Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хем ПТП - хем не...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хем ПТП - хем не...

    Книжка имам от 19 години. Имал съм инциденти, но леки. Преди 20 дни съм паркирал до Салекс - Бургас. Чакам жена си и я виждам да се задава. В този момент решавам да сменя музикалния фон в колата. Когато вдигам глава гледам, че съпругата ми е спряла на едно място и е отворила широко очи. Погледнах в посока на нейния визьор и ужас...Една кола (Самара) се движи на заден ход, а двама господа в напреднала възраст(шофьор и спътник) гледат напред и си разговарят все едно са на пейка в морската градина. За мен времето спря. Мислех, че ще имам възможност да си избърша левия калник и да го подготвя за "дефлорация", но уви.... Успях само да отправя плах и смирен поглед към съпругата си. Миличката трябваше да стане свидетел на добре "планиран и подготвен" удар и ...действително нещата се случиха. Господата от третата възраст разбраха какво стана чак когато им се олюляха главиците и мислите им секнаха. А аз не мога да мръдна от мястото си. Беше ме страх да погледна истината в очите, а тя не беше никак лицеприятна(деформирани ляв калник и част от предна лява врата). Докато стоях замръзнал - на вратата ми се почука...Дядката-шофоьр не по-малко объркан от мен, но далеч по- виновен простена като ранен партизанин: "И ква стана тя. Хубаво ми викаше бабата - Пече слънце"...Какво да правя оставих човечеца да си ходи, а и този ден беше наистина много горещ. Дядката трепереше като лист и ме гледаше в очите. Имах чувството, че ще му се пръсне сърцето от притеснение. Не ми трябваше КАТ. Оправих се, но ми остана тъпото след тази случка. На кой да се сърдя освен на късмета си.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    #2
    Евала, че си го пуснал!И аз щях да направя същото на твое място, а малко хора са толкова добри.Ламарините се оправят живот и здраве да има Всичко добро ти желая и браво за постъпката!
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #3
      а ако на мястото на колата имаше човек?то е ясно че ако имаш каско ще се оправиш и без КАТно аз на твое място си ги викахспоред мен след определена възраст, човек сам трябва да се досети че физически не е 100% пригоден да управлява МПС
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Викам КАТ да му режат главата и това е, тез пенсии едвам стават сутрин от леглото и ще ми кара кола на 80г.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Браво колега, евала че си ги пуснал, само дето и Sev е прав, че след определена възраст трябва да се сещат сами, че не стават за тая работа.Мен едни такива хорица ме бяха затиснали на стълбите пред блока с задната броня, докато слизах с количката на заден ход по стълбите, малкия си спи най-сладко, а аз бях принуден да направя най-невероятните гимнастически трикове за да не ми счупят краката, едвам успях да ударя по багажника на жигулката с юмрук, а с другата ръка държа количката да не ме затисне, че и стълбите стръмни, онези даже не ме отразиха, а аз така се спекох, че даже не можах да им изкрещя нещо, докато се опомня изчрезнаха с мръсна газ, та даже не можах да ги настигна на бегом и да им обясня какво можеше да стане.

          Коментар


            #6
            Да, прави сте, че на това място можеше да бъде и човек. Но честно казано повече ме притесни вида на дядката. Никога не съм изпадал в ситуации толериращи ламарините за сметка на чисто човешкото. За пределната възраст съм съгласен с вас, но мисля, че и ранното шофиране от невръстеници крие не по- малки рискове. За съжаление в тази държава много по-големи бели остават безнаказани.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар

            Working...
            X