Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко да сипя от добавката за запушване на радиатор?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко да сипя от добавката за запушване на радиатор?

    Някой знае ли колко е вместимостта на радиатора на пунтото от подписа ми? Взех си една течна добавка за запушване на радиатори (125мл) и на нея пише, че е за 11литра, но не знам радиатора на пунтото колко събира? Благодаря предварително за всички отговори!
    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

    #2
    Аз съм с Браво, и майстора, и в магазина ми казаха да я сипя цялата.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #3
      на мойто пунто /1.1/ цялата охладителна система по книжка я дават 4.6 л. твойта ще е 100 - 200 грама повече може би... п.п. не те съветвам да слагаш добавка - смени си радиатора...
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        на моето пунто като сменях антифриза влязоха 5 литра някъде.
        Alfa 147 JTD 115 hp
        ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

        Коментар


          #5
          donnna написа:
          на мойто пунто /1.1/ цялата охладителна система по книжка я дават 4.6 л. твойта ще е 100 - 200 грама повече може би... п.п. не те съветвам да слагаш добавка - смени си радиатора...
          Точно сега нямам възможност да го сменя, а пък проблемът е почти нищожен - отнякъде се губи по малко вода, но не тече, не капе, не прави локва под колата.... Смятам да се опитам да закърпя положението с тази добавка. Поразрових се из различни форуми и тук-там прочетох, че хората с години си карат с такава добавка, без да сменят радиатора и без да имат нови течове. Добавката е течна и я видях от няколко форума - Radweld на Holts (не знам доколко правилно изписвам името, пиша го по спомен )... Щом радиатора на пунтото събира около 5 л., ще сипя 1/2 от флакончето, пък ще видим какъв ще е резултата
          Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

          Коментар


            #6
            Сипвай цялото и не се плаши.С тая добавка един приятел залепи радиатор с бая голем теч и още държи!!!

            Коментар


              #7
              Зависи какъв е отвора ако теча е някъде от радиатора!Тея добавки закърпват положението временно!Ще ви споделя моя опит, още като купих колата долния десен ъгъл на радиатора беше влажен.С времето започна да образува малки петна, ставаха по големи сложих добавката и спря.Близо два месеца всичко е ок, да ама после няма спиране.След това си смених антифриза и о чудо...радиатора протече и правеше локви под колата.Решението бе нов радиатор!Използването на добавки е временно решение на проблема!По горе колегата го е казал-нов радиатор(не веднага но .......)
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                Re: Колко да сипя от добавката за запушване на радиатор?

                heraldita написа:
                Колко да сипя от добавката за запушване на радиатор?
                Николко... по - добре търси друг начин да отстраниш проблема, че тези добавки запушват какво ли не...Един приятел така си запуши радиаторчето на парното... ами ако не беше радиаторчето, а термостата...?!
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  А сигурен ли си че теча ти е от радиатора при положение че казваш че няма теч .Аз имах такъв проблем цяла година търсих от каде е и понеже си бях решил да махна газовата но не се сещах че може да е от изпарителя .В момента в който разкачих него и маркучите и край няма загуба на вода няма нищо .Съветвам те да видиш и това .ПП.Колегите са прави ако може не сипвай добавката че прецаква и други неща .Случаите в които е помогнала такава добавка са малко честно казано .И аз съм слагал ефекта нулев.
                  Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                  Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                  Коментар


                    #10
                    Вече я сипах добавката, цялата - утре ще гледам нивото на водата в радиатора как е... а иначе съм сигурна, че е от радиатора....
                    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                    Коментар


                      #11
                      Преди на пунтото протече водния радиатор и радиаторчето на парното яко- за 1 седмица 3 литра вода. Сипах половината от синиото шишенце на Radwelt- карах го така 1 година и го шитнах и още се кара така без да тече, парното си ми е перфектно
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12
                        На 15,09,2006г.вечерта блъснах куче...Съответно долния десен ъгъл на радиатора остана да се крепи на водното съединение.За нов р-тор ми казаха около 200лв.,така че минах на вариант"втора цедка"-40лв....три пъти се връщах да сменям в моргата"перфектните"радиатори-всички течаха м/у питата и пластмасовото казанче.Тогава си взех добавка(и) по съвет на продавача на частите.Взех си течна и прахче-да има!До днес карам същия радиатор и прахчето си седи неизползвано.Доливам по 200-300мл. антифриз на няколко месеца...п.с.МНОГО е важно как се слага добавката за спиране на течове!!!п.с.2-смених счупения радиатор,разбира се,че малко не стана ясно
                        ===============================
                        // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
                        ===============================

                        Коментар


                          #13
                          Сипва се цялата добавка- тя не запушва нищо после- просто се концентрира в мястото на теч и се втвърдява и запушва теча- след няколко минути се е залепила на дупката и готово- като спре теча трябва колата да се угаси и да престои за през ноща- така се стяга още по- добре.
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар

                          Working...
                          X