Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена Карта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зелена Карта

    Здравеите Колеги,Утре 6-ти Септември мисля с приятели да пообикаляме малко из Румъния та днес се сетих за застраховката зелена карта. Трябва ли ми още такава застраховка след като България е в ЕС?

    #2
    Re: Зелена Карта

    rizto написа:
    Здравеите Колеги,Утре 6-ти Септември мисля с приятели да пообикаляме малко из Румъниа та днес се сетих за застраховката зелена карта. Трябва ли ми още такава застраховка след като България е в ЕС?
    Август ходих в Гърция и на митницата изках да си купя зелена карта .Служителката на Булстрад ме попита за колко време ще съм в Гърция , аз и казах 6 дена и тя каза нети трябва ако си за по дълго е добре да имаш.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      в ЕС зелените карти не ги искатобаче за останалите страни си трябват (може и да не ти я поискат, обаче трябва)
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Мен никъде не са ми искали зелена карта в чужбина, ама и никъде не са ме спирали извън България... Но си вадя зелена карта като ходя някъде - доколкото знам гражданската ни отговорност в България е валидна за целия ЕС, но дочух нещо, че за да е по-евтина гражданската изключват това покритие от нея и все пак се налага да се вземе такава Зелена карта - дори за ЕС. Ама не съм 100% сигурен, но нещо такова ми казаха застрахователите.
        FIAT Marea Weekend 1.8 HLX '99

        Коментар


          #5
          Точно така, като тръгнах да пътувам извъм България, специално казах на застрахователя да си да ми даде и и зелена карта. Искаха ми я само братята сърби. Но в Люкембург стана едно дребно птп, като аз бях виновен (чукнах леко предната кола на светофар). Само попълнихме с шофьорката на тази кола един протокол, в който описахме ПТП-то, подписах се, че съм виновен, взех един екземпляр от протокола (това са типови бланки и всеки шофьор има такава - дават му я застрахователите, като му правят застраховката), аз си откъснах една страничка от залената карта и я дадох на момичето. От там нататък нейните застрахователи са си изискали парите за щетата от ДЗИ и са и платили ремонта на задната броня. Ако нямах залена карта, нещата щяха да изглеждат по друг начин за мен - щеше да се наложи да платя ремонта. Да добавя, че в Европата, или поне в Люксембург, ако няма големи щети и пострадали хора, изобщо не идва полиция - хората се разбират помежду си. Та така, зелената карта си е една сигурност, ако направим беля.
          Тойота Приус

          Коментар


            #6
            и да липсваше зелена карта нямаше да имаш проблем
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Зелената карта е безплатно допълнение към полицата и данните са записани на латиница. Затова не виждам защо да не си вземете зелената карта и да пътувате с нея.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Принципно стрева 10лв но се вади за 3 дена.За Румъния си взех, но не ми я искаха никъде.Предполагам че е само за инциденти, 10лв нищо не са.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  GTipo написа:
                  Принципно стрева 10лв но се вади за 3 дена.За Румъния си взех, но не ми я искаха никъде.Предполагам че е само за инциденти, 10лв нищо не са.
                  Последно ми я дадоха безплатно към полицата веднага, може би защото я поисках навреме - споменах я при сключване на застраховката... а няма да ти я поискат, ако не се наложи, пък дано не се налага.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    GTipo написа:
                    Принципно стрева 10лв но се вади за 3 дена.За Румъния си взех, но не ми я искаха никъде.Предполагам че е само за инциденти, 10лв нищо не са.
                    Не струва 10 лв, абсолютно безплатна е. Само трябва да си я поискаш от засртахователя.Ако сключваш застраховката при агент, а не в офис на самата компания, ще ти я донесе след няколко дни или ще те накара да идеш да си я вземеш от офиса, защото се изваждат там. Иначе нито един лев не са ми искали за зелената карта допълнително.В страните от ЕС не би трябвало да ти я искат, но наистина не е лошо да си имаш, просто защото е на английски, а някои от нашите полици нямат на английски нищо (моята си има - от Уника).Ако имаш застраховка, просто иди в някой офис на компанията, от която ти е гражданската и там ще ти издадат зелена карта.

                    Коментар


                      #11
                      зелена карта

                      Сега ходихме до Сърбия на нашата граница питаха и казаха че сърбите няма да ни пуснат Аз моята си е бях забравил и се изръсих с 23 лв да си е направя на място важи за Хърватия и Сърбия и други по далечни страни А сърбите нищо не търсиха само ме питаха какво ще правим там май повече е престараването тук
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар

                      Working...
                      X