Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Саксо 1.6 VTS VS Алфа 156 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Саксо 1.6 VTS VS Алфа 156 JTD

    Разказвам историята най-вече с цел ако човека с Алфата случайно е регистриран в форума да драсне някои ред Тааа работя на Драгичево и се връщах посока Радомир.Бях с колата на брат ми, въпросното Саксо VTS 1.6 16V 118 к.сКакто си карах в огледалото забелязах посред бял ден някаква Алфа напускала всички светлини и с ляв мигач гази всичко наред Патя е чисто нов и доста прав и широк и си рекох да се заяда.Карах с 120 някъде върнах 3та но алфата ме отмина. После я настигнах и с 180 я минах.На излизане от Перник вече има голяма права и там настъпихме колкото може, каах с почти 200 и алфата ме отмина с лекота.До Радомир по баирите Алфата продължаваше да ми дърпа. На правата преди Радомир ( за тези които не знаят около 2 километра е )за пореден път алфата ми дръпна, аз подминах 200 а алфата продължаваше да ми бяга.Единственото което гледах е надписа JTD..С въпросното Саксо съм се пускал с Алфа 156 2.4 JTD 134 и бих доста. 156 1.8 ТS 144 к.с пак пада до 160-170 но това JTD направо ми .....Светках му титках му на човека да спре да го питам какво има под капака, ама явно не ме видя, че беше доста напред П.С бях на газ през цялото време (газов инжекцион)
    VTS 16V

    #2
    сс

    Според мен тази алфа е яко чипната брато и е към 170 коня ,така че не се изненадвай толкова Ако не беше щеше да го отнесеш.
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Да не би да е тази.
      Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
      Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
      I am in love with my cars

      Коментар


        #4
        Аз не мога да разбера какво състезание е имало? Тая алфа 200 не ги усеща, а ситроена на 200 аха да му изкочат буталата през капака! На драг ясно че ситроена е по-бърз, заради много доброто съотношение кг/кс, ама на дълъг път няма никакво състезание според мен.
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          Във връзка с темата, бих споделил едно свое впечатление. Преди около 2 седмици едно приятелче си купи Хонда Сивик 1.6 124 коня V-Tech и се наложи да карам тази колица от София до Русе. Направи ми впечатление следното: при ниски предавки и високи обороти, Хонда-та е доста по-пъргава от моята. Предполагам че на драг (нещо, което никога не правя умишлено ) ще ме отнесе като куцо пиле домат. Обаче като се качихме на магистралата, установих, че моята кола си е доста по-читава на високи скорости и на дълъг пробег. Хондата умира на 5-та на 140-145 км/ч. Трябва да върнеш на четвърта, да набереш над 4500 оборота за да сработи V-Tech и да я съживиш. Не казвам нищо лошо за колицата, но дизелите според мен са доста по-живи на високи скорости и дълъг пробег заради ниските обороти и въртящия момент. А бензиновите трябва да се държат във високи обороти постоянно.Колегата който се чуди на Алфата - мисля, че дори да не е 175 коня, а 2.4 150, пак дори няма да се доближи до нея. Че даже и най-слабите от 136 коня хич няма да му е лесна на тези високи скорости. А 2.4 175 коня ще го отнесе дори и на драг.Да не говорим, че Саксото е много лека колица - как я е карал с 200 неправо не знам. Не съм карал Саксо, но няма как да не е нестабилна при такива скорости. Сигурно е тръпка с нея де :D
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #6
            Напълно съм на същото мнение...на магистрала никакъв шанс за Саксото
            forza forever

            Коментар


              #7
              Както казват някои колеги от форума...Всичко зависи от задкормилното уСтройство ).. И все пак Алфата си е бегачка ....Саксото също обаче не е за подценяване !!!
              Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
              Fiat Punto 1.2 16v LPG

              Коментар


                #8
                Е задкормилно устройство на 400 метра.Тук нямаше какво да се направи, алфата къса.А иначе след 1-2 седмици Саксото става мое и може да се пуснем с някое фиатче
                VTS 16V

                Коментар


                  #9
                  Dandi написа:
                  Е задкормилно устройство на 400 метра.Тук нямаше какво да се направи, алфата къса.А иначе след 1-2 седмици Саксото става мое и може да се пуснем с някое фиатче
                  Ще намериш мераклии от тука ....Гаранция давам !!! :P
                  Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                  Fiat Punto 1.2 16v LPG

                  Коментар

                  Working...
                  X