Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не ми работи перката на радиатора на фиат браво 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не ми работи перката на радиатора на фиат браво 1.4

    не ми работи перката на радиятора някой има ли схема има ли някакви предпазители, направих тестове не откривам напрежение подадох ток на моторчето директно от акумолатора все едно даде на късо, възможно ли е да съм го изгорил.
    kokopati ,koichop@abv.bg

    #2
    Не, моторчето не си го изгорял - най-вероятно си се уплашил от искрата, която се получава при допиране на захр. кабели. Консумацията на перката е голяма и при такъв опит хвърля искри. Колкото до схеми, въпросния проблем е достатъчно много коментиран във форума, ползвай търсачката и ще намериш решение
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Мда, "реостата" който е вляво от перката в една кутийка виж да не са му нагорели буксите. При мен единия кабел беше направо скъсан.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        spark написа:
        Мда, "реостата" който е вляво от перката в една кутийка виж да не са му нагорели буксите. При мен единия кабел беше направо скъсан.
        Открих проблема беше изгорял мотора на перката, дал е на късо и от там бушона който е 40 А .
        kokopati ,koichop@abv.bg

        Коментар


          #5
          кола

          отиваш при Италянеца и си взимаш друго
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: кола

            kluchar написа:
            отиваш при Италянеца и си взимаш друго
            това направих интересното е че като карам в града с включена перка дори пак загрява до две деления под червените чертички ,изван града карах без перка ако карам до 90 100 км стои на 90 градуса а с 140 на 100 а в града със включена перка загрява може би поради жегите незнам .
            kokopati ,koichop@abv.bg

            Коментар


              #7
              Re: кола

              kokopati написа:
              kluchar написа:
              отиваш при Италянеца и си взимаш друго
              това направих интересното е че като карам в града с включена перка дори пак загрява до две деления под червените чертички ,изван града карах без перка ако карам до 90 100 км стои на 90 градуса а с 140 на 100 а в града със включена перка загрява може би поради жегите незнам .
              Автомобила ти е с въздушно-водно охлаждане. Радиатора е за това - да отдава топлината на водата (антифриза) във въздуха. Колкото по-силна е струята - толкова по-добър топлообмена. Като караш бавно в града (спри-тръгни) и като нямаш работещ вентилатор (я, дори думата е корен на Вентилация) е нормално топлообмена да е по-некачествен, съответно да ти загрява повече. Вярно, жега си е, но и при 18 градуса пак така ще се държи.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Re: кола

                jenshen73 написа:
                kokopati написа:
                kluchar написа:
                отиваш при Италянеца и си взимаш друго
                това направих интересното е че като карам в града с включена перка дори пак загрява до две деления под червените чертички ,изван града карах без перка ако карам до 90 100 км стои на 90 градуса а с 140 на 100 а в града със включена перка загрява може би поради жегите незнам .
                Автомобила ти е с въздушно-водно охлаждане. Радиатора е за това - да отдава топлината на водата (антифриза) във въздуха. Колкото по-силна е струята - толкова по-добър топлообмена. Като караш бавно в града (спри-тръгни) и като нямаш работещ вентилатор (я, дори думата е корен на Вентилация) е нормално топлообмена да е по-некачествен, съответно да ти загрява повече. Вярно, жега си е, но и при 18 градуса пак така ще се държи.
                Смених вентилатора и пак загрява в града ,вентилатора върти та се къса това ме претеснява най вече след обед го прави това .
                kokopati ,koichop@abv.bg

                Коментар


                  #9
                  Колега, един основен въпрос: Когато караш, колата загрява ли ти ПОВЕЧЕ от 2 чертички преди червеното, или не? Втори въпрос: Коя година е колата?

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    Колега, един основен въпрос: Когато караш, колата загрява ли ти ПОВЕЧЕ от 2 чертички преди червеното, или не? Втори въпрос: Коя година е колата?
                    извън града стои на 90 градуса по магестралата най много 100 да стигне и перката ми не рабитеше тогава 96 година е колата ,сомо в града загрява така
                    kokopati ,koichop@abv.bg

                    Коментар


                      #11
                      Повтарям, явно не съм написал разбираемо първия път, ще го напиша с главни букви: КОЛАТА ЗАГРЯВА ЛИ ПОВЕЧЕ OT 2 ЧЕРТИЧКИ ПРЕДИ ЧЕРВЕНОТО? (а не "Къде ти стои в града и извън града?" )Само да ти кажа кратичко - като загрее до 2 черти преди червеното, тръгва силната перка, ако И ТОГАВА не може да изстине, има проблем, ако изстива - нормално е. В колите след 98-ма нещата са малко по-разлини - там стрелката кове средата.

                      Коментар

                      Working...
                      X