Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще кажете за Castrol 5W-40 дизел??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво ще кажете за Castrol 5W-40 дизел??

    Здравейте колеги,Днес смених маслото на новото бу-Пунто МК2 1,9жтд.Четох много мнения по темата и започнах да търся масло Селения - 5w40 wr,от първи август - нова цена - 38лв/2л туба, малка разфасовка нямаме, излиза 3х38=114лв и така,от 1 доставчик на кастрол - купих 5л магнатек дизел за 92лв -едрова цена! и много не му се чудих,та показателите са:SAE 5w40, api cf,asea a3/b3/b3 c3,и на това раздаване селенията ще я пропусна,дали не сбърках, момчета, как мислите?Пламен
    Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
    Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

    #2
    Re: какво ще кажете за Castrol 5W-40 диэел

    tehnoart написа:
    Здравейте колеги,Днес смених маслото на новото бу-Пунто МК2 1,9жтд.Четох много мнения по темата и започнах да търся масло Селения - 5w40 wr,от първи август - нова цена - 38лв/2л туба, малка разфасовка нямаме, излиза 3х38=114лв и така,от 1 доставчик на кастрол - купих 5л магнатек дизел за 92лв -едрова цена! и много не му се чудих,та показателите са:SAE 5w40, api cf,asea a3/b3/b3 c3,и на това раздаване селенията ще я пропусна,дали не сбърках, момчета, как мислите?Пламен
    WR-a е по-добро.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Не си сгрешил! Личното ми мнение е, че Кастрола е по-доброто масло. Същото казват и в Ауто Италия и работят изцяло с Кастрол.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Там работят с Кастрола по друга причина - внася го една от фирмите от холдинга.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          vsd написа:
          Там работят с Кастрола по друга причина - внася го една от фирмите от холдинга.
          Да, така е, MOTOBUL, част от холдинга.Но това не противоречи на твърдението, че специално този COSTROL е по-добър от WR-ката.Всеки непредубеден може да си направи справка за 15 секунди в "ГУГЪЛА" и да се убеди.ВЕ-ЕРКАТА е чиста проба полусинтетика и преди се препоръчваше за екстремно студен климат.... който не вярва може да си провери в книжката на колата ако е => 1999г.FL (FIAT LUBRICANTI) е продадена на друга компания и мисля, че от година-две не е част от ФИАТ-ГРУП... така, че нема смисъл да се "абите"... масло като масло, но не изключително! Изключителните масла тръгват от 40лв нагоре за литър и на него обикновено не пише от кой е произведено, а пише МАРКАТА на АВТОМОБИЛА....BMW,VOLVO и т.н.В колата си бих налял маслата на AGIP,CASTROL,ELF,MOBIL и чак тогава СЕЛЕНИЯ.Аре лек ден и дано не съм разбунил секстанските духове, за които е най-важно какво пише на капачката за наливане на маслото в двигателя!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Nino написа:
            vsd написа:
            Там работят с Кастрола по друга причина - внася го една от фирмите от холдинга.
