Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пежо се запали на бул. Сливница

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пежо се запали на бул. Сливница

    днес на бул. Сливница преди моста на кв. Захарна фабрика се запали едно пежо 106изгоря почти цялото ... пожарникарите бяха трагични :D ... няма пострадали - интересното е, че този се запали още на светофара на бул. К.Величков и кара чак до моста на захарна фабрика и изгоря ...
    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
    Fiat Marea 1.6 16v

    #2
    Високите температури и немърливостта на някой водачи си казват своето.Не пожелавам на никой да му се случва ,но ви съветвам да си проверявате изправността на пожарогасителите ежегодно.Помнете ,че при отваряне на капака на двигателя ако огъня е там се разгаря още повече.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Re: пежо се запали на сливница

      Колега какво означава "... пожарникарите бяха трагични ...." ????? Дай нещо по конкретно от това "трагични",за да се посмеем всички ???
      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
      Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

      Коментар


        #4
        ами виж не искам да прозвучи гадно но истината си е истинапри спирането на пожарната кола .. се отваря вратата на пожарната и изкача един пожарникар .. при стъпването на земята пада ... следва го друг който при скока си също губи равновесие но само за момент .. и после се балансира и продължи нататък ... разпъват си маркучите пускат водата .. единия маркуч се усукал и не стига вода до този който се опитва да гасиедин друг пожарникар рита маркуча по цялата му дължина за да тръгне водата .. накрая тя тръгва и половината вода пръска към колата другата половина пръска в очите на пожарникаря който се мъчи да гаси не искам да кажа нищо ложо просто явно са затруднени много технически ... нямат подходяща техника която да улесни работата им .. ужас иначе - светкавична реакция - дойдоха за около 7-8 минути - което си е постижение
        Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
        Fiat Marea 1.6 16v

        Коментар


          #5
          да обикновенно идат след половин час.. след като вече всичко е изгоряло , почесват се , гледат тъпо, дават оценка от каде е тръгнал пожара и си заминават иначе тея са направили шоуто
          Пунтак 1.1 с лека измама под капака

          Коментар


            #6
            uBoy написа:
            да обикновенно идат след половин час.. след като вече всичко е изгоряло , почесват се , гледат тъпо, дават оценка от каде е тръгнал пожара и си заминават иначе тея са направили шоуто
            Явно много ги разбираш тези неща!!!! Аз работя като пожарникар вече 11 години и все още не съм ги разбрал тия неща, Явно!!!!!!!!!!!!!!!!
            Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
            Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

            Коментар


              #7
              в никакъв случай не подценявам работата на пожарникарите !надявам се да разберете правилнопросто наистина имаше малко комични ситуации около гасенето които комбинирани с бедните технически възможности наистина придават такъв ... вид на българския пожарникар...
              Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
              Fiat Marea 1.6 16v

              Коментар


                #8
                мои наблюдения, sry ако съм те обидил с нещоп.с. пак сте по добре от бърза помощ (sry ако има лекари тука)
                Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                Коментар


                  #9
                  Аз сичко на сичко 2 пъти съм виждал пожарната в действие.В лозенец беше единия път (знаете как са улиците там) и дойдоха супер бързо и се справиха много бързо.Като имаш предвив колко голям е ЗиЛ-а и Каросата,уникални маневри.Изобщо не си го представяйте като по филмите-някакви извънземни изпълнения.Хората спокойно(но експедитивно)си работеха,както секи един от нас си работи с рутина.Смятам,че и лекарите и пожарникарите заслужават респект за това което вършат!!!

                  Коментар


                    #10
                    аз не се съмнявам в способноста им , но незнам точно как да го нарека. въсщност това което написах за пожарникарите ми е единствената случка която съм виждал наживо с тях и може да грша много , но за бърза помощ незнам какво да кажа, виждал съм много случки пред отичте си в които бърза помощ идва след 30 мин (време ,за което ако човек ако няма проблеми може пеша за по малко време да стигне до болницата ) една от слъчките за която най-много се ядосах е : един мои приятел си счупи крака на тренировки на стадиона, които се намира на 1км от болницата.. извикахме бърза помощ и започна чакането .. след 10 мин се обадихме отново ... след 3 пъти званене решиха да доидат..половин час минаваше , ако имахме превез в този момент щяхме ние да закараме човека, но се наложи да чакаме БЪРЗА помощнезнам това как да го нарека .. не са некомпетентни и си вършат работата добре наистина ,но точно теи неточности и забавяния на какво се дължат ?п.с. съжелявам вече за офф-топиците п.с2. извинямам се на sacheto ,защото го обидих несъзнателно
                    Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                    Коментар


                      #11
                      Пази боже да ти се наложи да ползваш услугите на пожарникари,пиша така защото на комшията преди 2 години му изгоря напълно Алфата.Остана само едно черно петно за жалост.Наистина,че с бързината която действат е много лоша а и техническите им средства са прсото почти примитивни.

                      Коментар


                        #12
                        uBoy написа:
                        мои наблюдения, sry ако съм те обидил с нещоп.с. пак сте по добре от бърза помощ (sry ако има лекари тука)
                        Няма проблем! И аз се извинявам за тона,май по прекалих!
                        Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                        Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                        Коментар


                          #13
                          uBoy написа:
                          да обикновенно идат след половин час.. след като вече всичко е изгоряло , почесват се , гледат тъпо, дават оценка от каде е тръгнал пожара и си заминават иначе тея са направили шоуто
                          Колега карал ли си камион на барзи обороти в град. Колега, каракл ли си камион с вода да речеме кам 5-тона, за да осетиш че си на люлка. Една пожарна ако не се лъжа докато запали- дигне въздух по тегли и илезне на патното платно и са поне 1-2 мин.... а до обеклта на 2-3-4 км в градски трафик, когато никои не прави пат за колко да дойде? С тва дередже на пожарните коли трябва да се радваме че момчетата идват и за 20 мин... някои хора от горе са виновни за дередйето на всички спешни служби - и линейки и пожарни и други . а като колеги на патя трябва да се замилиме дали да не се качим дори и на тротоара за да мине такав автомобил в СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ НА ДВИЖЕНИЕ защоо някой ден може и ние да го чакаме и да се молиме да стигне по скоро до нас за да ни помогне.

                          Коментар


                            #14
                            усещам леко заяждане към мен..мисля че вече темата е свършила много отдавна, и отдавна съм се извинил
                            Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                            Коментар


                              #15
                              uBoy написа:
                              усещам леко заяждане към мен..мисля че вече темата е свършила много отдавна, и отдавна съм се извинил
                              не колега , само е трудно с никой не се заяждам наи малкото за 3ти лица

                              Коментар

                              Working...
                              X