Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв акумулатор да си взема??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв акумулатор да си взема??

    Колеги,доиде време да сменя акумулатора. Явно е сдал багажа.Колата е фиат Браво 1.4 12V .Сегашния акумулатор е бош 44 ам/ч. Другите параметри ги забравих, след втората бира . Какво бихте ме посъветвали? Какъв акумулатор да си взема впредвид предстоящата зима. Моля да ме светнете и за цените на предлаганите от вас акумулатори! Сигурно има някъде подобна тема,но аз не я открих. давайте съвети за да мое "синия гларус" да носи наслада, а не нерви.Данке

    #2
    Re: Акумулатор

    piperoni написа:
    Другите параметри ги забравих,след втората бира
    Много моля употребилите алкохол потребители да не пускат теми, най-добре е да си легнат!!
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Бе земи си ма гледау да не е монбат. Примерно един EXIDE щи заспи или ACdelco
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Re: Акумулатор

        Tornado написа:
        piperoni написа:
        Другите параметри ги забравих,след втората бира
        Много моля употребилите алкохол потребители да не пускат теми, най-добре е да си легнат!!
        Това беше майтап ,бе колега!Просто забравих какво друго пишеше на акумулатора.

        Коментар


          #5
          Slavi_Lancia написа:
          Примерно един EXIDE щи заспи или ACdelco
          И аз към тези съм се ориентирал.Някои знае ли къде във Велико Търново се продават от тези акумулатори?

          Коментар


            #6
            EXIDE или VARTA
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Използвай ТЪРСЕНЕ, тази тема я дъвкахме преди една седмица!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                От фирмата вносителка на Exide ми отговориха ,че акумулатора 44ам/ч е дал дефект затова от една година не го обслужват и продават.Казвам ви това за да ви предпазя от покупка на такъв акумулатор.Чест им прави,че си признаха и че не се опитаха да ме излъжат.Тогава въпросът ми е за фиат браво 1.4 12в каква е горната граница на ам/ч които мога да използвам?50 ам/ч ще ми направи ли някакъв проблем ако си купя такъв?

                Коментар


                  #9
                  виж какво пише в книжката/ръководството - какъвто пише там, такъв слагай. Аз бих сложил сух AlDelco - 3 години гаранция (около 150лв. беше миналата зима).
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар


                    #10
                    http://www.didi94.com/batteries/exid...тронния каталог на Exide.Щом Брава 1,4 може да използва акумулатор 50 Аh значи и ти можеш.Не виждам какво повече има Брава от Браво като консуматори.По големия акумулатор няма да ти стопи проводниците спокойно.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      АЗ съм със EXiDE нема такова друго животно, музика на палаткацела нощ+фарове, само със 2-3 припалвания за минута две
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        По големия акумулатор няма да ти стопи проводниците спокойно.
                        Само че има опасност от недозареждане, ако алтернатора неможе да подава нужният ток за по-големия акумулатор + консуматорите, т.е. претоварва се алтернатора => лошо. Нали така?
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          Ммм не мисля, просто алтернатора ще го зарежда по бавно и когато не успеее акомулатора просто ще е недозареден(не паднал, а просто в него няма да има ток, отговарящ на 55 амперчаса а на 50 примерно) Тоба обаче в никакъв случай не пречи да си сложиш такъв акомулатор, особенно ако имаш здрава музика! Аз в момвнта съм с 60 амперчаса и не ми прави абсюлютно никакъв проблем! Колата си я купих с него и не съм го сменял вече 2 години! И за дизел да сложиш единственото нещо което ще стане е че като отидеш на риба и като надуеш музиката ще свири повече време и после ще запалиш
                          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                          тел. 0883437022

                          Коментар


                            #14
                            От есента м.г. съм с МОНБАТ. Не мога да се оплача. Никакви проблеми през зимата. Е, тя не беше и особено студена, а само доста снежна...Първите 2-3 месеца при пуснато СиДи при въртене палеше без да прекъсва работата на СиДито, след това започна да прекъсва Но при тези нови цени на акумулаторите МОНБАТ е добра идея, поне за мен!

                            Коментар


                              #15
                              Humppa написа:
                              От есента м.г. съм с МОНБАТ. Не мога да се оплача. Никакви проблеми през зимата. Е, тя не беше и особено студена, а само доста снежна...Първите 2-3 месеца при пуснато СиДи при въртене палеше без да прекъсва работата на СиДито, след това започна да прекъсва Но при тези нови цени на акумулаторите МОНБАТ е добра идея, поне за мен!
                              Дано не съм прав ,но на Монбат му давам 2 години.Другата зима ако има доста минусови температури очаквай проблеми.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X