Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема за радиатор парно Bravo 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Схема за радиатор парно Bravo 1.6 16V

    Пратете ако ви се намира, че май тече.

    #2
    по-точно кажете как се сменя ,че ако не е лесно да ходя на сервиз. Мерси

    Коментар


      #3
      Re: Схема за радиатор парно Bravo 1.6 16V

      Georgi написа:
      Пратете ако ви се намира, че май тече.
      Ако е малък теча - препоръвам да ползваш едно препаратче за запушване на течове: на фирма LIQUI MOLY - взех го от ОМВ - метално флаконче - около 6 лв. - но за сега не искам да казвам че е спрял теча ... за да не чуе .... опитай и ти ....
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        Мерси първо. Ами губия по около 1 литър на месец. Не знам ще помогне ли?Иначе как да стигна до радиатора да го огледам?

        Коментар


          #5
          И аз искам да разбера как да съм сигурен че тече от радиатора на парното за да не го сменям напразно а и доколкото разбрах не се сменя никак лесно, трябвало цялото табло долу. Някой ако може да помогне със снимки по този случай няма да е зле!
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

          Коментар


            #6
            Има тема специално за целта - сваля се жабката и се работи от там. Темата е или в често задавани въпроси, или някъде там Преди няколко дни я четох, щото и аз имам съмнения, ама при мен проблема е в конденза от климатика.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Има тема специално за целта - сваля се жабката и се работи от там. Темата е или в често задавани въпроси, или някъде там Преди няколко дни я четох, щото и аз имам съмнения, ама при мен проблема е в конденза от климатика.
              ogi преди няколко седмици ходих да ми заредят климатика и момчето там (м.....му) след като примери с едно уредче ми каза че ми е спукан радиатора в купето и имам изтичане на фрион,отидох в друг сервиз и там повторих процидурата и се оказа че ми е спукан външния радиатор (дупката се виждаше) ,вчера го лепих с епокси пол и все още незнам дали има резултат.та мисълта ми е сигурен ли си че там ти е проблема.имам схема на захващане на таблото благодарение на един колега от форума,ако на някой му трябва да ми пише на SKYPEа.А за радиатора на парното,то трябва да тече ако е спукан.
              BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
              E46 320D

              Коментар


                #8
                Да , сигурен съм че проблемът ми е свързан с оттичането на кондензиралата в/у изпарителя вода. Не знам дали се оттича някъде, или се трупа в известно количество и се задържа, и се образува мухъл, но когато е работел климатик, после изгася, и после пак като запаля - няма такава невъобразима воня в първите няколко секунди! Антифриза не е помръднал милиметър от както колата я имам, с изключение на едно доливане зимата, което беше по друга причина.

                Коментар


                  #9
                  и на мене ми казаха че фриона мирише гадно и затова отидох в друг сервиз,щото при мен я нямаше тая миризма.
                  BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
                  E46 320D

                  Коментар


                    #10
                    Темата за смяната на радиатора я четох имаще и снимки приложени много ми помогнаха благодаря на колегата който я е качил! Има един проблем обаче. махмах жабката стигнах до радиатора наистина е пробит беше омазано с антифриз навсякъде. Купих ново радиаторче взех си и пръстенчетата нови и го смених обаче като запалих колата и като загля е леко влажно на самата връзка където се стягат тръбите. В темата от която гледах как се сменя радиатора пише че ако няма течове слагаш жабката и другите пластмаси и си готов. А ако има течове????
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                    Коментар


                      #11
                      И аз като сменях радиатора така се получи.
                      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                      Коментар


                        #12
                        явно о-пръстените не са подходящиили фланеца не е легнал добре
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          О пръстените специално мойте бяха много малко по големи.Първо сложих новите о пристени набитах тръбите стегнах със скобата всичко точно но само така си мислех първите 3 мин.като запалих колата работи точно 3мин. и протече от едната тръба.После пак сваляй тръби сложих един нов о пръстен един стар и всичко заспа както се казва до днеска (да чукна на дърво).Това е от мен.
                          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                          Коментар


                            #14
                            То не е чак теч просто леко сълзи там. Даже не капе ама като опипам с пръст по фланеца и един път е влажно един път е сухо. Ще го мисля какво ще го правя. На първо време ще покарам малко така 1-2 седмици. Аз още не съм налял антифриз с вода съм ще изчакам да видя дали нама да спре да се овлажнява там и ако не престане ще трябва пак да го свалям и да мисля какви да ги върша.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                            Коментар


                              #15
                              слагай антифриз разреден с дестилирана водас "обикновена" рискуваш, има много отрицателни странидаже и да се наложи източване - ще събереш антифриза в леген
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X