Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смесване масло Selenia 20K с AR

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смесване масло Selenia 20K с AR

    Може би малко тъпа тема пускам...По причина, която ще се изяснява колата ми губи масло (500 мл на 4100 км) - може би тече от някоя гарнитура, но не съм правил оглед все още, както и да е.Трябва да пътувам скоро за малко извън България и съответно искам да долея масло, защото е под средата.Колата ми е с масло Selenia 20K Alfa Romeo. Днес отидох в магазина на Стамболийски да купя, взех един литър, но е само 20К (синя туба и не пише AR). Имаше в метална туба по 2 литра AR версията. Тези от магазина ме убеждаваха, че е едно и също нали...Аз знам, че има някаква разлика, но да питам дали мога да долея с 20K в 20K AR ?Чел съм в този форум, че едното се води полусинтетично (partial syntetic май беше), а другото си е синтетично, но като цяло нямаха много разлики ?щБлагодаря за отговорите предварително
    FIAT Marea Weekend 1.8 HLX '99

    #2
    Доливай смело, не са 100% едно и също имат някакви супер минимални разлики. Ако толкова те интересуват какви са може да си дръпнеш PDF спецификациите от http://www.flselenia.com/
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Поне да са от една и съща фирма, иначе няма значение какво масло се долива- това почти не влияе на вискозитета- той има значение основно зимата за палене на студено, иначе през лятото може и с минерално да се кара, ако се смени преди студовете със полусинтетика.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар

      Working...
      X