Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поленов филтър с активен въглен, откъде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поленов филтър с активен въглен, откъде?

    По магазините за италиански автомобили няма такова чудо, а ми писна зимата да ми смърди на изгорели газове в колата от задръстванията в града. В магазините за Bosch консумативи ли да търся?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Преди около 2 седмици си купих от ТиН в Младост. Беше към 18 лв. мисля, 3-4 лв. по-скъп от обикновения. Колко е "активен" въглена - не знам, но филтърът е със сив цвят. Успех!
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      ....в магазините на БОШ....Гледал съм каталози и този тип филтри са предлагат, само че колко струват не знам...

      Коментар


        #4
        Re: Поленов филтър с активен въглен, откъде?

        Vladim написа:
        По магазините за италиански автомобили няма такова чудо, а ми писна зимата да ми смърди на изгорели газове в колата от задръстванията в града. В магазините за Bosch консумативи ли да търся?
        Истинските филтри с активен въглен са около 2 пъти по-скъпи от обикновените на съответния производител.За Bosch нямам инфо , провери в "ТЕХ-КО" , там предлагат основно DELPHI или "AUTO-HELP" те работят основно с MANN-и на двете места трябва да имат, купувал съм от тях.
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          бош-овия с активен въглен беше около и над 100 лв.на сайта на бош има магазини и представители за всяка страна - и БГ също

          Коментар


            #6
            Ясно. Това с цената от 100лв. за нещо, което ще използвам в колата година и ще го хвърля не ме кефи - маслото, като разход ми стига! Ще проверя в Т&Н дали имат това за, което спомена колегата по-горе. Също така ще проверя и ориентировъчно Бош, колко струва. Ако е двойно, т.е. около 40лв. ще се замисля, но ако е по-скъп ще си дишам изгорели газове зимата...Благодаря за отговорите!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Наскоро купих от Александър Ауто такъв. Цената беше 37лв (не помня точно, но някъде около тази цифра).
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Каде се намира този филтър на(Marea Weekend 1.9jtd)и сменя ли се лесно?
                Marea jtd

                Коментар


                  #9
                  valst написа:
                  Каде се намира този филтър на(Marea Weekend 1.9jtd)и сменя ли се лесно?
                  под дясната чистачка. има капак с две видии - под него

                  Коментар


                    #10
                    а някои знае ли на пунто 2000г каде се намира този филтър че изкам да го сменя.благодаря ви

                    Коментар


                      #11
                      не купувайте на марели - или съм попаднал на ментак, или си е "оригинален" ментак - файда от него няма. каквото беше със стария филтър, същото е положението и с новия.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Абе хора, това си е чист "Въздушен филтър" за купето - да влиза само въздух, а не и мръсотия. Това не е активен противогаз. Това с активния въглен е върховна простотия - как да стане тоя номер да филтрира смрадта на предните коли??? МММ??? Аз си купувам филтри на MANN - 15-17лв. зависи дали са от познат. Доволен съм, защото като пусна духалките не ми хвърля съчки и листа в очите. А тва с изгорелите газове - питайте Торнадо няма ли някой излишен противогаз - да ви даде да карате с такъв.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа:
                          Абе хора, това си е чист "Въздушен филтър" за купето - да влиза само въздух, а не и мръсотия. Това не е активен противогаз. Това с активния въглен е върховна простотия - как да стане тоя номер да филтрира смрадта на предните коли??? МММ??? Аз си купувам филтри на MANN - 15-17лв. зависи дали са от познат. Доволен съм, защото като пусна духалките не ми хвърля съчки и листа в очите. А тва с изгорелите газове - питайте Торнадо няма ли някой излишен противогаз - да ви даде да карате с такъв.
                          Хайде без изцепки в тази тема, а?
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм на същото мнение като jenshen73,иначе ако има в София магазин Еuro 07 - питай там.На мен ми казаха цена за такъв,какъвто ти търсиш от порядъка на 50-60 лева.А някой да знае някакъв начин за обезмирисяване на вентилационната с-ма,че ужасно мирише на умряло като пускам климатика ??

                            Коментар


                              #15
                              За спиране на изгорели газове има едно копче с автомобилче и стрелка в кръг около него- като сте в задръстване или тунел- натиснете го и ще имате само въздуха в купето- той ви е достатъчен за 4-5 часа.
                              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X