Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с рс на brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с рс на brava

    проблем с рс то на бража.Имам голиам проблен даните от ламбда сондата не се от4итат от рс на колата, разхода ми е 15-16 градско, жапросат ми е каде да ремонтирам рс.

    #2
    Re: проблем с рс на brava

    plamen_gr написа:
    Имам голиам проблен даните от ламбда сондата не се от4итат от рс на колата
    А кой каза че не ги отчита? А ламда сондата работи ли?А не е ли възможно кабела м/у сондата и ЕКУ-то да е прекъснат?
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      просто го откарах на диагностика и там ми казаха така.сжалих рс то и же4е 2 седмитци е на ремонт,уж триабжало да се смени ниакакаж 4ип от друго рс и за тази работа 4акам толкожа ааа сматката е около 400-500лв.

      Коментар


        #4
        plamen_gr написа:
        просто го откарах на диагностика и там ми казаха така.
        И ти им повярва още на пържите майстори???? Та то човек в днешно време на очите си не вярва .... а камоли на майстори Защо не отидеш и на друго място на диагностика?
        plamen_gr написа:
        сжалих рс то и же4е 2 седмитци е на ремонт,уж триабжало да се смени ниакакаж 4ип от друго рс и за тази работа 4акам толкожа ааа сматката е около 400-500лв.
        А я си го прибери, ако вече не е късно ... то за тези пари предполагам че ще ди донесат от морга в италия цяло .... не мислиш ли а?Поздрави.п.п. Извинявай ако съм те засегнал с нещо.
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #5
          Забражих да спомена 4е маистора ми каза 4е за тази кола триабжа специално от зажода на фиат да се пора4а рс за6тота имало фиат код и 6тело да излезе кам 1000евро и аз какжо да пражиа с този разход и тази цена жзех ре6ението да се ремонтира и така колата е взета преди 1месец и 3 седмици е в гараж.

          Коментар


            #6
            Аз съм с Браво 1,6 и харчът ми е същия. Чувал съм, че нормалният харч е към 10 градско.Водих я на майстор във Вантотрейд. Освен високия разход имам проблем и с треперене на колата на свободни обороти, когато загрее. Ужасно е просто, всеки път като спра на светофар. Все едно съм в ЗИЛ.Както и да е- казаха ми, че ангренажния му ремък не бил зацепен добре, а го бях сменил преди няколко дни в Александър Ауто на ул. Росица. Казаха, че явно те са сложили новия като стария и проблемът бил още от стария.Имали специален инструмент за смяна на ремъка, който очевидно в Александър Ауто нямали. Та се разделих с 120 лв за презацпване на ангрнаж. Подобрение на треперенето на колата няма.Освен това ми смениха зареждащия ремък с ролката му, защото бил за смяна. Сега сутрин като паля на студено вие. Очевидно н им е мнг чиста и там в сервиза работата, не са баш майстори.Казаха, че локализирали проблема за треперенето някъе по електрониката - нещо с ламбда сондата и начинън на приемането на данните от нея от компютъра на колата - точно като в твоя случай очевидно. Трябвало обаче да им я оставя за един ден за да видят точно къде е проблема. Според тях не бил механичен, а нещо по електрониката било.Във вторник ще им я карам, щото вече аман от майстори, да видя поне какво ще измислят, ама едва ли ще я правя там.Ти имаш ли проблем с подобно треперене на цялата кола на празен ход?

            Коментар


              #7
              моиа проблем е сомо високиа разход,ина4е колата е в первектно састояние.

              Коментар


                #8
                Аз съм с Мареа и имам абсолютно същия проблем като fcuk. И аз реших да сменя ангр.ремък( и ролките ),обаче нищо не се подобри,само колата стана по-шумна и има някакво чегъртане при ремъците.Изобщо купих я в идеално състояние и при всяко отиване на майстор нещо се влошаваше.Сега на празен ход вибрира.Дали е само от ремъците?
                Marea 1,6 SX

