Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Налягането в гумите!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Налягането в гумите!

    Колеги,времето захладня и оказва влияние и на налягането на гумите.Днес проверих налягането на моите гуми и не бях изненадан от показанията.Най-твърдата беше 1.7 а най меката 1.5 бара.Всички бяха с тези показатели,като се има предвид че последно са проверявани средата на август преди морето.Горещо препоръчвам на всички колеги час по скоро да си направят контролно замерване и коригиране на налягането на гумите.Дано тази тема стане достояние на всички от форума. Лека и безаварийна!!!!

    #2
    Същото направих и аз преди 4 дни и наистина на две от гумите налягането ми беше 1,7.Най- интересното е ,че меките гуми са предните и въпреки това постигнах разход от 5,5/100 извънгардско.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      А как предлагате да се подсигуря че налягането е максимално близо до препоръчваното? Нямам качествен манометър, а уредите по бензиностанциите - от 10 опита, ще ми покаже 11 резултата сигурно? Дали да пробвам на няколко места поред?

      Коментар


        #4
        Да, и аз днеска свърших тая работа, бяха на 1.9 всички гуми.Оги ще ти кажа аз как направих. Отидох до една гумаджийница и се огледах, на 30-40 метра имаше магазинче с автодрънкулки. Влизам вътре и си избирам помпа с манометър и се уговарям с продавача - отиваме в гумаджийницата, оня помпи една гума на 2.2, после я мерим с помпата колко показва. Казах му на човека че не искам да се заяждам, твърдо искам помпа и ще си платя, но нека изберем точна. Продавача се съгласи, отиваме, мерим - всичко точно, давам му парите и сме доволни. Потрябва ми втора пак така, обаче тоя път манометъра на помпата показваше с 0.1 отгоре. Сложих с маркер един знак ’+’ да си помня и така, сега меря една десета отгоре с нея помпа. А ако продавача не се съгласи - става ти ясно какъв е. Другия вариант ако около гумаджийницата няма магазинче е да идеш на гумаджийница, да ти ги напомпят на 2.2 да речем, ама точно, после отиваш в магазина който си си избрал и казваш на продавача - ей ми колата отвънка, дай помпи и манометри да мерим, който покаже 2.2 го вземам.Но вече ме мързи с крак да помпя, искам да си взема едно компресорче ама като знам какви боклуци са...ако някой може да посъветва ще съм благодарен.

        Коментар


          #5
          Да де, ама как да съм сигурен че на гумаджията уреда му е точен? Аз така разчитах на един уред, и цяла зима си карах на 1.1, а уреда показваше все 2.3

          Коментар


            #6
            Ееееее, в гумаджийницата няма как да не е точен, все пак с това си вадят хляба, не е бензинстанция дето отбива номера барем привлече клиент. Незнам дали си обръщал внимание ама манометрите им далеч не са ширпотреба, поне така си мисля.

            Коментар


              #7
              Аз мойте ги карам на 2,7 ама то там е друга песен :D Значи сега трябва да са към 2,4 :D

              Коментар


                #8
                хх

                Shefy написа:
                Аз мойте ги карам на 2,7 ама то там е друга песен :D Значи сега трябва да са към 2,4 :D
                Човече , ти зъби в устата имаш ли
                Nissan Primera 1.6 16v P11
                ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Мисля че всики знаят, че има метрични или как там се казваха служби които проверяват и ремонтират манометри и би трябвало всяка година един себеуважаваш се професионалист да си прекара уредите си от там, например на лекарите, апаратите за мерене кръвно налягане по татово време всяка година бяха проверявани и им слгаха лепенка с годината. Дълбоко се съмнявам някой от тези наникнали като гъби след дъжд гумаджии да прави тази процедура не на една а дори и на 5 г. Работих преди време в един завод в който имаше такава лаборатория и на моята помпа манометъра го тарираха там и сега й имам доверие, но минаха 4 г. от проверката и предполагам че вече не е толкова точен.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Аз бих препоръчал на всички да напълните гумите с азот а не с въздух. Предлагат го на почти всички гумаджийници, знаете азота не се повлиява от температурните разлики на които се повлиява въздуха.
                    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                    Porsche 944 S2
                    http://www.valmcrae.snimka.bg/
                    http://vbox7.com/user:val_mcrae
                    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                    Коментар


                      #11
                      искаш да кажеш, че не се влияе чак толкова много
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        От доста време търся да си взема качествен компресор именно заради боклуците, които ползваме по бензиностанциите - никога не знаеш колко и дали са напомани точно гумите. Днес един колега ми каза, че в автоцентър Мергел в Младост има ел. компресори Мишелин по 88 лв. Следобяд ще отскоча да ги видя. Ако си взема ще споделя впечателения.
                        преди - TIPO
                        сега - VOLVO XC60

                        Коментар


                          #13
                          Погледни и кажи дали е нещо такова моля те.http://cgi.ebay.com/Michelin-12v-air...3286.m63.l1177

                          Коментар


                            #14
                            Днес се отбих на бензиностанцията и мацето извади от джоба някакъв дигитален. предните ми бяха поумекнали, на 1.7-1.8 да речем, вдигнах ги всички на 2.3

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Днес се отбих на бензиностанцията и мацето извади от джоба някакъв дигитален. предните ми бяха поумекнали, на 1.7-1.8 да речем, вдигнах ги всички на 2.3
                              Бах мах, аз моите чисто новички 4 гуми Мишелин, когато ми ги сложиха края на зимата, казах да ми ги напомпат на 2.2 и от тогава не съм ги проверявал
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X