Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПТП - тъпотия - чувствам се зле

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПТП - тъпотия - чувствам се зле

    днеска ПТП ... прибирам се аз и на филиповци на кръстовището там дето се влиза в лЮлин в смисъл аз идвам от лЮлин посока наляво по околовръсното за овча купел ... и пред мене кола ... светва светофара жълто този пред мене минава на жълто ... аз спирам естествено то вече отиваше на червено а отсреща патрулка с полицаи ... спирам аз и чувам спирачки зад мене .. и бум некав с пасат 2-ка се наниза на горкичката ми Mареа ...ужас аз си помислих че ме е размазал ... щото доста силно се усети слизам и първото нещо дето виждам е че на пасата му няма нищо и веднага си помислих че и на мене ми няма нищо....така се и оказа само бронята ми е леко с .. по голям луфт от едната страна по голямо разстояние така на .. фугата дето се образува между подвижната част на бронята и неподвижната и е леко надоло и навътре ... абе .. ужас направо сега се чувствам като изнасилен :D а горката ми кола я усещам като осквернена завинаги .. никога повече няма да е същото въпреки че нищо и няма много се ядосвам ...
    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
    Fiat Marea 1.6 16v

    #2
    да това е единственото което ме успокоява мисля че постъпих правилно наистина!а на онзи младеж 18-19 годишен който ме удари отзад единственото нещо което му казах беше "как може да си 3-та кола и да гониш светофар ?" защото реално погледнато той как може да знае .. какво следва при светването на жълто ... защото този пред мене мина на ... късно жълто .. аз спирам .. а онзи зад мене на какво минава :D какво гони ? просто ... ужасно ... глупав инцидент
    Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
    Fiat Marea 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Така е, в такива случаи със свито сърце гледам в огледалото.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Горе главата, колега! Недей да мислиш, че колата ти е осквернена, а по-скоро можеш да се гордееш с нея, че е устояла на пасаторския набег. Погледни на нещата откъм положителната им страна :D
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Като се налага така да се спира ... винаги се спира на ПЪРВА скорост в края на спирането за да може като се засили някои глупак и да драснеш на първа няколко сантиметра да не те удари .... поне при мен за сега в доста случаи помага и ви го казвам и на вас като практика че не се знае кои гледа и кои не ... само за пример ... ноемврийска вечер ... чакам си на голямо кръстовище ... и докато си чакам гледам как едни фарове се приближават бързичко ... и аааа да натисна педала то докато влезе гориво ... че докато се мръдне колата и ПРАССС... зверски удар .... добре че не държах спорачката че не знам .... слизам .. колата смазана ... мен ме боли врата и кръста ... бесен вадя аз точилката ... и отивам да видя защо този БАКШИШ така е направил .... клиентите му заминаха .... че тои се притесни и тои си замина (избяга) та го хванаха след супер акция на полицаите в другия краи на града и се оказа че е бягал и от тях ... та накрая го хванали и дрегера показал 1.48 промила .... Та поуката ми от тази ситуация е .... видя ли в огледалото нещо нередно а аз често гледам там след тази случка ... спирам си ... в края на спирането ПЪРВА и докато не са ок нещата не я пускам !!!!
          Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

          Коментар


            #6
            porosenoq написа:
            а на онзи младеж 18-19 годишен който ме удари отзад единственото нещо което му казах беше "как може да си 3-та кола и да гониш светофар ?" защото реално погледнато той как може да знае .. какво следва при светването на жълто ... защото този пред мене мина на ... късно жълто .. аз спирам .. а онзи зад мене на какво минава :D какво гони ? просто ... ужасно ... глупав инцидент
            Ами, детска работа, моето лапенце и то на един дъжд я свърши същата на дълга опашка преди светофар, изненадва ги какво ли не и все си мислят че всичко е като по учебник, поне за една броня пари обаче мисля че трябва да вземеш, макар здрава външно е смляна отвътре, можеш да си сигурен...
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #7
              и на мен така ми се струвамисля че пантите са потдали или самата ламарина на която са хванати пантите на бронята ...
              Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
              Fiat Marea 1.6 16v

              Коментар


                #8
                porosenoq, надявам се са му написали акт с глоба и точки, а на теб са дали протокол да си свършиш работата.Дано застрахователят да те е обезщетил добре, но ядовете ги знам и аз какви са покрай такива работи.А такива сакати шофьори, като този с въпросния пасат малко по малко сами ще си заминат един след друг по завои и канавки.Да се надяваме, че няма да повлекат други след себе си.