                Коментар


                  #9
                  ffenn написа:
                  Сега на празен ход вибрира.Дали е само от ремъците?
                  Според мене няма нищо общо с ремъците. Какво разбираш под вибрира? Двигателя физически подскача или просто работи с прекъсвания и неравномерни обороти?
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    При мен има т.нар. в теорията "резонанс". Цялото купе вибрира все едно работи на мнг ниски обороти.А оборотомерът в това време показва 800, че и малко отгоре. Като настъпиш газта докъм 1000 оборота,вибрирането изчезва.Кабелите, свещите и вакуумните маркучи като чести причинители на подобни проблеми са изключени като проблем.Наред са.Но също така оборотите са непостоянни - стелката играе леко, което не е нормално.Диагностиците казват, че откривали някаква грешка в ЕКУ-то. Но не знаели откъде идва - само че била свързана нещо с показанията, които пристигат от ламбда сондата. С тази разлика, че тя е наред също.Утре цял ден ще я ровят да видят дали ще открият откъде идва проблемът.Използвам малко странен метод за изчисляване на разхода - меря го от светване на лампата за резервата до последващо светване. Не е мнг точно, но дава представа. Не искам да изхарчвам бензина докрай.При последното зареждане онзи ден даде разход 12 градско без особено настъпване или ръчки. А казват, че с двигател 1,8 трябвало да харчи 10, пък какво остава за моя 1,6.

                    Коментар


                      #11
                      И аз така измервам разхода, обаче трябва да се има предвид ,че светването на лампата зависи и от наклона на колата. А иначе и при мен са абсолютно същите признаци като на fcuk за " резонанса ". Така че ,ако майсторите открият причината, осветли ме и мен,че вече не смея да ходя на сервиз :P А разхода ми лятото беше градско 7-8 без климатик и над 9 с климатик.
                      Marea 1,6 SX

                      Коментар


                        #12
                        fcuk написа:
                        Използвам малко странен метод за изчисляване на разхода - меря го от светване на лампата за резервата до последващо светване. Не е мнг точно, но дава представа. Не искам да изхарчвам бензина докрай.При последното зареждане онзи ден даде разход 12 градско без особено настъпване или ръчки. А казват, че с двигател 1,8 трябвало да харчи 10,пък какво остава за моя 1,6.
                        ако искаш по-точно засичане на разхода използвай метода -при пълен резервоар караш ххх км, после пак зареждаш до горе. относно разхода по данни на производителя градския разход на 1.6 е 11.0л/100лм, така че 12л/100 е напълно нормален, особено ако градското ти е предимно в софия и като се има в предвид възрастта на колите ни.относно проблема и при мен се наблюдава тресене на празен ход, което за сега не съм успял да диагностицирам. разхода и динамиката са ми нормални. така че ако някой има идеи - да помага.
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #13
                          за разхода

                          Моята е БРАВА 1,8-двигателят работи добре,разхода ми е 6,5-извън градско и 10,5 градско
                          браваааааааааа 1.8i

                          Коментар


                            #14
                            Значи във ВантоТрейд са свалили катализатора и в този момент компютъра престанал да дава грешки.Всичко идвало от него. Обаче там не сменяли катализатори, трябвало да я карат някъде другаде да го сменят,така че трябвало да я оставя за повече време, така че си я взех.Ще търся някъде на добро място да сменя катализатора с резонансно гърне. Всичко би трябвало да е ОК след това.Но ще ви пиша как е.Не знам защо, но имам чувството, че хората с Брава редовно съобщават из форума по-малък разход от тези с Браво.Пък ужким двигателите са едни и същи....А що се касае до засичането на разхода, пълният резервоар ще ми дойда малко в повече - 60 л не се сипват току така изведнъж. В край на краищата ти така или иначе си ги сипваш, ама изваждането накуп идва в повече - най-малкото психологически. Та затва ще се придържам към другия метод. Наклонът на колата наистина има значение,но аз обръщам внимание и на този фактор.

                            Коментар


                              #15
                              fcuk написа:
                              ...Не знам защо, но имам чувството, че хората с Брава редовно съобщават из форума по-малък разход от тези с Браво.Пък ужким двигателите са едни и същи........
                              Мен ме учудва как понякога колегите съобщават доста по-нисък разход от този който е по книжка

                              Коментар

                              Working...
                              X