Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за перката на вентилатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за перката на вентилатора

    Мареа 1999градиатор с два маркуча в горната частне мога да намеря датчика за включване на перката на вентилаторавече видях къде е реостата за първа степен на вентилатора - в долния десен /по посока на движението/ края на вентилаторано друг датчик не мога да намеря
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    има ли вероятност оборотите на перката да се регулират само с реостата, който се намира на вентилатора?
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #3
      замерих реостата, има някакво съпротивлениекъде да търся проблема?
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        alvanovo написа:
        има ли вероятност оборотите на перката да се регулират само с реостата, който се намира на вентилатора?
        1. не пускай 2 теми за 1 проблем2. колата е с клима нали?3. датчика на термостата ти е за управление на оборотите, но АКО нямаш датчик горе ляво на радиатора ! - свали въздухозаборника за да погледнеш добре.

        Коментар


          #5
          утре ще погледна, но ако няма и там къде да го търся този датчик?
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            alvanovo написа:
            утре ще погледна, но ако няма и там къде да го търся този датчик?
            3. АКО нямаш датчик горе ляво на радиатора, то датчика на термостата ти е за управление на оборотите !

            Коментар


              #7
              къде са релетата и бушоните, които управляват перката?
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #8
                и аимам проблем с 2-те перки на радиатора и на климатика,не вкл.вообще,но мотора не загрява пове4е от нормално,проверих вентилаторите и 2-та работят,няма изгорели бушони,дали проблема ше е в некое реле или в некой дат4ик,или другаде:каде?Marea 1.9 jtd weekend
                Marea jtd

                Коментар


                  #9
                  alvanovo - колегата вече каза, но ако не си разбрал - перката се управлява ОТ КОМПЮТЪРА НА КОЛАТА, на базата на сигналите за температура получени от двойния датчик на термостатаvalst - след като всичко ти работи, и мототра ти не загрява, какъв е проблема, искаш да има проблем ли ? И друго - "ч" се намира вляво от "1" , под бутона ESCAPE, над табулатора

                  Коментар


                    #10
                    днес оправих проблемаизлезе изгорял датчик - 50Анаистина датчика н термостата управлява перкатасега всичко ми работи добре - климатика също и си охлажда сравнително добреБЛАГОДАРЯ на всички, които помогнаха
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      да благодаря, Че ме светна каде е ч-то!длъжник съм ти,та за проблема ми:май не споменах, Че като вкл.климатика перката за климатика не работи(а би трявало да работи до колкото знам).а за температурата на мотора,стрелката на таблото достига до средата,много рядко да се качи мъничко над средата,най вече като времето е горешто или при продължително искачване.и след това пак се връща в нормално положение,но вентилатора на радиатора до сега не съм го чувал или виждал да работи. Чакал съм я на място да загрее и пак неще.според мен има проблем някъде,не е в бушон заштото ги проверявах няколко пъти,не е и в самите вентилатори,и тях съм ги пробвал с директен ток от акумолатора.вече доста време карам така и почвам да се страхувам да не стане нешто наистина.дали има някое реле изгоряло и 1 ли е за 2-та вентилатора или са на отделни релета,и датчиците играят ли няква роля там,и каде се намират? от скоро я имам колата(2 месеца)и още я изучавам.и ако е реле или датчик от къде мога да си ги купя,че тука в Смолян немат почти никви части за Фиат по магазините(или ако имат ми режат главата с цените)ако някой има идеи ще съм безкрайно благодарен(като на "ogi28b")който ми каза каде е Ч-то. сега ако ми кажеш и БГ.you-то каде е ще си върха.
                      Marea jtd

                      Коментар


                        #12
                        valst написа:
                        да благодаря, Че ме светна каде е ч-то!длъжник съм ти,та за проблема ми:май не споменах, Че като вкл.климатика перката за климатика не работи(а би трявало да работи до колкото знам).а за температурата на мотора,стрелката на таблото достига до средата,много рядко да се качи мъничко над средата,най вече като времето е горешто или при продължително искачване.и след това пак се връща в нормално положение,но вентилатора на радиатора до сега не съм го чувал или виждал да работи. Чакал съм я на място да загрее и пак неще.според мен има проблем някъде,не е в бушон заштото ги проверявах няколко пъти,не е и в самите вентилатори,и тях съм ги пробвал с директен ток от акумолатора.вече доста време карам така и почвам да се страхувам да не стане нешто наистина.дали има някое реле изгоряло и 1 ли е за 2-та вентилатора или са на отделни релета,и датчиците играят ли няква роля там,и каде се намират? от скоро я имам колата(2 месеца)и още я изучавам.и ако е реле или датчик от къде мога да си ги купя,че тука в Смолян немат почти никви части за Фиат по магазините(или ако имат ми режат главата с цените)ако някой има идеи ще съм безкрайно благодарен(като на "ogi28b")който ми каза каде е Ч-то. сега ако ми кажеш и БГ.you-то каде е ще си върха.
                        ако очакваш с този тон да получиш съвети ?!?! също и спазването на правописа е елементарна учтивост. без нея .....иначе по темататова, че ’включваш’ климатика не значи че ще ти тръгне перката. тя се управлява от ЕКУ -то със следене на пресостата.1. си оправи климатика, ако ще го ползваш за критерий.2. за местоположението на бушоните и релетата - обикновено са под предния капак в ляво под пластмасов капак. оги ги знае по-добре

                        Коментар

                        Working...
                        X