Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба за ДИЗЕЛ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова уредба за ДИЗЕЛ

    ДА, и аз гледах така като чух и в първия момент пръхнах да се смея, но ето какво обясни колега от форума на Ланча: "Ами газова за нафтови коли има от доста време - справка икарусите от градския транспорт ако помните имахе едни парадни табели екодвигател и т.н. тези май все още се движат - приличат на космически кораби с 10ина бутилки монтирани на покривите Газта е малко по-тежка фракция от нафтата и не може да се запали от налягането какъвто е принципа на дизела. за целта гнп-то се настройва да пикне малко нафта близо до горна мъртва точка при което се получава факелното запалване или иначе казано нафтата се възпламенява от налягането, при което се запалва и газта. та тва е принципа най общо казано". Ако има някой, който да добави нещо по въпроса ще ми е много интересно (а и може би не само на мен). Интересно ми е също (при положение, че колегата не се бъзика), защо не е вкарано в употреба при леките автомобили? Не е рентабилно ли, какво ли?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Доколкото знам, тази система се прави за метан, а метана стана едва напоследък популярен при леките автомобили. Като включим, че дизелите по принцип си харчат по-малко, такава система не е чак толкова атрактивна. Предполагам, че по някое време ще започнат да слагат и на леки автомобили, ако цените на горивата продължат да се вдигат.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Re: Газова уредба за ДИЗЕЛ

      kiro_of_the_day написа:
      ...Газта е малко по-тежка фракция от нафтата и...
      грешно! може би имаш друга мисъл...
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        Re: Газова уредба за ДИЗЕЛ

        charlie написа:
        kiro_of_the_day написа:
        ...Газта е малко по-тежка фракция от нафтата и...
        грешно! може би имаш друга мисъл...
        Само цитирам колегата Alf от посочения форум.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Дизеловите двигатели се преправят да работят и на пропан-бутан , но това вече опира до експерименти... навиват се резби за запалителни свещи и Т.Н. и Т.Н. и вече двигателят не може да работи на дизел... някъде бях чел доста подробно разисквана тема по въпроса , но не мога да я намеря къде по форумите е
          Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
          София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

          Коментар


            #6
            в една книжка бях чел че не е проблем да се сложи газ на дизел. Газта се вкарва с смесителна плочка както при бензиновия мотор при нафтовата помпа се намалия количеството на впръсканата нафта и като цяло двигателя работи с 25% нафта и 75 % газ. Впръскването на нафтата се използва само за запалване на горивната смес. Не знам дали ще е удачно такова нещо да се използва в лек автомобил и каква икономия ще даде.

            Коментар


              #7
              системата се инсталира сполучливо в италиа и на последни модели автомобили даже имах снимки на такъв мерседес и джип ланд роувьр но съм ги затрил
              Madness Motorsport
              (\__/)
              (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
              (")_(") signature to help him gain world domination.

              Коментар


                #8
                За да се направи един дизел на газ трябва да се измени главата така че не е много просто аз съм виждал как се прави на двигател ’’Перкинз’’ от мотокар
                Alfa Romeo 146 JTD

                Коментар

                Working...
                X