Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Загива" ли Формула 1 или не???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Загива" ли Формула 1 или не???

    Много драматични събития в старта на Формула1 на пистата в Белгия. Равносметката е... две точки разлика между фаворитите за титлата при пилотите Филипе Маса и Люис Хамилтън. Всичко това е много интересно,но много фенове се изказаха мнооого остро. Дори са решени да се откажат от удоволствието да наблюдават стартовете на Ф1. Моето лично мнение е,че това е ненужно изсилване и прекомерна емоция.Интересно ми е дали наистина Формула1 е загубила от своя облик на оспорвано състезание или не е така?Макар че аз лично да не съм много по статистиката,а също и не съм имал възможност да се задълбочавам в техническите подробности свързани с надпреварата имам мнение. Според мен Ф1 в никакъв случай не е загубила от "чара си",т.е. това е най-високотехнологичната автомобилна надпревара. Съответно там или ще се развиваш, или отстъпваш назад...най-общо казано. От тук произтичат и голяма част от проблемите...няма изпреварвания;всичко се решава в бокса;пилотите са марионетки и т.н. Това е така ,но не съвсем,защото виждаме ,че се появяват и такива таланти,които са извън границите на технологиите...сега къмет ли е или друго,незнам. Факт е ,че никой друг не натиска педалите освен пилота и съответно той е отговорен за това ,което се случва с болида му,когато е в състезателна дистанция. Имаше пилотИ ,заради които ФИА променяше правилника и тогава никой не "руптаеше" и всички казваха че е нагляр и формулата е тъпа. Сега и тогава ФИА се опитва да задържи интереса върху Ф1,така че няма нужда от драми.Има и много "смешна" съпоставка между това какво е било и какво е сега,демек тогава какви битки са били ,а сега ... са "пътници" и се возят. Пълни глупости и простотии...ако толкова много някой му е мъчно за "великите" битки ,да се върне с 10-15 години назад и да се радва на архаичната технология от 20-ти век...приказно!!!
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    #2
    Последните няколко старта показват точно обратното ,но една птичка пролет не прави...Миналия и този ,за първи път от няколко години насам имаме истинска битка за титлата не само при пилотите ,и да кажа - на мен ми е доста интересно!Има неочаквани обрати и стават неща ,които никой не е очаквал да станат - за пример е победата на Себастиан Фетел...Тази година е една от малкото интересни!!!
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Re: "Загива" ли Формула1 или не???

      Jimy написа:
      ... Интересно ми е дали наистина Формула1 е загубила от своя облик на оспорвано състезание или не е така? ...
      В никакъв случай, още повече щом третия в класирането не смята титлата за напълно загубена...странно ,но факт. Това идва да покаже,че сме свидетели на много оспорван и интересен сезон.Старта в Китай ще е най-важния за Ферари! В Бразилия Маса е традиционно много бърз/по разбираеми причини / ,но във следващото състезание Кими Райконен задължително трябва да е на втора позиция ако иска да помогне на отбора си и съотборника си. Разбира се говоря за варианта, в който Маса е първи. Във всеки друг случай трябва да е първи,т.е. преди Люис Хамилтън...това си е от мойта камбанария де )) ! Поздрави и дано победителя се излъчи на пистата...
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар

      Working...
      X