            Да, така е, MOTOBUL, част от холдинга.Но това не противоречи на твърдението, че специално този COSTROL е по-добър от WR-ката.Всеки непредубеден може да си направи справка за 15 секунди в "ГУГЪЛА" и да се убеди.ВЕ-ЕРКАТА е чиста проба полусинтетика и преди се препоръчваше за екстремно студен климат.... който не вярва може да си провери в книжката на колата ако е => 1999г.FL (FIAT LUBRICANTI) е продадена на друга компания и мисля, че от година-две не е част от ФИАТ-ГРУП... така, че нема смисъл да се "абите"... масло като масло, но не изключително! Изключителните масла тръгват от 40лв нагоре за литър и на него обикновено не пише от кой е произведено, а пише МАРКАТА на АВТОМОБИЛА....BMW,VOLVO и т.н.В колата си бих налял маслата на AGIP,CASTROL,ELF,MOBIL и чак тогава СЕЛЕНИЯ.Аре лек ден и дано не съм разбунил секстанските духове, за които е най-важно какво пише на капачката за наливане на маслото в двигателя!
            Ооо, бат Нино, отново тема за масла а? Аз лично бих предпочел масло, което отговаря на спецификация В4, вместо В3 мисля, че има защо, както е и в случая!А и до препоръките в чисто новите Фиати пише: Задължително да се кара с масло Селеня ВР, ако няма ВР, то да се кара с масло, което покрива В4, иначе гаранцията отпада. Вчера се занимавах точно с новите 1.3mjet и то много подробно та за туй е информация от извора.С прости думи си е написано и преведено - Караш с Магнатек, нямаш гаранция, ако ти изнася. п.п. В петак на околовръстното зад мен беше едно Сузуки синьо на цвят и мисля, че беше ти вътре. Какъв цвят ти е? Много мислих да изляза и да се запознаем на живо, но можех да съм объркал човека
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              B4 при ВЕ-ЕРКАТА Е толкова вярно колкотo и и ,че 10-40 TD e API CD, батювото.А въпросния кастрол давним-давном е B4.Къде си го чел за новите ФИАТИ като АУТОИТАЛИЯ налива въпросния КАСТРОЛ, 5W-40 и 0W-40.Споровете за маслата са като споровете за КВАДРАТУРАТА НА КРЪГА и ПЪРВИЧНОСТТА на яйцето и кокошката....СИРЕЧ, силно безплодни за хора неспециалисти като НАМ!!!Ако си ме виждал в събота по околовръстното съм бил аз, в петък бях на работа и не можех да "щъкам" Иначе, цвета е тъмно син.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Nino написа:
                vsd написа:
                Там работят с Кастрола по друга причина - внася го една от фирмите от холдинга.
                Да, така е, MOTOBUL, част от холдинга.Но това не противоречи на твърдението, че специално този COSTROL е по-добър от WR-ката.
                Да, не твърдя обратното изобщо Просто мисълта ми е че слагат Кастрол, а не Selenia или Agip, защото те си внасят Кастрол и им е най на сметка. Иначе досега и двата пъти през които съм сменял масло си сложих WR, но при втората смяна, като отварях тубата капачката заедно с всичко около нея ми остана в ръката като се опитах да я издърпам. Това ми говори доста лошо. Другия път май ще е Agip.
                FIAT Bravo JTD GT '99

