Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за газта и разхода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак за газта и разхода

    Гледам толкова теми за газта, разхода и това, дали си струва да се кара на газ. Според мен си струва, и то доста. Имах едно пътуване последните 3-4 дни, до Констанца, Румъния и обратно. Общо 1700 км, налял съм газ за общо 170 лева(приблизително 165 литра газ), разхода ми беше средно 9,5-10 л/100 при скорост средно 120-140, на места по магистралите до 170-180. На бензин щеше да е около 140-150 литра Х1,65лв =~250 лева. Тук искам да ви кажа, че това, което наливаме тук, изобщо не е гориво, а ПЪЛНИ ЛАЙНА. В Румъния сипах от тяхната газ, в празна бутилка(цената е същата сато в БГ, 1,05 лева или 1,90 леи), и Дедрата едвам я удържах да не излети, ускоряваше се като умопобъркана, гоних се с едно Ауди А4 3.0ТДИ и изобщо не му се дадох. След това сипах и 30 литра от техния 95, баси мамата, не е истина как тръгна тая кола, двигателя фучеше и се развърташе като турбина и набираше обороти на 5-та все едно е на 3-та. Тъй като ми беше празна бутилката, първо сипах 20 литра газ, а имах доста въртене из Румъния и я засякох колко е горила. При мръсна газ по техните магистрали, 170-180, гонки с разни Аудита и Пасати разхода ми беше 9 литра газ(хем върви много по-добре), в България при същото каране гори 13-14. Ми това е, правете си изводите кви ментета сипваме тук.
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    #2
    ами така си е колега,с пални лайна се кара тука,моито уно затуи кат го обарна на бензин изобщо не варви -запушват се дузите от гадната газ...... имаме и рено 19 -сащата работа........
    Tipo 1.6 i.e. '94

    Коментар


      #3
      Според мен това идва от:1. Занижения или почти несъществуващ контрол върху горивата от държавните контролни органи. 2. Наличие на корупция в същите тези органи за да си Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 3. Не съм сигурен дали нашите норми за качеството на горивата отговарят на нормалните в т.н. "бели държави". Моето мнение: При залавяне на бандит който се е....ва с качеството на горивата, би трябвало такава глоба да му наложат, че да банкрутира. Българина май разбира само от "Крумови закони". Това може да е една от целите на клуба, съвместно с други такива - лобиране пред отговорните за проблема държавни институции.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Re: Пак за газта и разхода

        pinko168 написа:
        Гледам толкова теми за газта, разхода и това, дали си струва да се кара на газ. Според мен си струва, и то доста. Имах едно пътуване последните 3-4 дни, до Констанца, Румъния и обратно. Общо 1700 км, налял съм газ за общо 170 лева(приблизително 165 литра газ), разхода ми беше средно 9,5-10 л/100 при скорост средно 120-140, на места по магистралите до 170-180. На бензин щеше да е около 140-150 литра Х1,65лв =~250 лева. Тук искам да ви кажа, че това, което наливаме тук, изобщо не е гориво, а ПЪЛНИ ЛАЙНА. В Румъния сипах от тяхната газ, в празна бутилка(цената е същата сато в БГ, 1,05 лева или 1,90 леи), и Дедрата едвам я удържах да не излети, ускоряваше се като умопобъркана, гоних се с едно Ауди А4 3.0ТДИ и изобщо не му се дадох. След това сипах и 30 литра от техния 95, баси мамата, не е истина как тръгна тая кола, двигателя фучеше и се развърташе като турбина и набираше обороти на 5-та все едно е на 3-та. Тъй като ми беше празна бутилката, първо сипах 20 литра газ, а имах доста въртене из Румъния и я засякох колко е горила. При мръсна газ по техните магистрали, 170-180, гонки с разни Аудита и Пасати разхода ми беше 9 литра газ(хем върви много по-добре), в България при същото каране гори 13-14. Ми това е, правете си изводите кви ментета сипваме тук.
        Колега, с каква кола си...аз съм с пунто...и се чудя дали да слагам газова уредба ....Средния разход градско ми е 8. На газ колко ли ще е.....10?
        Punto 1.2, ELX MPI

        Коментар


          #5
          колегата е с Дедра - то си пише :D
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Какво му мислите толкова колеги - който върти много килиметри - да слага газово.
            1997 Brava 1.6, 16V

            Коментар

            Working...
            X