Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колко градуса трябва да ми е двигателя докато работи...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колко градуса трябва да ми е двигателя докато работи...

    на мойта съм забелязал че докато се движи стрелката пада до 1/4 (от скалата). иначе стига и до 1/2... та колко трябва да сочи и има ли някакъв проблем?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    и аз това се чудя1/2 е добре, но 1/4 е май малко по-ниско от нормалната температурачудя се 1/4 на колко отговаря, но мисля че не е 70 градуса, а повече - може би 80първата черта би трябвало да е 50, а крайната 130и според мен стойностите (защото на нашите уреди не е разграфено) сигурно са като на тази снимка:http://mariobg.hit.bg/200+.jpg
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      мойта седи 2 чертички под средата като карам извънградско ,иначе перката се включва 2 чертички над средата .
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        Re: колко градуса трябва да ми е двигателя докато работи...

        Mazgarev написа:
        на мойта съм забелязал че докато се движи стрелката пада до 1/4 (от скалата). иначе стига и до 1/2... та колко трябва да сочи и има ли някакъв проблем?
        Звучи ми като за смяна на термостат, а е възможно и неработещ датчик. Аз смених термостата и сега пак ми играе стрелката.

        Коментар


          #5
          Re: колко градуса трябва да ми е двигателя докато работи...

          Alexius написа:
          Аз смених термостата и сега пак ми играе стрелката.
          Също е възможно да имате и този проблем.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            На мойта, след като смених термостата, стига до средата и заковава там, независимо как карам
            FIAT Tipo 1,4mi - EX
            Alfa Romeo 146ti - EX
            Alfa Romeo 156 2,4JTD

            Коментар


              #7
              tonov написа:
              На мойта, след като смених термостата, стига до средата и заковава там, независимо как карам
              Точно като при мен.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                И аз имам същия проблем На дълъг път извънградско, стрелката не отива дори до средата... Стои някъде около 30-40 градуса! Термостат, датчик? Къде да търся решение?
                1997 Brava 1.6, 16V

                Коментар


                  #9
                  Crash73 написа:
                  И аз имам същия проблем На дълъг път извънградско, стрелката не отива дори до средата... Стои някъде около 30-40 градуса! Термостат, датчик? Къде да търся решение?
                  30-40? началото на скалата не е ли 50 градуса?
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Re: колко градуса трябва да ми е двигателя докато работи...

                    Mazgarev написа:
                    на мойта съм забелязал че докато се движи стрелката пада до 1/4 (от скалата). иначе стига и до 1/2... та колко трябва да сочи и има ли някакъв проблем?
                    Стрелката трябва да стои на средата на скалата (така е при всички марки и модели коли, на които съм се качвал), което пък означава че температурата на двигателя е около 90 градуса. За моят модел на термостата пише, че отваря на 92 и затваря на 87 градуса, съответно в тези граници е нормално да работи двигателя. Забелязал съм, че при мен стрелката се колебае половин чертичка наляво, съответно половин надясно. Е като зацикля на обиколното в София в петък вечер - включва се перката и показва една чертичка в повече от 90 градуса.Всичко друго говори за повреда на термостата (по всяка вероятност) или датчика. При мен беше повреден първия, като купих колата и загряваше само до 60-70 градуса.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      колко струва този термостат и трудно ли се сменя?
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        При мен преди смяната на термостата стрелката не мърдаше от долно положение, а сега - при извънградско е две деления под средата, на средата идва само по светофарите. За Браво 1.4 12V беше 45 лв, за Пунто - 1.1 15 лв.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          а ако не го сменя веднага... лошо ли е за двигателя? освен че ми вдига разхода? имам предвид има ли по-голямо триене нещо такова... износва ли се повече?
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            Mazgarev написа:
                            а ако не го сменя веднага... лошо ли е за двигателя? освен че ми вдига разхода? имам предвид има ли по-голямо триене нещо такова... износва ли се повече?
                            не е чак толкова страшно ама без парно зимата не си е работа
                            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                            UNO 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              stef написа:
                              Mazgarev написа:
                              а ако не го сменя веднага... лошо ли е за двигателя? освен че ми вдига разхода? имам предвид има ли по-голямо триене нещо такова... износва ли се повече?
                              не е чак толкова страшно ама без парно зимата не си е работа
                              Хм при мен стрелката не иска да стигне средата, една две черти под средата седи, обаче парното си е 6. Дали имам проблем с термостата?
                              FIAT Bravo 1.6 16V '97

                              Коментар

                              Working...
                              X