                Коментар


                  #9
                  vsd написа:
                  Nino написа:
                  vsd написа:
                  Там работят с Кастрола по друга причина - внася го една от фирмите от холдинга.
                  Да, така е, MOTOBUL, част от холдинга.Но това не противоречи на твърдението, че специално този COSTROL е по-добър от WR-ката.
                  Да, не твърдя обратното изобщо Просто мисълта ми е че слагат Кастрол, а не Selenia или Agip, защото те си внасят Кастрол и им е най на сметка. Иначе досега и двата пъти през които съм сменял масло си сложих WR, но при втората смяна, като отварях тубата капачката заедно с всичко около нея ми остана в ръката като се опитах да я издърпам. Това ми говори доста лошо. Другия път май ще е Agip.
                  Точно! Слагат Кастрол, защото си го внасят, не защото препоръчват Кастрол.@НиноНа всички чисто нови Фиатки в книжката си пише за мултиджет двигател - Селеня ВР, ако няма Селеня ВР, то да се замени единствено и само!!! с масло отговарящо на спецификация В4. Иначе гаранцията отпада! Отвори която искаш книжка за експлоатация на Фиат и прочети.Само Едж на Кастрол може да отговори на В4. Всички останали отговарят максимум на В3. Имаше много източници, но накрая се доверих на http://www.castrol.com и на други сайтове за подробни спецификация за ТБН, вискозитети, устойчивост и т.н. И да, само 5w отговаря на В4, а 10w отговаря на В3, не е ли малко странно. Особено като им видиш подробните спецификации, то направо са си почти еднакви.И то само някой от характеристиките на някой от маслата Едж подминава характеристиките на ВР-а.Знам, че си противник на Селеня, ама спецификациите говорят друго, аз не съм привърженик на Селеня, както помниш убеди ме за един модел на Аджип, както и не съм лаборатория, да знам дали действително ВР-а отговаря на В4, но по всички останали спецификации, ВР-а определено би могъл реално да отговаря на В4, за разлика от доста други масла, какъвто е и точно този случай - Castrol Magnatec Diesel.Като човек, който знам, че ги разбираш нещата, не са ти достатъчни спецификациите написани върху опаковката, то какво преимущество има въпросното масло във всички спецификации спрямо ВР-а Аз не видях такива, освен производителя му, както казваш
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Тъй като нямам време да се ровя подробно и да вадя данни, ще ти кажа само едно.Свойството наистина да "прилепва" и прави маслен филм благодарение на това.За това се казва и "магнатек".Апропо, не говори добре за една фирма която все-не намира пари, или технологии да си сертифицира маслото от ниво CD на CF... имам предвид SELENIA TURBODIESEL 10W-40.Единственото преимущество, което съм отчитал, купувайки SELENIA е било металната опаковка... вече и нея я няма.Впускайки се в поредните дилеми за маслата, отчитам едно единствено полезно нещо в тях.Това, че станаха ВЕЧЕ скъп консуматив и си заслужава да дадем информация на хората, да ги избавим от някои заблуди.Пак казвам, аз не съм специалист, нито си изкарвам хляба с това, също не са специалисти кварталните майсторчета дето обикновено плещят глупости по тези теми.... жалкото е, че специалистите, тези които работят в лабораториите на фабриката произвеждаща масла,не можаха да преодолеят надменността си, че знаят повече от нас, и спряха да пишат в този форум.
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Масло Клас B4

                      Здравейте колеги, Допуснал съм правописна грешка и моля да бъда извинен, та показателите са:SAE 5w40, api cf,asea a3/b3/B4 c3, и сбърках - писал съм Б3 вместо Б4,от долу под тях пише VW 505 00, MB 229.31предполагам че става въпрос за фолкваген и мерцедес.Та така маслото е сложено,ще видим резултатите.Бавно се трупа опит, мисля. Пламен
                      Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                      Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Масло Клас B4

                        tehnoart написа:
                        Здравейте колеги, Допуснал съм правописна грешка и моля да бъда извинен, та показателите са:SAE 5w40, api cf,asea a3/b3/B4 c3, и сбърках - писал съм Б3 вместо Б4,от долу под тях пише VW 505 00, MB 229.31предполагам че става въпрос за фолкваген и мерцедес.Та така маслото е сложено,ще видим резултатите.Бавно се трупа опит, мисля. Пламен
                        Е колата ти ще се движи така, както би се движила и с Приста. Между другото синтетиката на Приста би могла да бъде добра, но...
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Привет ВО,Ти лично би ли карал колата си с Приста,не теоретично, а на практика би ли си направилтози експеримент, чувал съм, че ремонтите са доста скъпи,май
                          Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                          Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                          Коментар


                            #14
                            Лично аз смятам, че всяко синтетично масло е много добро за този двигател (1.9 JTD на Пунто II), стига да не е ментолини На моето сложих AGIP Common rail 5W40 и вече близо 7000 км съм с него. Днес проверих състоянието и ... о чудо - не е мръднало нивото Или мотора е добър (още малко и ще удари 200 000) или маслото си го бива Зимата при -10 палеше по същия начин, както сега на +35 Другия месец ще го "почерпя" отново със същия AGIP, за да му е блажко зимата Подкрепям Nino - ELF, Castrol, AGIP и т.н.
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              както се казва по препоръките на производителя /километрите пробег/ избирай вида масло, а по отношение на марката в БГмай най-важното е да не е менте!
                              Punto 1.7 TD70 1997 god.

                              Коментар

                              Working...
                              X