбе

                        Коментар

                        Working...
                        X