Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помагайте -фар къси светлини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помагайте -фар къси светлини

    въпроса ми е смешен , но не ми се ходи в сервиз за изгоряла крушка на фар, ако можете помагайте значи преди седмица спря да ми свети левия къс фар, на другия ден проверих предпазителя беше си здрав, проверих крушката след това и се оказа изгоряла, смених я с друга която си я имам за резерва и знам че е здрава- не светна, реших че се е прецакакла и на другия ден си купих нова- фара пак не свети, с един колега с мултицет мерихме и се оказва че между кабелчето на фара (което се щрака в крушката) и двигателя като маса си има 11 и нещо волта ток, след това премерихме между кабелчето и мястото където крушката се притиска във фара за маса и там има ток, крушката като се мери за съпротивление се оказва здрава, (сменях крушките ляв-десен, на десния ако се сложи си свети крушката), предпазителя си е здрав , не мога да разбера какъв е проблема, с две думи всичко е наред обаче фара не свети надявам се някой да има идея какво да правя
    FIAT Stilo 1.4 16V
    FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

    #2
    мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

    Коментар


      #3
      ще опитам , мерихме точно между леглото на крушката и кабелчето , резултата е 11 и нещо волта ток, но може все пак мултицета пипа само в точка а крушката има по голяма площ, ( в това няма логика)сетих че на крушката масата може да е дефектна (самата пластина която ляга във фара) но пък като я ложих в десния светна ( тя и сега си е там, не ми се вадеше че десния е по неудобно), ще го направя обаче, дано има ефект
      FIAT Stilo 1.4 16V
      FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

      Коментар


        #4
        Re:фар...

        Като го мерите с уред,веригата е без товар,затова ви показва нормално/ще ме извините за подробните обяснения, но питате аз -отговарям/...Причината да не свети е лош контакт- в минусовата верига-най-често;-но може да е и в плюсовата-ако не се оправя със зачистване на цокъла ,и причината е в масата,може да се пусне допълнителна маса-не е съвсем издържано технически ,но е по-лесно-всеки решава сам как да постъпи!!!Успех!
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Лош контакт. Опитай с WD-40 да напръскаш
          ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

          Коментар


            #6
            мнението е променено от потребителя,поради несъгласие с политиката на форума

            Коментар


              #7
              благодаря за мненията, ще почистя контактните повърхносттисетих се че си мислех че не е липса на маса защото във самия фар като тяло са и мигача и дългия а те си светят (значи фара си има маса) щя почистя леглото на крушката и клемета с кабелчето
              FIAT Stilo 1.4 16V
              FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

              Коментар


                #8
                Възможно е плюса да не дава контакт към лампата.Пробвай да зачистиш контактите в щепселното съединение и да ги натегнеш.Успех!
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар

                Working...
                X