Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети лампата за акумулатора при изключен контакт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свети лампата за акумулатора при изключен контакт

    Преди малко се прибирам от работа с типото и всичко беше ОК, докато изгасих колата. Забелязах че свети лампата с акумулаторчето, все едно не зарежда. Работата е там че свети когато колата е изключена от контакт, като дам на контакт и като я запаля не свети. Когато я изключа от контакт почва да свети тая лампа и не работят лампичките, които показват че има отворена врата. Като дам на контакт акумулаторчето изгасва и лампите за вратите почват да работят. От къде може да идва проблема?

    #2
    Значи вчера баща ми тръгна на работа с колата и е карал 2км, след което колата угаснала. Акумулатора беше паднал, днес го е зареждал 4 часа, запалил, карал около 10км и пак спрял. След това опитал да запали и пак е паднал акумулатора. Възможно ли е да дава някъде на късо, защото си мисля че като го заредим пак ще се изхаби много бързо.

    Коментар


      #3
      А как е угаснала колата? В движение или е спрял и след това не е можал да завърти?
      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

      Коментар


        #4
        brat_John написа:
        А как е угаснала колата? В движение или е спрял и след това не е можал да завърти?
        Спрял е на сфетофар и е угаснала, днес след като зареди акумулатора вървеше, после я изгасихме за 15 мин и пак не искаше да запали. Акумулатора толкова се изхаби че и мигачите не могат да се пуснат. Работата е там че това става в изключено положение и акумулаторчето на таблото продължава да свети.

        Коментар


          #5
          Така като чета ми се струва най вероятно:1. Не работи динамото и сл. не се зарежда акумулатора /А/.2. Негоден вече А.Диагностика:1. Запалете колата и откачете клемата на А, ако изгасне - неработещо динамо или изправителен блок2. Има специален уред за проверка - вилка - във всеки магазин за А го има /просто мини да проверят А/Успехи
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            ivo написа:
            Така като чета ми се струва най вероятно:1. Не работи динамото и сл. не се зарежда акумулатора /А/.2. Негоден вече А.Диагностика:1. Запалете колата и откачете клемата на А, ако изгасне - неработещо динамо или изправителен блок2. Има специален уред за проверка - вилка - във всеки магазин за А го има /просто мини да проверят А/Успехи
            Мерси, за това не се бях сетил да го откача докато колата работи. Но пак се чудя дали не е възможно да дава на късо някъде и да се изхабява много бързо. И нормално ли е да свети лампата с акумулаторче на таблото, когато е изхабен?

            Коментар


              #7
              Забрави за късото! Ако дава късо и пада толкова бързо то трябва нещо такава енергия да отдава, че да се нажежава и да пуши! Няма начин да не забележиш. Прост метод за проверка на зареждането е с обикновен мултицет. Палиш колата и мериш на клемите на акумулатора какво напрежение идва. Ако е под 13.8 волта (горе-долу) алтернатора не зарежда.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Забрави за късото! Ако дава късо и пада толкова бързо то трябва нещо такава енергия да отдава, че да се нажежава и да пуши! Няма начин да не забележиш. Прост метод за проверка на зареждането е с обикновен мултицет. Палиш колата и мериш на клемите на акумулатора какво напрежение идва. Ако е под 13.8 волта (горе-долу) алтернатора не зарежда.
                Ще го проверя утре, а възможно ли е да е паднал акумулатора от това че вчера като се прибирах бях пуснал доста неща - фаровете, чистачките, парното на max и нагревателя на задното стъкло. Но това беше само за 10-ина минути.

                Коментар


                  #9


                  Не е нормално ламбичката ти да свети без колата да е на контакт. Провери с един мултицет дали има голяма консумация при загасен двигател и без да е даден контакт, ако има голяма консумация и вс. си изклиучил като касетофон други подобни дето ти работят без контакт значи някъде ти окъсява и ти пада от това акумолатора. При положение че няма голяма консумация провери дали ти зарежда генератора.Но както ти описваш проблема е много вероятно нещо де е окъсило.
                  PUNTO 1.1 94г.

                  Коментар


                    #10
                    Може би проблема ти ще излезе в генератора. Мисля, че акумулатора ти се разрежда през него. Иначе няма друга причина да ти свети лампата на таблото. При мене има следния проблем - след като запаля не ми изгасва лампата да акумулатора. Остава да свети макар и по-слабо отколкото когато дам само контакт. Иначе генератора ми зарежда. Обясниха ми, че в самия генератор имало един обратен диод, който като пробие и се получавал този ефект. Това ме кара да мисля, че имаш късо в генератора и акумулатора ти се разрежда от там. Иначе няма друга причина, която да накара лампата на таблото да светне след като си махнал ключа. Пробвай да откачиш плюсовата клема и свържи последователно една крушка. Ако имаш късо в генератора то крушката трябва да светне тъй като от късото ще получи маса. Генератора обаче (ако се окаже той както мисля) трябва да го занесеш в специализирана работилница.Успех
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #11
                      Ей, колеги, не давайте такива опасни идеи! Клемата на акумулатора в НИКАКЪВ случай не се откачва при работещ двигател! Дори всичко да е изправно има риск да се повреди компютъра, а ако е пробил изправителния блок на генератора, ще замине цялата електроника. Номера с откачването става само за старите карбураторни мотори! mvmrik, аз бих те посъветвал при загасен двигател да откачиш акумулатора и през мултицет да провериш каква консумация има. Нормално е ако имаш аларма да е около 100 мА. Ако имаш голяма консумация (>1А) откачи кабела за алтернатора и пак премери, докато го хванеш откъде е.
                      FIAT Tipo 1,4mi - EX
                      Alfa Romeo 146ti - EX
                      Alfa Romeo 156 2,4JTD

                      Коментар


                        #12
                        Готово, баща ми е закарал колата в сервиз днес и е оправена. Значи проблема е бил в алтернатора. Оня е сменил нещо в него и вече работи. Всичко струва 40 лева.

                        Коментар

                        Working...
                        X