Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло се слага за скростите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло се слага за скростите?

    Колата е Пунтото от подписа и незнам какво масло се слага за скоростната кутия. Нямам сервизната книжка и съм в шах с пешката. Моля за съвет.Интересува ме колко литра побира и какво точно трябва да е? Ако се опре до 2-ва варианта, кажете предимства и недостатъци. И последно на колко хил. км. се сменя въпросното масло? Поздрави.
    CSI in the CAR !!!
    Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


    ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

    #2
    Сменя се на много хиляди/да кажем 70000/ и относно маслото доста е писано във форума какво е оригиналното с което излиза от завода.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Сменя се на много хиляди/да кажем 70000/ и относно маслото доста е писано във форума какво е оригиналното с което излиза от завода.
      70 000 е прилична цифра! 10x .Оригинално на дали ще сложа, но идеята ми е, че има различни вискозитети като при двг. На Пунто сигурно е едно, на Ритмо друго а на едикой си модел, едикакво си! И има ли значение на колко км е колата спрямо вискозитета. Нямам никаква идея и сигурно звуча като последния тъпак.
      CSI in the CAR !!!
      Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


      ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

      Коментар


        #4
        Маслото за скоростите е чесново оф не издържах..... ама ми е простено и бирата свърши...
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #5
          Чудесно! Вече знам от къде да си намеря! Утре като отвори зеленчуковата борса паля праисторическото Пунто и отивам за чесън.Интересно а? На въпроса ЖТД или ТД всеки би откъртил клавиатурата да се прави на разбирач, но на въпрос който не е особено труден се получава това ,че не кой да а модераторите си правят ТАШАК (в случая с мен) Готин пример. Предлагам всички така да правим. Пример: Колата ми не пали сутрин? Отговор: Сори пич преебал си се и ходи у сервиза. И на мен ми позволено тая вечер. От бирата ще да е. А отговора можеше да е по цивилизован 75W90 е маслото ЗАЩОТО така го пишел производителя! Също така някои хора го сменят на 120 000 а други на 70 000. Избора си е твой И накрая да не пропусна, 2/3/4 литра? Еми колкото дойде. Земи 4 кила па ако ти остане си пикай на парите.Извинявам се, че изписах всичкия този бълвоч, но смятам, че има къде къде по селски и тъпи въпроси от моя на които има по 10 страници отговори БЕЗ ДА СЕ ПОДИГРАВАТЕ на човека който е в затруднение.Поздрави! Ония с маслото!
          CSI in the CAR !!!
          Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


          ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

          Коментар


            #6
            mancuzo написа:
            Чудесно! Вече знам от къде да си намеря! Утре като отвори зеленчуковата борса паля праисторическото Пунто и отивам за чесън.Интересно а? На въпроса ЖТД или ТД всеки би откъртил клавиатурата да се прави на разбирач, но на въпрос който не е особено труден се получава това ,че не кой да а модераторите си правят ТАШАК (в случая с мен) Готин пример. Предлагам всички така да правим. Пример: Колата ми не пали сутрин? Отговор: Сори пич преебал си се и ходи у сервиза. И на мен ми позволено тая вечер. От бирата ще да е. А отговора можеше да е по цивилизован 75W90 е маслото ЗАЩОТО така го пишел производителя! Също така някои хора го сменят на 120 000 а други на 70 000. Избора си е твой И накрая да не пропусна, 2/3/4 литра? Еми колкото дойде. Земи 4 кила па ако ти остане си пикай на парите.Извинявам се, че изписах всичкия този бълвоч, но смятам, че има къде къде по селски и тъпи въпроси от моя на които има по 10 страници отговори БЕЗ ДА СЕ ПОДИГРАВАТЕ на човека който е в затруднение.Поздрави! Ония с маслото!
            Недей да се палиш толкоз.Гарантирам, че phoenix просто се е пошегувал и не е искал да те обиди.Значи виж в download секцията - има книжки за пунтаците.Погледнах в първия файл и на страница 37 пише:2,37 литра трансмисионно масло при изпълнение с атмосферен дизел.Наливай 75W90 не го мисли толкова.Аз темпрата я карам с такова, въпреки че препоръките са за минерално ако не се лъжа 80W90.Prista Ultragear 75W90 - 15лева / литър.
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Благодаря, Esper ! Страшен си. По-добра информация няма как да намеря! И както се вика (ако има нещо ... извинявам се )Още веднъж благодаря.Поздрави.
              CSI in the CAR !!!
              Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


              ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

              Коментар


                #8
                Така и така темата е тука, та и аз да попитам за Браво 1,8 ГТ какво трябва да е масълцето? Мисля тази колица да си я карам дълго и си глезкам, така че може да препоръчате някое по-хубаво масълце Благодаря

                Коментар


                  #9
                  mancuzo написа:
                  Чудесно! Вече знам от къде да си намеря! Утре като отвори зеленчуковата борса паля праисторическото Пунто и отивам за чесън.Интересно а? На въпроса ЖТД или ТД всеки би откъртил клавиатурата да се прави на разбирач, но на въпрос който не е особено труден се получава това ,че не кой да а модераторите си правят ТАШАК (в случая с мен) Готин пример. Предлагам всички така да правим. Пример: Колата ми не пали сутрин? Отговор: Сори пич преебал си се и ходи у сервиза. И на мен ми позволено тая вечер. От бирата ще да е. А отговора можеше да е по цивилизован 75W90 е маслото ЗАЩОТО така го пишел производителя! Също така някои хора го сменят на 120 000 а други на 70 000. Избора си е твой И накрая да не пропусна, 2/3/4 литра? Еми колкото дойде. Земи 4 кила па ако ти остане си пикай на парите.Извинявам се, че изписах всичкия този бълвоч, но смятам, че има къде къде по селски и тъпи въпроси от моя на които има по 10 страници отговори БЕЗ ДА СЕ ПОДИГРАВАТЕ на човека който е в затруднение.Поздрави! Ония с маслото!
                  Извинявай колега, не знаех, че така лесно палиш. И наистина се пошегувах. Все пак наистина по това се познава маслото(ако имаш теч примерно), има характерна миризма(като на чесън).Иначе по повечето въпроси от такъв справочен характер, Винаги се използва Литература. И се купува масло което съответства на това, което е казано от завода производител. И тези справочни данни са качени в download секцията. Не е толкова трудно да погледнеш все пак. И пак ИЗВИНЯВАЙ, че така съм се пошегувал..... п.п.Все пак поглеждайте какво има в тази download секция, не боли!Пък и така няма да получите такива отговори и някой да си прави т...к с вас.Айде утре се дипломирам и ще отпуснем ненужното напрежение, като го полеем обилно.
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар

                  Working...
                  X