                Коментар


                  #9
                  fuoco написа:
                  porosenoq, надявам се са му написали акт с глоба и точки, а на теб са дали протокол да си свършиш работата.Дано застрахователят да те е обезщетил добре, но ядовете ги знам и аз какви са покрай такива работи.А такива сакати шофьори, като този с въпросния пасат малко по малко сами ще си заминат един след друг по завои и канавки.Да се надяваме, че няма да повлекат други след себе си.
                  дано да си правточно това е лошото че нищо не подозиращи хора като мен и с нищо виновни понякога стават жертва на такива индивидикакто казваш ти те бавно малко по малко или ще се изтрепят или ще им свършат точките ... този който ме удари ме успокои с думите "спокойно бе една броня задна ... аз оня ден катастрофирах на един завой с едно бмв което си купих същия ден за 5000 лева та ти за една броня ли си ... " и 2-3 дни след бмв-то си удари и пасата в мен ... ужас ...
                  Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                  Fiat Marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    а полицаите изобщо дойдоха ли ? акт нещо писаха ли му ?
                    Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                    Коментар


                      #11
                      Пасатора е праснал Марийка отзад, болката минава срамът не Ще се оправи колега,една броня.

                      Коментар


                        #12
                        То срам не е толкова, колкото е досада да си губиш времето при подобни случки.Иначе ако някой трябва да се срамува - това е въпросният врат от германската каруца.Бързо се е простил с 5000-те лева или поне голяма част от тях

                        Коментар


                          #13
                          2-ри дубъл - днеска идентична ситуация само че не на светофар а на една тясна уличка след като пресечеш булевард Стамболийски там при агенцията за вписванията ако я знаете ... разминаваме се там едва едва с един бус минавам аз и отсреща идват коли - при което аз се прибирам на едно свободно място (защото отдясно има яко паркирани коли и едно место беше свободно) минавам аз леко се прибирам на това място и спирам да минат тези отсреща - и отзад ПУФ - един с една Sierra спря в мене ... излизам - нищо ми няма - в сравнение с удара който беше 1-я дето съм описал в 1-я пост и такъв спокоен му викам на човека вътре - "Кво правиме бе човек?" отговора ме потресе - "Е как какво правиме?" , излиза от колата търка ми бронята ... "Еми виж аз там гледам в огледалото да се размина буса се качи на тротоара .. ама виж мойта височина виж твойта" При което аз го гледам и се чудя какво ми говори и му викам "Абе ти лид ли си кви височини ми говориш .. питам те защо не спря" И тоя ми разправя "Ама аз разбрах че съм те ударил ти да не мислиш че не съм разбрал""Браво че си разбрал .. то оставаше и да не си" му казвам аз ... и оня пак почва да ми обяснява за некви височини на бронята Аз му казвам "Абе човек какво значение има колко са ни високи броните ... питам те що спираш в мене ..." злосторника седи и ме гледа като пребозал ... викам му "Да беше казал едно извинявай и да си ходиме - нищо ми няма ама ти си неадекватен" и понеже стана адското задръстване в така или иначе тясната уличка .. запалих колата .. запалих и гумите :D и си тръгнах
                          Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                          Fiat Marea 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            Ти се егати и спокойния тип. На твое място щях да го принуда да кихне една стотачка. Един така ме побутна без видими щети и май беше друсан и такъв той се качи и си потегли най-скойно... Обадих се в КАТ и почнах - така така черен пасат номер еди кой си, удари ме и даже не разбра, че го е направил, при разговор с него се държеше неадекватно и лъхаше на алкохол, имаше сини светлини на капака и май ми се стори, че имаше следи от кръв по предницата му. И тия куките като чуха кръв и така подпалиха... Сигурно са го спрели и са му разказали играта от проверки... Ама много хубаво го насолих... Аз така като ме ядоса някой бабаит по улицете и мине се не мине звънна в кат и почвам да казвам, че кара бясно, засича колите и докато кара надига шише водка... Е като го спрат направо му разказват играта...поне им създавам ядове на отворковците...
                            www.CarProfi-BG.com
                            Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                            Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                            Най-атрактивните цени в София!

                            Коментар


                              #15
                              Направо нямам думи.. само добре, че на колата нищо и няма.Ако бях аз, щях да викам КАТ да си му пишат акт, после при застрахователя му по ГО и така.

                              Коментар

                              Working...
                              X